Προς το περιεχόμενο

ZYXEL WSM20 3-Pack Wi-fi mesh @official store - 69,99€ [ΤΕΛΟΣ]


Titos301

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα φίλοι μου, άλλη μια εγκατάσταση με 3 M1 χωρίς πρόβλημα και χωρίς το app.

Μετά το σεταρισμα βάζοντας στο app τον λογαριασμό του zyxel cloud μπορείς να τα δεις και να ρυθμίσεις τα βασικά.

Παρά τον φόβο μου με όσα διάβασα μέχρι να έρθουν είμαι ευχαριστημένος 56€ τιμολόγιο η καλύτερη προσφορά που βρήκα αυτήν την Black Friday  

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 170
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5-6 φορές από χθες βλέπω το κινητό (S22 ultra) να έχει βγει εκτός WiFi και το mesh να γράφει ότι συνδέθηκε χωρίς ίντερνετ. Αν κουνηθώ λίγο ή κλείσω-ανοίξω το WiFi στο κινητό, επανέρχεται. Αυτό έχοντας δοκιμάσει διαφορετικές θέσεις της 2ης συσκευής, γιατί στην αρχή μου έγραφε ότι είναι πολύ μικρή η μεταξύ τους απόσταση, τα απομακρύνω αλλά ξανά τα ίδια. Disappointed.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, kirileman said:

5-6 φορές από χθες βλέπω το κινητό (S22 ultra) να έχει βγει εκτός WiFi και το mesh να γράφει ότι συνδέθηκε χωρίς ίντερνετ. Αν κουνηθώ λίγο ή κλείσω-ανοίξω το WiFi στο κινητό, επανέρχεται. Αυτό έχοντας δοκιμάσει διαφορετικές θέσεις της 2ης συσκευής, γιατί στην αρχή μου έγραφε ότι είναι πολύ μικρή η μεταξύ τους απόσταση, τα απομακρύνω αλλά ξανά τα ίδια. Disappointed.

Δεν παρατήρησα κάτι παρόμοιο, μπορώ μέσω του app να δω αν έχει αποσυνδεθεί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, kirileman said:

5-6 φορές από χθες βλέπω το κινητό (S22 ultra) να έχει βγει εκτός WiFi και το mesh να γράφει ότι συνδέθηκε χωρίς ίντερνετ. Αν κουνηθώ λίγο ή κλείσω-ανοίξω το WiFi στο κινητό, επανέρχεται. Αυτό έχοντας δοκιμάσει διαφορετικές θέσεις της 2ης συσκευής, γιατί στην αρχή μου έγραφε ότι είναι πολύ μικρή η μεταξύ τους απόσταση, τα απομακρύνω αλλά ξανά τα ίδια. Disappointed.

η απόσταση αν είναι πολύ κοντινή θα έχουν ισχυρές παρεμβολές.

στο mesh θα πρέπει να γράφει ideal για να είσαι ok

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 minutes ago, ioann1s said:

η απόσταση αν είναι πολύ κοντινή θα έχουν ισχυρές παρεμβολές.

στο mesh θα πρέπει να γράφει ideal για να είσαι ok

 

 

Τα έβαλα και πιο μακριά που έγραφε perfect, τα ίδια έκανε. Νομίζω ότι χάνει ίντερνετ ο δορυφόρος (μπορεί και η βάση, δε ξέρω) και ότι είναι γνωστό bug, το οποίο υποτίθεται ότι διορθώθηκε με πρόσφατο firmware update, αλλά...

Επεξ/σία από kirileman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Έγινε αλλαγή τίτλου σε ZYXEL WSM20 3-Pack Wi-fi mesh @official store - 69,99€ [ΤΕΛΟΣ]

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...