Προς το περιεχόμενο

Τρύπησαν τον τοίχο μου οι διπλανοί μάστορες


alset

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 49
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 22/11/2023 at 09:07, nikthanos said:

Κανονικά απαγορεύεται στη μεσοτοιχεία να μπεί πινακας, θα πρεπει να τον βάλει σε δικό του τοίχο,

Και να μη ξέρεις τη διάταξη και να πας να καρφώσεις πίσω από το πίνακα τίποτα βιβλιοθήκη, κανα πίνακα γομάρι.. οτιδήποτε με καμια μεγάλη πρόκα...

Και εγω όταν έκανα ανακαίνιση με 2 μεγάλα γραφεία το πρωτο το έδιωξα μετά την αποξηλωση, πρώτος μάστορας που μπήκε, υδραυλικός για να βρει τη κεντρική παροχή, ε, πέρασε απέναντι..... ευτυχώς το ξέρω τον γείτονα και τα βρήκαμε και το συνεργείο έκλεισε/έβαψε τη τρύπα. Η μεσοτοιχία με 2 σειρες τούβλα (οικοδομή του '67).
Το δεύτερο συνεργείο με την αφάιρεση πλακιδίων στο μπάνιο μου (τοιχο) με τη κρούση έκαναν ψιλορωγμες στο τοίχο του γείτονα πάλι. Πάλι, να τους βάλω να κανουν αποκατάσταση με δικό μου μανατζμεντ μιας και το "γραφείο" δεν ασχολείται με αποκαταστάσούλες (έβαλαν τους εργάτες βεβαια, τα μεροκάματα και τα υλικά αλλά εγω έπρεπε να κανονισω με τον δίπλα ωρες κλπ).

Οι κόπανοι οι εργάτες πέταγαν τσιμέντα/κόλλες στο συφώνι του μπαλκονιου με αποτέλεσμα να βουλώσει στο ισόγειο και να μαζεψει νερα. Πηγε ο μηχανικός να δει και μου λέει το καθάρισα με τα χέρια μου αλλά δεν ειναι απο εμάς, αποκλείεται, μη σε κοροϊδευουν οι γείτονες. Μετά απο 2 βδομάδες βλέπω στο μπαλκόνι μου πάλι υπολείμματα απο τσιμεντα/κολλες στο συφωνι γύρω γύρω. Του λέω "κοίτα και πρόσεχε". Δεν υπήρξε πρόβλημα ξανά.

Κοινώς. Αυτοκινούμενο. Μονο.

Επεξ/σία από a_f_a
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα στο δικο μου αφησανε καμια 20 αρια κουτες με πλακακια στη κρεβατοκαμαρα πανω στο παρκε.Απο τοτε τριζει σαν τον πυργο του δρακουλα καθε φορα που το παταω

  • Like 1
  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/11/2023 στις 9:13 ΜΜ, alset είπε

Στο διπλανό διαμέρισμα, σε πολυκατοικία, κάνουν ανακαίνιση. Σήμερα το μεσημέρι σκάβοντας ένα τετράγωνο κομμάτι του τοίχου από την μεριά τους, για να τοποθετήσουν ηλεκτρολογικό πίνακα, φτάσαν μερικά εκατοστά πριν από την δική μου επιφάνεια του τοίχου, με αποτέλεσμα να πέσουν τα πλακάκια και το θερμοσίφωνο που ηταν βιδωμενο στον τοίχο. Είπαν θα έρθουν αύριο να τα επισκευάσουν όλα.

Επιτρέπεται από τον νόμο να μας φάνε σχεδόν όλον τον τοίχο για να βάλουν πίνακα; Πού θα μπουν οι βίδες για το θερμοσίφωνο; Ο νόμος τι λέει γιαυτό; Που μπορώ να απευθυνθώ;

Ηρθαν χτες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...