Προς το περιεχόμενο

Black Friday -> Specialty Καφεδες


fredd0

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 hours ago, netgeo said:

Biz Courier δουλεύει η Delmocca, τουλάχιστον στην Αττική.

Και επαρχια bizCourier (μου ηρθε sms απο δαυτους πριν μου στειλει οτιδηποτε η delmocca)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου ήρθε τελικά το απόγευμα μήνυμα απο cup10 ότι στέλνουν την παραγγελία με ΕΛΤΑ Courier και το tracking της.

Επεξ/σία από Silverage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 hours ago, link012000 said:

Φίλε μου επειδή έχω και εγώ την gaggia classic τι εννοείς μοντες και που της κάνεις; 

 

εγω εχω αλλαξει το shower holder σε μπρουτζινο οπως και το shower screen. αυτο μπορω να πω οτι δεν ειναι τοσο σημαντικό . μετα αλλαξα το ματζαφλαρι του αφρογαλου με αυτο της rancillio silvia . μετα το σημαντικότερο ειναι να αλλάξεις την πίεση της βαλβιδας. στα νεοτερα μοντελα πρεπει να αλλαξεις ενα ελατήριο αλλά εγώ εχω παλιο μοντελο απο το 2014 και απλα πείραξα ενα αλλεν. πρεπει να αλλαξεις το καλαθι σε unpressurised επισης . εχω παρει και εξοπλισμο PID αλλα δεν το εχω βαλει ακομα γιατι με ηλεκτρολογικα δεν πιάνουν τα χέρια μου. 

Επεξ/σία από virginkiller
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/11/2023 στις 10:10 ΠΜ, tzampatzis είπε

Ευχαριστώ τσίμπησα ένα κιλό Supremo. 

Αν και δεν είναι Black Friday αλλά μόνιμη προσφορά, να ξέρετε ότι στα TAF αν κάνεις 40 ευρώ λογαριασμό σου δίνει και μεταφορικά και 15% έκπτωση.

image.png.7188ae017df27cce695db1bd005e8807.png

στα coffeeisland καλος ειναι ο καφες; φρέσκος; ή ειναι μακράν καλύτερος στα ΤΑΦ και ΤΑΡΕΣΟ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, spiros696 είπε

στα coffeeisland καλος ειναι ο καφες; φρέσκος; ή ειναι μακράν καλύτερος στα ΤΑΦ και ΤΑΡΕΣΟ;

Σπάνια εχουν ημερομηνία roast τα coffee island με αποτέλεσμα να έχω πιει αρκετές φορές μπαγιατιλα πράγμα που δεν μου έχει συμβεί ποτέ στους Taf. 

Επεξ/σία από moutzah3d1n
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, spiros696 είπε

στα coffeeisland καλος ειναι ο καφες; φρέσκος; ή ειναι μακράν καλύτερος στα ΤΑΦ και ΤΑΡΕΣΟ;

Νομίζω δεν υφίσταται καν τέτοιο δίλλημα αγαπητέ

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι καφεδες της Taf ειναι πραγματικα τρομεροι απο αποψη ποιοτητας/τιμης, οι γευσεις/αρωματα οπως ακριβως περιγραφονται και φρεσκοτατοι. Οσοι εχετε δοκιμασει πολλους roasters, ποιους θα θεωρουσατε ανωτερους απο taf (απο Ελλαδα παντα) ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, GREG10ARIS είπε

Οι καφεδες της Taf ειναι πραγματικα τρομεροι απο αποψη ποιοτητας/τιμης, οι γευσεις/αρωματα οπως ακριβως περιγραφονται και φρεσκοτατοι. Οσοι εχετε δοκιμασει πολλους roasters, ποιους θα θεωρουσατε ανωτερους απο taf (απο Ελλαδα παντα) ;

Cafeistas στο Περιστέρι…Τρομεροί καφέδες 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, GREG10ARIS είπε

Ποιους προτεινεις;

Αν πίνεις κρύους καφέδες θα συνιστούσα τον Moja(blend Αφρικής).Γενικά σε Freddo είναι πιο σίγουρη λύση τα blend.

Σε ζεστά μπορείς να πειραματιστείς με τους μονοποικιλιακους,ανάλογα με τις γεύσεις σου θα βρεις αυτό που είναι πιο κοντά σε σένα.Αν μπορείς να πας από κει ακόμα καλύτερα γιατί θα σε βοηθήσουν.Προσωπικα προτιμώ την οξύτητα που βγάζει η Αιθιοπία.Ενας καφές που μου έχει μείνει αξέχαστος και συνιστώ να τον δοκιμάσεις είναι ο Cordillera de Fuego από Costa Rica.Ειδικα σε cappuccino,νομίζω είναι ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει ποτέ.
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, wiowia είπε

Αν πίνεις κρύους καφέδες θα συνιστούσα τον Moja(blend Αφρικής).Γενικά σε Freddo είναι πιο σίγουρη λύση τα blend.

Σε ζεστά μπορείς να πειραματιστείς με τους μονοποικιλιακους,ανάλογα με τις γεύσεις σου θα βρεις αυτό που είναι πιο κοντά σε σένα.Αν μπορείς να πας από κει ακόμα καλύτερα γιατί θα σε βοηθήσουν.Προσωπικα προτιμώ την οξύτητα που βγάζει η Αιθιοπία.Ενας καφές που μου έχει μείνει αξέχαστος και συνιστώ να τον δοκιμάσεις είναι ο Cordillera de Fuego από Costa Rica.Ειδικα σε cappuccino,νομίζω είναι ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει ποτέ.
 

Τωρα το χειμωνα δεν ειμαι του φρεντο ειναι η αληθεια, ζεστους κυριως. Φανταζομαι θα παω Αθηνα καποια στιγμη οποτε θα τους επισκεφτω σιγουρα, σε ευχαριστω για την προταση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...