Προς το περιεχόμενο

Black Friday -> Specialty Καφεδες


fredd0

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 149
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα και πάλι. Βρήκα αυτή εδώ την προσφορά σε καφετιέρα. Είναι ιστορικό χαμηλό. Έχω διαβάσει πολύ καλά σχόλια. Την έχει κανένας να μας πει αν αξίζει;

 

https://sage-appliances.gr/product/sage-products/espresso-machines/the-bambino/

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, netgeo said:

Η delmocca 50% έκπτωση στους μονοποικιλιακους:

https://delmocca.gr/product-category/kafes/monopoikiliakos/

Με 13 σακουλάκια έχει και free delivery.

Μου τελειώνει ο καφές, ξυπνάω βλέπω όλες τις προσφορές και αποφασίζω να παραγγείλω Delmocca παρόλο που δεν είχε βγάλει προσφορά ακόμα γιατί τα τελευταία καφεδάκια με είχαν κερδίσει οπότε λέω ας πληρώσω παραπάνω να πιω αυτό που θέλω. Με το που πληρώνω online κάνει refresh το site και εμφανίζεται το 50%... ευτυχώς πήρα τηλέφωνο και με εξυπηρέτησαν, 6 κιλά καφέ πήρα σε κόκκο, θα γεμίσει η κατάψυξη, όμως τέτοιο καφέ σε τέτοια τιμή δεν έχω ξαναβρεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 minutes ago, elpenor said:

Μου τελειώνει ο καφές, ξυπνάω βλέπω όλες τις προσφορές και αποφασίζω να παραγγείλω Delmocca παρόλο που δεν είχε βγάλει προσφορά ακόμα γιατί τα τελευταία καφεδάκια με είχαν κερδίσει οπότε λέω ας πληρώσω παραπάνω να πιω αυτό που θέλω. Με το που πληρώνω online κάνει refresh το site και εμφανίζεται το 50%... ευτυχώς πήρα τηλέφωνο και με εξυπηρέτησαν, 6 κιλά καφέ πήρα σε κόκκο, θα γεμίσει η κατάψυξη, όμως τέτοιο καφέ σε τέτοια τιμή δεν έχω ξαναβρεί.

Τον Κολομβιανό ξεχώρισα και η Αιθιοπία τίμια σαν επιλογή.

Είχα πάρει και στο ICD που είχε πάλι έκπτωση.

Μια χαρα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, netgeo said:

Τον Κολομβιανό ξεχώρισα και η Αιθιοπία τίμια σαν επιλογή.

Είχα πάρει και στο ICD που είχε πάλι έκπτωση.

Μια χαρα...

Ίσως ο καλύτερος Κολομβία που έχω πιει, και το πιο μεγάλο/ακριβό μέγεθος κόκκου!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλετε να οργανώσετε πιο εύκολα παραγγελία με φίλους μπορείτε να κάνετε copy το google sheet που έφτιαξα εδώ

Έχω βάλει όλες τις τιμές, οπότε υπολογίζει για τον καθένα την συνολική τιμή κατευθείαν. Έχω βάλεις sheets και για Kudu και για Taresso.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Delmocca δεν έχω πάρει ποτέ. Σαν γεύσεις στον καφέ μου αρέσουν οι γλυκόπιοτοι καφέδες με επιγευση σοκολάτας και οι φρουτώδεις. Γενικά είναι οι κλασσικοί Βραζιλιάνικοι καφέδες σε άλλους roasters. Έχετε να προτείνετε κάτι σε Delmocca;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, paramedic είπε

Delmocca δεν έχω πάρει ποτέ. Σαν γεύσεις στον καφέ μου αρέσουν οι γλυκόπιοτοι καφέδες με επιγευση σοκολάτας και οι φρουτώδεις. Γενικά είναι οι κλασσικοί Βραζιλιάνικοι καφέδες σε άλλους roasters. Έχετε να προτείνετε κάτι σε Delmocca;

Εγω πηρα αυτον στις προηγουμενες εκπτωσεις που ειχαν πριν κανα 2μηνο.
https://delmocca.gr/product/kafes-espresso-speciality-100-arabica-250gr-alesmenos/
13ε με μεταφορικα ειχε τοτε 2 σακουλια.
πολυ καλος ο καφες..δυνατοτερος απο του εμποριου που πινω τον DIMELLO FORZA κοκκινο. Εγω επινα 2-3 καφεδες και ο ενας 4πλος σιγουρα μπορει και οι 2 4πλοι..
2 καφεδες Demolca μου καθοντουσαν too much για το στομαχι..στο τελος ειπα θα τον αφηνω να τρεχει λιγο παραπανω στη μηχανη μην βαζω και πιο πολυ παγο.
Αλλα σε γευση πολυ καλος.
Απο μονοποικιλιακους δν ξερω δεν εχω παρει αλλον. και τωρα το σκεφτομαι αλλα για 1 σακουλακι να δοκιμασω κατι αλλο..αλλα δν αξιζει τα μεταφορικα να πληρωσω για 1 σακουλι.
Γιατι εχω παρει την προσφορα του Πλαισιο..μια μηχανη δωρο καφες για 1χρονο και εχω ηδη 16 σακουλια..14πλεον στο ντουλαπι

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, souvlakomanis είπε

Καλησπέρα και πάλι. Βρήκα αυτή εδώ την προσφορά σε καφετιέρα. Είναι ιστορικό χαμηλό. Έχω διαβάσει πολύ καλά σχόλια. Την έχει κανένας να μας πει αν αξίζει;

 

https://sage-appliances.gr/product/sage-products/espresso-machines/the-bambino/

 

 

Είναι η πιο αξιόλογη vfm μηχανή που μπορείς να πάρεις. Αυτή είχα. Και μ'αυτή μπορείς να μείνεις, αλλά είναι και λίγο χόμπι η φάση, σε τρώει ο λοκως σου για upgrade. 

Εν ολίγοις, καλά έχεις διαβάσει, προχώρα. 

Επεξ/σία από NoiSy MaN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 hours ago, NoiSy MaN said:

Είναι η πιο αξιόλογη vfm μηχανή που μπορείς να πάρεις. Αυτή είχα. Και μ'αυτή μπορείς να μείνεις, αλλά είναι και λίγο χόμπι η φάση, σε τρώει ο λοκως σου για upgrade. 

Εν ολίγοις, καλά έχεις διαβάσει, προχώρα. 

Καλή αγορά είναι και εύκολη από ότι διαβάζω.

Εάν δεν θέλεις να πολυασχοληθεις είναι straightforward.

Το κύριο πράγμα που δεν μου αρέσει είναι η 'παράξενη" διάσταση του portafilter(54mm)

Όμως εάν είσαι tinkerer μια gaggia Evo(την καινούργια τελοσπαντων) στα ~350 μάλλον θα την ευχαριστηθείς περισσότερο.

Επεξ/σία από @topos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NoiSy MaN είπε

Είναι η πιο αξιόλογη vfm μηχανή που μπορείς να πάρεις. Αυτή είχα. Και μ'αυτή μπορείς να μείνεις, αλλά είναι και λίγο χόμπι η φάση, σε τρώει ο λοκως σου για upgrade. 

Εν ολίγοις, καλά έχεις διαβάσει, προχώρα. 

Σε ποιά πήγες εσύ; ήσουν ικανοποιημένος απο την συγκεκριμένη; Σκέφτομαι να την αγοράσω μαζί με τον μύλο eureka mignon που είναι και αυτός σε προσφορά και πάει σύνολο 560 και για τα δύο.

1 ώρα πριν, @topos είπε

Καλή αγορά είναι και εύκολη από ότι διαβάζω.

Εάν δεν θέλεις να πολυασχοληθεις είναι straitforward.

Το κύριο πράγμα που δεν μου αρέσει είναι η 'παράξενη" διάσταση του portafilter(54mm)

Όμως εάν είσαι tinkerer μια gaggia Evo(την καινούργια τελοσπαντων) στα ~350 μάλλον θα την ευχαριστηθείς περισσότερο.

Ανάμεσα στις δύο αυτές ποιά να διαλέξω; Ποιά είναι πιο καλή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 minutes ago, souvlakomanis said:

Σε ποιά πήγες εσύ; ήσουν ικανοποιημένος απο την συγκεκριμένη; Σκέφτομαι να την αγοράσω μαζί με τον μύλο eureka mignon που είναι και αυτός σε προσφορά και πάει σύνολο 560 και για τα δύο.

Ανάμεσα στις δύο αυτές ποιά να διαλέξω; Ποιά είναι πιο καλή;

Πιστευω πως ειναι στο τι σου ταιριαζει εσενα.

Στην gagia μπορεις απο το να αλλαξεις την opv για 9bar πιεση μεχρι να της βαλεις ακομα και gagguino(γουγλαρε το).

Επιπλεον εχει 58αρη portafilter που θεωρω πως ειναι πλεονεκτημα, γιατι θα βρισκεις ποιο ευκολα αξεσουαρ/εξαρτηματα και θεωρητικα θα μπορουν να χρησιμοποιηθουν και σε επομενη μηχανη.

Εαν ολα τα παραπανω δεν σου πανε σαν ιδιοσυγκρασια πηγαινε στην sage.

Και οι 2 ειναι καλες αγορες παντως.

Υ.Γ Τωρα μολις εβαλα και εγω μια παραγγελια για τον specialita και αλλο ενα 100ευρω σε καφεδες...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, @topos είπε

Πιστευω πως ειναι στο τι σου ταιριαζει εσενα.

Στην gagia μπορεις απο το να αλλαξεις την opv για 9bar πιεση μεχρι να της βαλεις ακομα και gagguino(γουγλαρε το).

Επιπλεον εχει 58αρη portafilter που θεωρω πως ειναι πλεονεκτημα, γιατι θα βρισκεις ποιο ευκολα αξεσουαρ/εξαρτηματα και θεωρητικα θα μπορουν να χρησιμοποιηθουν και σε επομενη μηχανη.

Εαν ολα τα παραπανω δεν σου πανε σαν ιδιοσυγκρασια πηγαινε στην sage.

Και οι 2 ειναι καλες αγορες παντως.

Υ.Γ Τωρα μολις εβαλα και εγω μια παραγγελια για τον specialita και αλλο ενα 100ευρω σε καφεδες...

Τους αποθηκεύεις κάπου ; 
Η αν τους αφήσεις στο σακουλακι δεν παθαίνουν κάτι ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 minutes ago, 0Fouskas said:

Τους αποθηκεύεις κάπου ; 
Η αν τους αφήσεις στο σακουλακι δεν παθαίνουν κάτι ; 

Είναι κοκκοι σε αεροστεγή 250gr σακουλάκια και θα τα βάλω καταψυξη.

Σιγουρα δεν είναι ιδανικό να έχεις τόσο καφέ να κάθετε αλλά λόγο προσφορών "φόρτωσα" για κανένα 2 μηνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...