Προς το περιεχόμενο

[Vodafone] Δωροεπιταγή 300€ για συγκεκριμενα προιοντα, με νέα σύνδεση 3play >100Mbps [ΤΕΛΟΣ]


eftihios1986

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
28 λεπτά πριν, Witcher1st είπε

Δλδ εγω που δινω 42 για 200/20 με απεριοριστα σταθερα και δεν θυμαμαι ωρες για κινητα, ειμαι ο χαζος; Να κανω αιτηση για inalan;

Αν εισαι απο τους λιγους που εχουν την δυνατοτητα γιατι να μην το κανεις; Αρκει να μην φας καμια ποινη αποχωρησης μεγαλη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, matrixxx said:

Αν εισαι απο τους λιγους που εχουν την δυνατοτητα γιατι να μην το κανεις; Αρκει να μην φας καμια ποινη αποχωρησης μεγαλη.

Βασικα εχω και την τηλεοραση που βολευουν τα ψηφιακα καναλια. Οποτε ισως ειναι καλη η τιμη. Και απεριοριστα προς κινητα. 40 ευρω.

Επεξ/σία από Witcher1st
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα να ζητήσω την προσφορά από vodafone που είμαστε χρόνια πελατές σταθερό + κινητό του πατέρα μου με vodafone red unlimited ή οπως το λενε. Μου λένε είναι μόνο για φορητότητα δεν το δίνουμε σε ενεργούς πελάτες και μου κάνανε πρόταση το πρόγραμμα που έχω (200/20 μαζί με απεριόριστα σταθερά/κινητά σε ελλάδα και κάποιες χώρες εξωτερικού που με ενδιαφέρουν) με 3€ πάνω από την τιμή που ήδη δίνω. Είναι για γέλια οι τύποι. Παραλλήλα μας κάνανε καλούτσικη προσφορά από nova για συνδυαστικά σταθερό + 1 κινητό που γλυτώνουμε 10€ συνδυαστικά περιπού το μήνα και δώρο κινητό ή τηλεόραση μέχρι 450€(που δεν τα θέλουμε βέβαια). Άρα μάλλον είναι μονόδρομος αίτηση σε nova και μετά περιμένω αντιπροσφορά για να μην μας χάσουν. Σπαστικό που πρέπει να φτάνεις σε αυτό το σημείο για να πάρεις καλή τιμή....

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ είμαι όλη τη βδομάδα στα τηλέφωνα γιατί λήγει το συμβόλαιό μου στον ΟΤΕ τέλος του μήνα και πρέπει να αλλάξω γιατί ο ΟΤΕ από 28ε μου είπε θα μου το πάει 43ε.
Μετά από 10 τηλέφωνα μου κάνουν χάρη και θα μου το πάνε 33.90ε. ΕΧΩ ΟΠΤΙΚΗ ΙΝΑ 100αρα.
Ε ΟΧΙ. 
Οπτική ίνα ελπίζω να μην έχει πρόβλημα η VODAFONE..σαν τα παλιά τα DSL.

Επίσης από ότι έχω καταλάβει..όπου υπάρχει εγκατάσταση ΟΠΤΙΚΗΣ ΙΝΑΣ ΑΠΟ ΟΤΕ πχ. δεν μπορεί να σου βάλει ούτε η Vodafone ούτε η Wind ούτε η NOVA τις δικές της προσφορές που γράφουν σε "ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΔΙΚΤΥΟ. Οπότε σε πάνε στα κλασικά και σας τα αναφέρω μαζεμένα όπως μου τα είπαν εχτές πάντα για ΟΠΤΙΚΗ ΙΝΑ.

WIND-NOVA
100mbps 29ε
200mbps 33e

ΟΤΕ
100mbps 33.90e
200mbps 35.90e
300mbps 37.90e

VODAFONE
100mbps 29.90e (και μετα απο ζόρι μου το έκανε χαριστηκά 28.36ε)
200mbps 32.90e ( το ιδιο και εδω σε 31.33ε , εκπτωση δλδ 5%)
και μετά μου έσκασε και το παραμύθι και καλά μου το κάνει εντελώς επειδή το ζήτησα εγώ..δεν μου είπε δηλαδή ότι υπάρχει η προσφορά ενεργή<και μέχρι εχτές το πρωί ούτε εγώ την είχα δει στο site τους..
100mbps 32.75e μαζί με vodafone TV Που περιέχει και DISNEY+ μέσα και δώρο μια δωροεπιταγή 300ε για ps5,προτζέκτορα Samsung ή smartTV (τα φτηνά ps5 429e έχουν τελειώσει βέβαια)

ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΣΩ ΟΤΙ, 
Πριν 20μέρες έπαιζε παρόμοια προσφορά Vodafone.
100mbps,VodafoneTV, και SMART TV ΔΩΡΟ νομίζω ήταν 43αρα ή 48αρα. και 2 μήνες δώρο πάγια!!

Παρομοίως και η WIND-NOVA έδινε 2-3μήνες δωρεάν ΠΑΓΙΑ και δώρο επιλογής ή SmartWatch ή ένα άλλο που δεν θυμάμαι τί ήταν τώρα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Στις 23/11/2023 στις 8:42 ΜΜ, G@rg@oun είπε

Και εγώ είμαι όλη τη βδομάδα στα τηλέφωνα γιατί λήγει το συμβόλαιό μου στον ΟΤΕ τέλος του μήνα και πρέπει να αλλάξω γιατί ο ΟΤΕ από 28ε μου είπε θα μου το πάει 43ε.
Μετά από 10 τηλέφωνα μου κάνουν χάρη και θα μου το πάνε 33.90ε. ΕΧΩ ΟΠΤΙΚΗ ΙΝΑ 100αρα.
Ε ΟΧΙ. 
Οπτική ίνα ελπίζω να μην έχει πρόβλημα η VODAFONE..σαν τα παλιά τα DSL.

Επίσης από ότι έχω καταλάβει..όπου υπάρχει εγκατάσταση ΟΠΤΙΚΗΣ ΙΝΑΣ ΑΠΟ ΟΤΕ πχ. δεν μπορεί να σου βάλει ούτε η Vodafone ούτε η Wind ούτε η NOVA τις δικές της προσφορές που γράφουν σε "ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΔΙΚΤΥΟ. Οπότε σε πάνε στα κλασικά και σας τα αναφέρω μαζεμένα όπως μου τα είπαν εχτές πάντα για ΟΠΤΙΚΗ ΙΝΑ.

WIND-NOVA
100mbps 29ε
200mbps 33e

ΟΤΕ
100mbps 33.90e
200mbps 35.90e
300mbps 37.90e

VODAFONE
100mbps 29.90e (και μετα απο ζόρι μου το έκανε χαριστηκά 28.36ε)
200mbps 32.90e ( το ιδιο και εδω σε 31.33ε , εκπτωση δλδ 5%)
και μετά μου έσκασε και το παραμύθι και καλά μου το κάνει εντελώς επειδή το ζήτησα εγώ..δεν μου είπε δηλαδή ότι υπάρχει η προσφορά ενεργή<και μέχρι εχτές το πρωί ούτε εγώ την είχα δει στο site τους..
100mbps 32.75e μαζί με vodafone TV Που περιέχει και DISNEY+ μέσα και δώρο μια δωροεπιταγή 300ε για ps5,προτζέκτορα Samsung ή smartTV (τα φτηνά ps5 429e έχουν τελειώσει βέβαια)

ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΣΩ ΟΤΙ, 
Πριν 20μέρες έπαιζε παρόμοια προσφορά Vodafone.
100mbps,VodafoneTV, και SMART TV ΔΩΡΟ νομίζω ήταν 43αρα ή 48αρα. και 2 μήνες δώρο πάγια!!

Παρομοίως και η WIND-NOVA έδινε 2-3μήνες δωρεάν ΠΑΓΙΑ και δώρο επιλογής ή SmartWatch ή ένα άλλο που δεν θυμάμαι τί ήταν τώρα.

Πραγματικα οι τιμες με τις αυξησεις εχουν φτασει στο ταβανι μπορω να πω, η 100αρα πριν ουτε χρονο, ηταν 23 ευρω στην κοκκινη με δωρο παγια. Στην μπλε(μαυρη) ηταν αν θυμαμαι καλα 26 με δωρο παγια. Ο οτε νομιζω ειναι ο μονος που κρατησε τιμες; Ή μηπως ειχε την 100αρα 29.90; Δεν ειμαι σιγουρος. 

Αντι να πεσουν οι τιμες και να πανε προς τις αλλες χωρες, ανεβαινουν;;;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πηρε σημερα ο ΟΤΕ για αντι-προσφορα
28.90ε η 100ρα οπτικη με ολα απεριοριστα..
και δωρο 5μηνες παγια..και 40% εκπτωση σε υπαρχον κινητο Cosmote<αν δεν εχεις ηδη εκπτωση δλδ>
Δεν νομιζω οτι ματσαρει την 300αρα επιταγη της Vodafone παντως..150ε γλυτωνεις απο παγια..για τα τηλεφωνα πρεπει να ανανεωσω 5μηνες πριν ληξει το συμβολαιο με ουσιαστικη διαφορα 10ε το μηνα.
Δεν ξερω σκεψεις..
Η Vodafone μου δινει και το κινητο μου απεριοριστα ολα με 17ε.
Αλλα δεν εχει ληξει το συμβολαιο ακομα για να το παω και αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, matrixxx είπε

Πραγματικα οι τιμες με τις αυξησεις εχουν φτασει στο ταβανι μπορω να πω, η 100αρα πριν ουτε χρονο, ηταν 23 ευρω στην κοκκινη με δωρο παγια. Στην μπλε(μαυρη) ηταν αν θυμαμαι καλα 26 με δωρο παγια. Ο οτε νομιζω ειναι ο μονος που κρατησε τιμες; Ή μηπως ειχε την 100αρα 29.90; Δεν ειμαι σιγουρος. 

Αντι να πεσουν οι τιμες και να πανε προς τις αλλες χωρες, ανεβαινουν;;;

Ε ναι γιατι πλεον wind nova εγιναν ενα και ειναι ουσιαστικα 3 εταιριες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

σε 3 σταθερα και 5 κινητά προσπαθώ δύο μήνες αξιόλογη προσφορά.

είναι business και θα τα κάνω ατομικά από τη στιγμή που δεν υπάρχει καμία έκπτωση στο συγκεκριμένο επάγγελμα.

τα σταθερά είναι παραπάνωαπο 3, ξεχασμένα 24αρια κλπ

νομίζουν οι εξυπνάκηδες cc οτι θα τα τσακώσουν παραπανω ή ότι θα με αποτρέψουν από να κόψω τα εταιρικά.

πολύ ενοχλητικό αυτό το παζάρι κάθε τρεις και λίγο... στην ουσία είναι για άλλους στην παρούσα φάση.

δώστε μία καλή τιμή τους έλεγα να μείνει καμιά γάζα στο νοσοκομεία...

ακόμα και χορηγίες σκέφτομαι μιας και πρόκειται για οργανισμο αρχαιολογιας και οχι μονο.

Επεξ/σία από drdedus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 hours ago, matrixxx said:

Πραγματικα οι τιμες με τις αυξησεις εχουν φτασει στο ταβανι μπορω να πω, η 100αρα πριν ουτε χρονο, ηταν 23 ευρω στην κοκκινη με δωρο παγια. Στην μπλε(μαυρη) ηταν αν θυμαμαι καλα 26 με δωρο παγια. Ο οτε νομιζω ειναι ο μονος που κρατησε τιμες; Ή μηπως ειχε την 100αρα 29.90; Δεν ειμαι σιγουρος. 

Αντι να πεσουν οι τιμες και να πανε προς τις αλλες χωρες, ανεβαινουν;;;

Δυστυχως ναι οι τιμες ανεβαινουν.

Καπου διαβασα προσφατα σε αρθρο του Τυπου οτι επεσε δαχτυλο απο την κυβερνηση να μην γινουν αυτοματες τιμαριθμικες αναπροσαρμογες αποτομα και αυτοματα ανα 6μηνο ή ετος οπως ηθελαν ή αναλογως των συνθηκων και γκρινιαξει ο κοσμος για ακριβεια. Οποτε μαλλον "συμμορφωθηκαν" εμμεσα, η μεν Βοντα με το να σε προετοιμαζει εκ των προτερων οτι σε 12 μηνες το συμβολαιο του 24μηνου θα παρει +1,5 ευρω (αρα σαν να σου το δινει απο τωρα με +0,75 το μηνα) και ταυτοχρονα φουσκωσε τις τιμες, η Κοτε δεν ανακοινωνει ακομα κατι τετοιο αλλα φουσκωσε τις τιμες και αυτη, Νοβα λιγο που ειδα εχει ανεβασει και αυτη τιμες.

Με δεδομενο οτι τρεχουν τα προγραμματα για την ψηφιακη αναβαθμιση κτιριων με οπτικες (επιδοτουμενο) ή/και οσοι συνδεονται σε δικτυο οπτικων φτιαχνει προς το παρον δωρεαν ο παροχος του δικτυου την καθετη υποδομη της πολυκατοικιας/κατοικιας, ισως θεωρουν αυτονοητο οι παροχοι οτι αργα ή γρηγορα σε 1-2 χρονια ολοι σιγα σιγα θα υποχρεωθουν να πανε σε fiber. Πως? Εφοσον θα εχουν ακριβυνει τοσο τη vdsl φτανοντας την κοντα στο fiber θα ειναι non-brainer να πας σε fiber που θα ειναι επισης μερικα ευρω το μηνα ακριβοτερο.

Αρα one way or another το κοστος σου ετησιως ως καταναλωτης αυξανεται.

Οτι εγινε και με τα αμαξια. Ηθελαν και καλα να σπρωξουν τον κοσμο στα ηλεκτρικα, οι τιμες ηταν τσιμπημενες μεν αλλα ειχαν εκπτωση/επιδοτηση και σιγα σιγα εχουν αυξηθει τραγικα τα απλα αυτοκινητα βενζινης/πετρελαιου σε σημειο να πλησιασουν τα ηλεκτρικα μετα την επιδοτηση. Στη λογικη θα σε αναγκασουμε καθιστωντας το προηγουμενο προιον ακριβοτερο να πας στο προιον που θελουμε εμεις ετσι και αλλιως.

Οταν εδινες και δινεις 23-24 ευρω για 100αρα vdsl και ξαφνικα το ιδιο προιον το τιμολογει 29 η κοκκινη, +6 ευρω ενω δεν εχει εξοδα αναπτυξης και αποσβεσης δικτυου vdsl καθως υπαρχει ηδη, το κανει για να σε σπρωξει στο fiber που το δινει απο 32 ευρω. Και μολις μαντρωσουν αρκετο κοσμο στο fiber και δεν υπαρχει γυρισμος σε χαλκο είτε θα αρχισουν πολεμο τιμων για να παρει ο ενας μεριδιο απο τον αλλο ή ως σωστο καρτελ θα ανεβασουν και αλλο τις τιμες στα παγιδευμενα ποντικια.

Δυστυχως προσφορες δινουν ολοι πλεον μονο σε συνδυαστικα ολιστικα πακετα.

Δηλαδη ή πας τα παντα εκει (σταθερο+ιντερνετ+κινητο/α) ή παιρνεις μαζι με αυτα και τηλεοραση.

Και σου δινουν μια ολικη τιμη που δεν μπορεις να καταλαβεις αν χανεις ή κερδιζεις και απο που. Σου κοβει απο το κινητο και σε γδερνει στο ιντερνετ? Ποσο χρεωνει την τηλεοραση που δεν της θες γιατι δεν βλεπεις αλλα στη βαζει με το "ζορι" στην προσφορα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, G@rg@oun είπε

Με πηρε σημερα ο ΟΤΕ για αντι-προσφορα
28.90ε η 100ρα οπτικη με ολα απεριοριστα..
και δωρο 5μηνες παγια..και 40% εκπτωση σε υπαρχον κινητο Cosmote<αν δεν εχεις ηδη εκπτωση δλδ>
Δεν νομιζω οτι ματσαρει την 300αρα επιταγη της Vodafone παντως..150ε γλυτωνεις απο παγια..για τα τηλεφωνα πρεπει να ανανεωσω 5μηνες πριν ληξει το συμβολαιο με ουσιαστικη διαφορα 10ε το μηνα.
Δεν ξερω σκεψεις..
Η Vodafone μου δινει και το κινητο μου απεριοριστα ολα με 17ε.
Αλλα δεν εχει ληξει το συμβολαιο ακομα για να το παω και αυτο.

Και εμένα μου έκαναν ακριβώς την ίδια προσφορά.

Ήθελα να δεχτώ, αλλά λέει επειδή έκανα την αίτηση σε κατάστημα δεν μπορώ να την ακυρώσω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, k_dinos είπε

Και εμένα μου έκαναν ακριβώς την ίδια προσφορά.

Ήθελα να δεχτώ, αλλά λέει επειδή έκανα την αίτηση σε κατάστημα δεν μπορώ να την ακυρώσω...

Μπορείς να ακυρώσεις αν το ζορίσεις το πράγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

συγνωμη αν ειναι ακυρο το θεμα...αν ληξει το συμβολαιο του κινητου σε vodafone με ολα απεριοριστα,στον επομενο μηνα θα ρθει πολυ παραπανω απ τα 26.30 που πληρωνω τωρα?ψαχνω καλυτερη προσφορα...

Επεξ/σία από DIMAOT
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, DIMAOT είπε

συγνωμη αν ειναι ακυρο το θεμα...αν ληξει το συμβολαιο του κινητου σε vodafone με ολα απεριοριστα,στον επομενο μηνα θα ρθει πολυ παραπανω απ τα 26.30 που πληρωνω τωρα?ψαχνω καλυτερη προσφορα...

Λογικά, ναι. Δεν σε έχουν καλέσει για ανανέωση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...