Προς το περιεχόμενο

Απεριοριστα data για ενα χρονο με 60€ frog μονο σε καταστημα ΤΕΛΟΣ


zurabik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν εχετε δηλαδη  κανενα αποδεικτικο στα χερια σας οτι πληρωσατε για κατι συγκεκριμενο?

ποσα χιλιαρικα μαυρα και αερητζιδικα  να μαζεψαν αραγε σε 2μερες ? 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 291
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

20 λεπτά πριν, e1995kati είπε

Εγώ πάλι συνεχίζω να απορώ.....παρόλο που ήμουν απ' τους πρώτους που όταν είδα την προσφορά έτρεξα Αριστοτέλους......γιατί η έλλειψη pos? Γιατί κ πάλι η τόσο αυτήν δελεαστική τιμή?Πως βρέθηκαν τόσο φθηνά δεδομένα στην ελληνική κοινωνία? Να σημειώσω οτι ούτε αποδείξεις δίνονταν.....Η frog πλέον λειτουργεί ρε παιδιά ως εικονικός πάροχος η όχι.....

Δηλ όταν περνούμε ένα συμβόλαιο με απερ δεδομένα σε υποτιθέμενη προσφορά στα 24 ευρώ....ποια είναι η ρεαλιστική του αξία?

Εύλογες απορίες. Με την προσφορά κάνουν όποιον έχει συμβόλαιο να αναρωτιέται τι πληρώνει κάθε μήνα...

Να σημειώσω κι εγώ ούτε στην Αθήνα έδιναν αποδείξεις και δεν μιλάει κανείς γι'αυτό το θέμα. Σε άλλη περίπτωση θα έπεφταν βροχή καταγγελίες...

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Semper_Paratus said:

Αντε να δω τώρα πώς θα ενεργοποίησω το 5G της Cosmote σε Nord 3.

 

απλα βαλε μια sim απο αλλο κινητο που εχει 5G και μετα βαλε την δικια σου παλι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπήρχε η δυνατότητα να φωτογραφίσεις (από μόνιτορ στο ταμείο) την απόδειξη για αγορά ποσού 60€,  η οποία είχε QR code.

Το QR οδηγεί στο website epsilondigital.epsilonnet.gr

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα δούμε αν συνεχίσουν να δουλεύουν για ένα χρόνο τα απεριόριστα ή από Δευτέρα εξαφανιστούν αυτοί που πήραν τα χρήματα και μετά από 1-2 μήνες φανεί ότι είχαν βρει μια τρύπα στο σύστημα της frog και θα πρέπει όλοι να ανανεώσουν.

Θεωρώ ότι η έλλειψη pos είναι για να εξαφανίσουν εύκολα τα χρήματα 

Αν βέβαια κινηθεί διαδικασία σίγουρα η cosmote θα μπορεί να βρει ποιος είχε παραλάβει όλες αυτές τις κάρτες σιμ

9 λεπτά πριν, dim_plo είπε

Υπήρχε η δυνατότητα να φωτογραφίσεις (από μόνιτορ στο ταμείο) την απόδειξη για αγορά ποσού 60€,  η οποία είχε QR code.

Το QR οδηγεί στο website epsilondigital.epsilonnet.gr

σκανάροντας το qr code σε πήγαινε στην ΑΑΔΕ αναφέροντας το νόμιμο της απόδειξης;

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 minutes ago, lefta_yparxoun said:

σκανάροντας το qr code σε πήγαινε στην ΑΑΔΕ αναφέροντας το νόμιμο της απόδειξης;

Ανέφερα επακριβώς πού οδηγεί. Μηδενική αξία ΦΠΑ. 🤔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, dim_plo είπε

Ανέφερα επακριβώς πού οδηγεί. Μηδενική αξία ΦΠΑ. 🤔

Το μηδενικής αξίας ΦΠΑ υπάρχει περίπτωση να ισχύει όντως για τον εξής λόγο: Αν δεν κάνω λάθος και χωρίς να το έχω ψάξει ιδιαίτερα, νομίζω ότι στις κάρτες ανανεώσης χρόνου ομιλίας της καρτοκινητης επιβάλλεται μόνο τέλος καρτοκινητης τηλεφωνίας 10% και 0% ΦΠΑ.

Γι αυτό όταν αγοράζεις κάρτες ανανέωσης π.χ. από το σουπερμάρκετ αν έχετε παρατηρήσει θα δείτε ότι στην απόδειξη γράφει ΦΠΑ 0%. Δεν το έχω ψάξει για να πω με σιγουριά,αλλά ίσως στις κάρτες ανανεώσεις χρόνου να επιβάλλεται μόνο το τέλος καρτοκινητης 10% και μηδενικός συντελεστής ΦΠΑ ( δηλαδή καθόλου ΦΠΑ)

Πιθανόν τα 60 ή 120 ευρώ να φαίνονται σαν κάρτα ανανέωσης χρόνου και επομένως να έχουν ενσωματωμένο μόνο τέλος καρτοκινητης τηλεφωνίας 10% και 0% ΦΠΑ.Γι αυτό μάλλον πιο πριν ανάφεραν φίλοι ότι φαίνονταν να έχουν πιστωθεί 50 κάτι ευρώ από τα 60 στο καρτοκινητο αρχικά,ενώ στη συνέχεια μετά την αποστολή του μηνύματος για την ενεργοποίηση του πακέτου με τα απεριόριστα data για 1 χρόνο φαινόταν στις φωτογραφίες που ποσταραν πιο πριν φίλοι ότι είχαν μείνει κάπου 0,20 ευρώ αν θυμάμαι καλά.

Ακόμα κι έτσι όμως το θέμα της έλλειψης pos παραμένει και είναι σοβαρότατο.Ακομα και αν αυτές οι αποδείξεις λιανικής είναι κανονικά νόμιμες,αφού δεν υπήρχε pos ,ποιος μας λέει ότι σε δεύτερο χρόνο δεν θα μπορούσαν να ακυρώσουν πολλές από αυτές...

 

Επεξ/σία από ultrahd
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, e1995kati είπε

Εγώ πάλι συνεχίζω να απορώ.....παρόλο που ήμουν απ' τους πρώτους που όταν είδα την προσφορά έτρεξα Αριστοτέλους......γιατί η έλλειψη pos? Γιατί κ πάλι η τόσο αυτήν δελεαστική τιμή?Πως βρέθηκαν τόσο φθηνά δεδομένα στην ελληνική κοινωνία? Να σημειώσω οτι ούτε αποδείξεις δίνονταν.....Η frog πλέον λειτουργεί ρε παιδιά ως εικονικός πάροχος η όχι.....

Δηλ όταν περνούμε ένα συμβόλαιο με απερ δεδομένα σε υποτιθέμενη προσφορά στα 24 ευρώ....ποια είναι η ρεαλιστική του αξία?

Μιλάμε για μερικές εκατοντάδες νέες συνδέσεις σε όλη την Ελλάδα, δεν είναι τόσο πολλά τα δεδομένα.

Επειδή έχω και άλλη κάρτα στην Cosmote και με έχουν πάρει τηλέφωνο κατά καιρούς για κάτι αστείες προσφορές για μετατροπή σε καρτοσυμβόλαιο που έδινε λιγότερο και από κάρτα, με τα υπόλοιπα συμφωνώ.

Αποδείξεις δίδονταν πάντως και ο υπάλληλος είχε μπροστά του tablet που έμπαινε στο σύστημα της Cosmote. Μάλιστα σε έναν κύριο μετά από εμένα είπε ότι υπάρχει πρόβλημα με τα στοιχεία του στην καρτέλα του στην Cosmote και δεν μπορεί να προχωρήσει εάν δεν διορθώσει τα στοιχεία του σε Γερμανό ή κατάστημα Cosmote.

1 ώρα πριν, lefta_yparxoun είπε

Nα δούμε αν συνεχίσουν να δουλεύουν για ένα χρόνο τα απεριόριστα ή από Δευτέρα εξαφανιστούν αυτοί που πήραν τα χρήματα και μετά από 1-2 μήνες φανεί ότι είχαν βρει μια τρύπα στο σύστημα της frog και θα πρέπει όλοι να ανανεώσουν.

Θεωρώ ότι η έλλειψη pos είναι για να εξαφανίσουν εύκολα τα χρήματα 

Αν βέβαια κινηθεί διαδικασία σίγουρα η cosmote θα μπορεί να βρει ποιος είχε παραλάβει όλες αυτές τις κάρτες σιμ

σκανάροντας το qr code σε πήγαινε στην ΑΑΔΕ αναφέροντας το νόμιμο της απόδειξης;

Να το διαφήμιζαν εδώ και τόσες μέρες και να μην έχει πάρει χαμπάρι η Cosmote να στείλει άμεσα την αστυνομία να τους μαζέψει; Και να συνδέεσαι κανονικά στο δίκτυο της;

Αν κάτι θα μπορούσα να σκεφτώ, αν υπάρχει κάτι ύποπτο, είναι να λήγει σύντομα η συμφωνία με frog και να μας πετάξει η Cosmote εκτός δικτύου κάποια στιγμή και να μας πει βρείτε τα με τη frog. Πάντως τα σήματα της μια χαρά είναι πάντου στο κατάστημα και οι sim είναι δικές της.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, elias99 είπε

τώρα ξέρεις την ερώτηση που θα κάνω..

που ακριβώς είναι αυτή η επιλογή ? 😇

111.jpg

 

9 ώρες πριν, zurabik είπε

πακέτα...εκεί έχει πακέτα μόνο για εσένα...

Εγώ ακόμα δεν μπορω να βρω την επιλογή.. Παίζει γιατί είμαι εξωτερικό; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στην Θεσσαλονίκη ή κατάσταση είχε ως εξής. 

Πήγαινες σε έναν κύριο έπαιρνες καρτουλα, σου έβαζε τα στοιχεία στο πόρταλ της κοσμοτε μαζί με την ταυτότητα σου. 

Μετά πέρναγες σε δύο κοπέλες οι οποίες σε δική τους συσκευή έστελναν μήνυμα σε chat app φώτο τον σειριακό αριθμό της κάρτας. Πάταγε καρδούλα ο παραλήπτης του μηνύματος βγάζαν τις κάρτες και ήσουν έτοιμος. 

Επίσης την ώρα που ήμουν εγώ μέσα παίχτηκε μια φάση κατά την οποία κάλεσαν τον υπεύθυνο του καταστήματος και του ζήτησαν κάτι, αυτός ξεφυσουσε πήγε στο pc και ζήτησε από την κοπέλα που έστειλνε τότε σειριακους να του στείλει κάτι. 

Η κατάσταση ήταν 100% shady και ψιλομετανιωσα που το έκανα. 

 

ΥΓ. Επίσης με αυτή την διαδικασία, η απόδειξη που δεν κόπηκε θα έπρεπε να ματσαρει το κόστος της κάρτας 5-10 ευρό. Αφού δεν σου κάναν ανανέωση χρόνου να μπουν τα 60€ στην κάρτα κ μετά να σου ενεργοποίησουν πακέτο. 

Για την ανανέωση, επειδή είναι καινούργιος αριθμός βάση των όρων ισχύει ότι δεν χρειάζεται να βάλεις κάρτα 13 μήνες. Έτσι το καταλαβαίνω εγώ τουλάχιστον. 

Η διάρκεια της σύμβασης είναι αορίστου χρόνου. Μετά την αρχική ενεργοποίηση της σύνδεσης, η σύνδεση παραμένει στα στοιχεία του συνδρομητή δεκατρείς (13) μήνες από την ενεργοποίησή της. 

Επεξ/σία από arianosfc
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, panagiotis1988 είπε

Ερώτηση: είναι 60€ + ότι κάρτα βάλεις για να μην γίνει φραγή;ανά δίμηνο;

Είναι 60€ νέτα σκέτα για 120 λεπτά ομιλίας προς όλους κάθε μήνα και απεριόριστο internet για 12 μήνες. 

Επεξ/σία από motoboots
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, motoboots είπε

Είναι 60€ νέτα σκέτα για 120 λεπτά ομιλίας προς όλους κάθε μήνα και απεριόριστο internet για 12 μήνες. 

Στους 2 μήνες δεν μπαίνει φραγή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...