Προς το περιεχόμενο

Iphone 11 προβλημα


AGGANIS13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο Iphone 11 της κορης μου ξαφνικα εμφανιζεδι το μηλο για 5-6 δευτερολεπτα και μετα μαυρη οθονη για 3-4 δευτερολεπτα και μετα ξανα τα ιδια συνεχως....

Εβαλα να κανω ενημέρωση μεσω itune και αφου κατεβασα την τελευταια εκδοση ... πατησα στην συσκευη volume up , volume down και μετα το Power

Πατάω στο itune ενημέρωση και αρχίζει και κατεβάζει μια ενημέρωση 6gb ... το θέμα ειναι οτι μέχρι να τελειώσει το κατέβασμα της ενημέρωσης το iphone κανει αποσυνδεση απο το itune.... σαν να βγαζω το καλωδιο...

Δοκιμασα ξανα και ξανα και συμβαινει το ιδιο...

Δοκιμασα και αλλο καλωδιο ---- ξανα το ιδιο 

Δοκιμασα επαναφορα... αλλα στο επομενο σταδιο μου λεει ενημερωση και επαναφορα... οποτε ξανακανει παλι τα ιδια... μεχρι να γινει download η ενημερωση, η συσκευη εχει κανει αποσυνδεση απο το Itune... σαν να βγαζω το καλωδιο...

 

Τι να κανω?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε και με το 3utools αν έχεις Windows, κατεβάζεις το firmware, βάζεις τη συσκευή σε Itunes-Download mode και πας στο Flash. Το Download mode γυρνάει σε επανεκκίνηση μετά από κάποια ώρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, AGGANIS13 said:

Στο Iphone 11 της κορης μου ξαφνικα εμφανιζεδι το μηλο για 5-6 δευτερολεπτα και μετα μαυρη οθονη για 3-4 δευτερολεπτα και μετα ξανα τα ιδια συνεχως....

Εβαλα να κανω ενημέρωση μεσω itune και αφου κατεβασα την τελευταια εκδοση ... πατησα στην συσκευη volume up , volume down και μετα το Power

Πατάω στο itune ενημέρωση και αρχίζει και κατεβάζει μια ενημέρωση 6gb ... το θέμα ειναι οτι μέχρι να τελειώσει το κατέβασμα της ενημέρωσης το iphone κανει αποσυνδεση απο το itune.... σαν να βγαζω το καλωδιο...

Δοκιμασα ξανα και ξανα και συμβαινει το ιδιο...

Δοκιμασα και αλλο καλωδιο ---- ξανα το ιδιο 

Δοκιμασα επαναφορα... αλλα στο επομενο σταδιο μου λεει ενημερωση και επαναφορα... οποτε ξανακανει παλι τα ιδια... μεχρι να γινει download η ενημερωση, η συσκευη εχει κανει αποσυνδεση απο το Itune... σαν να βγαζω το καλωδιο...

 

Τι να κανω?

 

Εγώ φοβάμαι μην είναι θέμα hardware, γιατί έτσι δείχνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, AGGANIS13 είπε

Στο Iphone 11 της κορης μου ξαφνικα εμφανιζεδι το μηλο για 5-6 δευτερολεπτα και μετα μαυρη οθονη για 3-4 δευτερολεπτα και μετα ξανα τα ιδια συνεχως....

Εβαλα να κανω ενημέρωση μεσω itune και αφου κατεβασα την τελευταια εκδοση ... πατησα στην συσκευη volume up , volume down και μετα το Power

Πατάω στο itune ενημέρωση και αρχίζει και κατεβάζει μια ενημέρωση 6gb ... το θέμα ειναι οτι μέχρι να τελειώσει το κατέβασμα της ενημέρωσης το iphone κανει αποσυνδεση απο το itune.... σαν να βγαζω το καλωδιο...

Δοκιμασα ξανα και ξανα και συμβαινει το ιδιο...

Δοκιμασα και αλλο καλωδιο ---- ξανα το ιδιο 

Δοκιμασα επαναφορα... αλλα στο επομενο σταδιο μου λεει ενημερωση και επαναφορα... οποτε ξανακανει παλι τα ιδια... μεχρι να γινει download η ενημερωση, η συσκευη εχει κανει αποσυνδεση απο το Itune... σαν να βγαζω το καλωδιο...

 

Τι να κανω?

 

Τελευταία φορά που είδα παρόμοιο πρόβλημα (σε iphone xs βέβαια) το πρόβλημα το προκαλούσε παραδόξως το face id. Μόλις το αποσύνδεες προχώραγε κανονικά. 

 

Η καλύτερη λύση είναι να το πάς προφανώς για τεχνικό έλεγχο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Μόλις τώρα, AGGANIS13 είπε

ουτε με το 3utools εγινε κατι

Που να το πάω?

Που να το στείλω?

Αν έχεις δοκιμάσει όλα τα διαθέσιμα firmware με το 3utools χωρίς επιτυχία, κάτι που μου φαίνεται απίθανο, δες το από την αρχή με itunes σε dfu mode, ή κράτα το volume- πατημένο μόλις δείξει το μήλο μήπως ξεκινήσει σε safe mode. Σε σπάνιες περιπτώσεις μου έχει τύχει η ενημέρωση να γίνεται μόνο σε Mac ή Virtual Mac (Vmware).

Επεξ/σία από KyrGR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, AGGANIS13 είπε

ουτε με το 3utools εγινε κατι

Που να το πάω?

Που να το στείλω?

Εδώ istorm / νέα επισκευή

Υποβολή>Νεα επισκευή https://www.istorm.gr/contact-service

Πριν το σερβις κανε και τα παρακατω αν είναι εφικτό / αν σε αφήνει  αλλιως θα τρέξουν τα διαγνωστικά να δουν γιατί κολλάει η ενημέρωση  https://www.istorm.gr/before_service.html

 https://www.istorm.gr/contact-service

 

Επεξ/σία από aces
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεχως κολλαει εδω... το αφηνω για πανω απο 45 λεπτα.... τιποτα...

Αυτο που με προβληματιζει ειναι κατω αριστερα που λεει το μοντελο... λεει... IPHONE 11 και απο κατω 2ΤΒ...

Κατι λαθος δεν ειναι?

iphone.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, AGGANIS13 είπε

Συνεχως κολλαει εδω... το αφηνω για πανω απο 45 λεπτα.... τιποτα...

Αυτο που με προβληματιζει ειναι κατω αριστερα που λεει το μοντελο... λεει... IPHONE 11 και απο κατω 2ΤΒ...

Κατι λαθος δεν ειναι?

iphone.png

Για καποιο λογο ενω συνδεεται για καποιο μικρο χρονικο διαστημα μετά χανει τη συνδεση.

Εφοσον δοκιμασες με αλλο καλωδιο που ειναι το συνηθες σε τετοια περιπτωση κ κανει και εκει τα ιδια  δεν μενει κατι αλλο απο το να το δουν επισημο σερβις που θα τρεξουν και τα διαγνωστικα. Να φταιει το pc απιθανο μονο τα καλωδια φθειρονται αρκετα ευκολα ειτε original ειτε ΟΕΜ.

* Μπορει βεβαια να εχει η θυρα lightning προβλημα και να κοβει τη συνδεση κ δεν κανει επαφη σωστά.

Επεξ/σία από aces
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/11/2023 στις 12:33 ΜΜ, AGGANIS13 είπε

ουτε με το 3utools εγινε κατι

Που να το πάω?

Που να το στείλω?

Υποπτεύομαι πως η συσκευή είναι εκτός 2ετίας της εγγύησης, συνεπώς σε όποιο εξουσιοδοτημένο και αν το πας, η απάντηση θα είναι περίπου 300€+ για ανακα/σμένο.

Το λέω αυτό γιατί όπως δείχνει, μιλάμε HW.

Για το 3utools θα πρότεινα να μη μπλέκεις γενικότερα. Έχει κατηγορηθεί πολλάκις για κλοπή προσωπικών δεδομένων που περνάνε μέσα απο Servers της Κίνας.

Καλύτερα το Backup/Restore να το κάνεις μέσα απο το iTunes.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/11/2023 στις 9:38 ΠΜ, Kag1ante είπε

Τελευταία φορά που είδα παρόμοιο πρόβλημα (σε iphone xs βέβαια) το πρόβλημα το προκαλούσε παραδόξως το face id. Μόλις το αποσύνδεες προχώραγε κανονικά. 

 

Η καλύτερη λύση είναι να το πάς προφανώς για τεχνικό έλεγχο

Αυτό ακριβώς θα έγραφα και εγώ τώρα. Είναι bootloop και συνήθως προκαλείται από ζημία νερού στο FaceID. Το αντιμετώπισα επίσης σε XS Max και έχοντας εμπειρία στις επισκευές μόλις έβγαζα το αντίστοιχο flex cable το λογισμικό φόρτωνε κανονικά. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/11/2023 στις 11:53 ΠΜ, AGGANIS13 είπε

Συνεχως κολλαει εδω... το αφηνω για πανω απο 45 λεπτα.... τιποτα...

Αυτο που με προβληματιζει ειναι κατω αριστερα που λεει το μοντελο... λεει... IPHONE 11 και απο κατω 2ΤΒ...

Κατι λαθος δεν ειναι?

iphone.png

Πιθανόν μετά τη δοκιμή ενημέρωσης σε Mac ή Virtual Mac παρόλο που θα σου βγάλει μήνυμα αποτυχίας να μπορεί μετά να φλασαριστεί με 3u tools. Μου έχει τύχει με Iphone 6 σε Vmware Mojave και Windows 7 αντίστοιχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν μένεις Αθήνα μπορώ να στο επισκευάσω 

στο 19% συνήθως είναι η μνήμη 

Επεξ/σία από kosnireggae
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...