Προς το περιεχόμενο

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ZTE 5G MC801A


LEhoes

Προτεινόμενες αναρτήσεις

27 minutes ago, kanasta88 said:

Σαν com

με καλυψες.αρα στο Custom firmware της Nova εχουν κοψει να το αναγνωριζει ως com για να μην μπορεις να του αλλαξεις τα ματια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 95
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 λεπτά πριν, poulinos είπε

με καλυψες.αρα στο Custom firmware της Nova εχουν κοψει να το αναγνωριζει ως com για να μην μπορεις να του αλλαξεις τα ματια

Δεν το εχω δοκιμάσει η αλήθεια είναι να δω αν το αναγνωρίζει

8 λεπτά πριν, teokarafou1992 είπε

Αν θυμάμαι καλά ,κάτι λέγανε για αναβάθμιση υποδομών σε 5G SA τέλος του 2023 με αρχές 2024 🤔

Πάντως αρκετά modem τρώνε άκυρο. Και δεν ξέρω και αν ειναι και κινητά που το παθαίνουν απλά κάνουν handover και δεν φαινεται το πρόβλημα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 minutes ago, kanasta88 said:

Δεν το εχω δοκιμάσει η αλήθεια είναι να δω αν το αναγνωρίζει

Πάντως αρκετά modem τρώνε άκυρο. Και δεν ξέρω και αν ειναι και κινητά που το παθαίνουν απλά κάνουν handover και δεν φαινεται το πρόβλημα

το εχεις απο Nova/wind?αν ναι τοτε δεν θα δεις Com αλλα θα δεις οτι στο παει στα disk drives καπου εκει.δεν εχει περιεχομενο μεσα βεβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται. Εγώ έχω δει και 150 σταθερά. Σε κάθε περίπτωση η Cosmote θα το κοιτάξει καθώς έχουν δηλωθεί σχετικές βλάβες αλλά φαίνεται να είναι σε ελάχιστους σταθμούς το ζήτημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, poulinos είπε

Λιγο Off topic αλλα οταν συνδεεται το καλωδιο το usb στο κατω μερος του router και μετα στο Pc σας το αναγνωριζει σαν Removable device  στο device manager ή σαν com?

Σε Mac δεν βλέπει εξωτερικό δίσκο, δεν ξέρω όμως πώς ελέγχω αν το βλέπει ως COM.

Κι εδώ, στο ZTE MC801A με FROG/COSMOTE SIM το ίδιο θέμα είχα. Ανακάλυψα μετά από μερικές ώρες πανικού ότι ήθελε καρφωτό 4G για να δουλέψει. Ευτυχώς, δουλεύει και σε 5G NSA με πλήρεις ταχύτητες (Καλλιθέα).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, motoboots είπε

Σε Mac δεν βλέπει εξωτερικό δίσκο, δεν ξέρω όμως πώς ελέγχω αν το βλέπει ως COM.

Κι εδώ, στο ZTE MC801A με FROG/COSMOTE SIM το ίδιο θέμα είχα. Ανακάλυψα μετά από μερικές ώρες πανικού ότι ήθελε καρφωτό 4G για να δουλέψει. Ευτυχώς, δουλεύει και σε 5G NSA με πλήρεις ταχύτητες (Καλλιθέα).

Ευτυχώς δεν είναι θεμα με το modem αλλά από τους σταθμούς της Cosmote

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, kanasta88 είπε

Δεν το εχω δοκιμάσει η αλήθεια είναι να δω αν το αναγνωρίζει

Πάντως αρκετά modem τρώνε άκυρο. Και δεν ξέρω και αν ειναι και κινητά που το παθαίνουν απλά κάνουν handover και δεν φαινεται το πρόβλημα

Χθες το βράδυ το ρουτερ όλο έκανε αλλαγή από 4G σε 5G ,σήμερα το πρωί δεν έχω Ίντερνετ ,στο κινητό έχω ,υπομονή να δούμε αν στρώσει

 

Υ.Γ: ρουτερ Tenda 5G03 και κινητό 13 pro max 

περιοχή μποτσαρη Θεσσαλονίκη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, teokarafou1992 είπε

Χθες το βράδυ το ρουτερ όλο έκανε αλλαγή από 4G σε 5G ,σήμερα το πρωί δεν έχω Ίντερνετ ,στο κινητό έχω ,υπομονή να δούμε αν στρώσει

 

Υ.Γ: ρουτερ Tenda 5G03 και κινητό 13 pro max 

περιοχή μποτσαρη Θεσσαλονίκη 

Cosmote? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...