Προς το περιεχόμενο

Uber: Δυνατότητα ενοικίασης αυτοκινήτου στην Ελλάδα και σ' άλλες ευρωπαϊκές χώρες, από 7€/ημέρα


toniantoing

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, fmarkos είπε

Δεν αφορά τα ταξί η είδηση. Όσο για το αν πληρώνουν φόρο ρώτα έναν φοροτεχνικό να σου εξηγήσει τι και πως. 

Είδατε που μιλάτε χωρίς να γνωρίζετε; Εδώ είναι το τι ισχύει με την εκκλησία

Δεν είναι αυτό το θέμα μας, αλλά πέφτεις τραγικά έξω όσο αφορά τον μεγαλύτερο φοροφυγά από τη σύσταση του Ελληνικού κράτους. Τα ίδια ακριβώς με τη Ρομφαία θα έλεγε και οποιοσδήποτε γιατρός του Κολωνακίου που δηλώνει εισόδημα 5000 τον χρόνο.

Επεξ/σία από unforgiven
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, unforgiven είπε

Δεν είναι αυτό το θέμα μας, αλλά πέφτεις τραγικά έξω όσο αφορά τον μεγαλύτερο φοροφυγά από τη σύσταση του Ελληνικού κράτους. Τα ίδια ακριβώς με τη Ρομφαία θα έλεγε και οποιοσδήποτε γιατρός του Κολωνακίου που δηλώνει εισόδημα 5000 τον χρόνο.

Άλλο θέμα η φοροαποφυγή και άλλο θέμα τι προβλέπεται για τον καθένα. Βάση νόμου οι υποχρεώσεις της εκκλησίας είναι ίδιες με όλα τα νομικά πρόσωπα. Αν θεωρείς ότι η εκκλησία φοροδιαφεύγει ιδού πεδίο δόξης λαμπρό, απόδειξε το και θα σου πούμε όλοι μπράβο. Το ίδιο φυσικά ισχύει για τον γιατρό του Κολωνακίου. 

Επεξ/σία από fmarkos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Dr.Fuzzy είπε

Ισχύει, νοίκιασα πρόσφατα απο το centauro στα Χανιά, οι τιμές μέσω carsupermarket sites είναι όντως χαμηλές (4 μέρες 29 ευρώ). Φυσικά η τιμή αυτή είναι χωρίς ασφάλεια, την οποία μπορείς να επιλέξεις να μην πληρώσεις αλλά αν συμβεί οτιδήποτε (έστω και ένας καθρέπτης) θα σου πάρουν και τα σώβρακα (at least what they told me at the rental office), οπότε εγώ πλήρωσα κάπου 50 ευρώ για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Οπότε τα 29 έγιναν 79.

Απο περιεργεια, ειδες αν ειχες μικτη ασφαλεια? Γιατι, η βασικη ειναι αστικη και αν γινουν ζημιες παλι δεν καλυπτονται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, fmarkos είπε

Άλλο θέμα η φοροαποφυγή και άλλο θέμα τι προβλέπεται για τον καθένα. Βάση νόμου οι υποχρεώσεις της εκκλησίας είναι ίδιες με όλα τα νομικά πρόσωπα. Αν θεωρείς ότι η εκκλησία φοροδιαφεύγει ιδού πεδίο δόξης λαμπρό, απόδειξε το και θα σου πούμε όλοι μπράβο. Το ίδιο φυσικά ισχύει για τον γιατρό του Κολωνακίου. 

Δεν θα επεκταθώ, αλλά με έκανες και γέλασα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 minutes ago, SabotazNic said:

Απο περιεργεια, ειδες αν ειχες μικτη ασφαλεια? Γιατι, η βασικη ειναι αστικη και αν γινουν ζημιες παλι δεν καλυπτονται

Ναι υπαιτιότητα του οδηγού ήταν 200 excess νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, Dr.Fuzzy said:

Ισχύει, νοίκιασα πρόσφατα απο το centauro στα Χανιά, οι τιμές μέσω carsupermarket sites είναι όντως χαμηλές (4 μέρες 29 ευρώ). Φυσικά η τιμή αυτή είναι χωρίς ασφάλεια, την οποία μπορείς να επιλέξεις να μην πληρώσεις αλλά αν συμβεί οτιδήποτε (έστω και ένας καθρέπτης) θα σου πάρουν και τα σώβρακα (at least what they told me at the rental office), οπότε εγώ πλήρωσα κάπου 50 ευρώ για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Οπότε τα 29 έγιναν 79.

 

47 minutes ago, SabotazNic said:

Απο περιεργεια, ειδες αν ειχες μικτη ασφαλεια? Γιατι, η βασικη ειναι αστικη και αν γινουν ζημιες παλι δεν καλυπτονται

Αρχικά ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ αυτοκίνητο να κινείτε χωρίς ασφάλεια.

Ρωτησα τον φίλο το επέστρεψε πριν 3 μέρες, τελικά αυτός πλήρωσε 60 ευρώ για 19 μέρες δηλαδή μιλάμε για 3 ευρώ την ημέρα περίπου. Τώρα με την ασφάλεια δεν έβαλε μεικτή όπως είναι συνηθισμένο στα ενοικιασμένα μου είπε ότι μεχρι 800 ευρώ την ζημιά την κάλυπτε αυτός. Εκτός αν είναι σε ατύχημα με υπαιτιότητα του άλλου.

Λίγο μπερδεμένο αλλά είναι υπερβολικά φθηνά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 minutes ago, armagedwnn said:

 

Αρχικά ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ αυτοκίνητο να κινείτε χωρίς ασφάλεια.

Ρωτησα τον φίλο το επέστρεψε πριν 3 μέρες, τελικά αυτός πλήρωσε 60 ευρώ για 19 μέρες δηλαδή μιλάμε για 3 ευρώ την ημέρα περίπου. Τώρα με την ασφάλεια δεν έβαλε μεικτή όπως είναι συνηθισμένο στα ενοικιασμένα μου είπε ότι μεχρι 800 ευρώ την ζημιά την κάλυπτε αυτός. Εκτός αν είναι σε ατύχημα με υπαιτιότητα του άλλου.

Λίγο μπερδεμένο αλλά είναι υπερβολικά φθηνά.

Προφανώς είχε ασφαλεια, extra πακέτο ασφάλειας (50 ευρώ) για την κάλυψη ζημιών εννοώ που μπορεί να προκύψουν με υπαιτότητα τρίτου (πληρώνεις 0 ευρώ) ή με δικιά σου υπαιτιότητα απο 200 ευρώ και πάνω, πχ το παρκάρεις και το βρίσκεις με σπασμένο προφυλακτήρα (δεν πληρώνεις τίποτα) ή το κάνεις λίμπα ας πούμε 2000 ευρώ ζημιά και φταις, πληρώνεις 1800 ευρώ.

Επεξ/σία από Dr.Fuzzy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 30/11/2023 at 01:38, mrkra said:

ουδεποτε οταν μπηκα σε ταξι θυμαμαι να εκοψαν εστω και 1 ευρω αποδειξη... Ισα ισα σκαρφιζονταν διαφορα για να παρουν περισσοτερα."Εβαλα κλιματιστικο εκαψα περισσοτερο καυσιμο δωσε μου αλλα 5 ευρω","εχω 3 παιδια και δεν τα βγαζω περα τι θα κανω(να τον λυπηθεις να του χαρισεις τα ρεστα)" πραγματικα περιστατικα.

Αισωπε εσυ?

On 30/11/2023 at 12:18, Dr.Fuzzy said:

Ισχύει, νοίκιασα πρόσφατα απο το centauro στα Χανιά, οι τιμές μέσω carsupermarket sites είναι όντως χαμηλές (4 μέρες 29 ευρώ). Φυσικά η τιμή αυτή είναι χωρίς ασφάλεια, την οποία μπορείς να επιλέξεις να μην πληρώσεις αλλά αν συμβεί οτιδήποτε (έστω και ένας καθρέπτης) θα σου πάρουν και τα σώβρακα (at least what they told me at the rental office), οπότε εγώ πλήρωσα κάπου 50 ευρώ για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Οπότε τα 29 έγιναν 79.

ε ναι πως θα ηταν..ιθαγενεις ειμαστε..?διαφημιση ηταν το αρθρο

Επεξ/σία από azuli
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...