Προς το περιεχόμενο

το κρατάω το fritz;


vandamme18aj
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από poulinos,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στο φορουμ. Είμαι στη διαδικασία για εγκατάσταση οπτικής ίνας , έχω παραλάβει εξοπλισμό και περιμένω συνεργείο για την εξωτερική εγκατάσταση (αφού ακυρώθηκαν τρία ραντεβού εξαιτίας του διαχειριστή που με τα χίλια ζόρια πείστηκε για την εγκατάσταση). Μέχρι τώρα έχω μια σάπια 30αρα της Vodafone που έπιανε μέχρι 12 και αναγκάστηκα να αγοράσω ένα fritzbox 7350 ax μπας και δω λίγο φως. Η αλήθεια είναι ότι είδα μια αύξηση  της τάξης των 5Mbs και απλώς περίμενα να αναβαθμίσω σε καμιά 100αρα όταν είναι διαθέσιμη στην περιοχή αλλά πέρασαν οπτική οπότε δεν μπορούσα να αντισταθώ  και έκανα αίτηση για 1000αρα . Το ερώτημα είναι τι κάνω το Fritz ; Μπορεί να χρησιμεύσει πουθενά ή είναι άχρηστο για τη 1000αρα και πάει για πούλημα μιας και είναι ακόμα του κουτιού σχεδόν; Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Λύση
On 30/11/2023 at 14:32, vandamme18aj said:

Καλησπέρα στο φορουμ. Είμαι στη διαδικασία για εγκατάσταση οπτικής ίνας , έχω παραλάβει εξοπλισμό και περιμένω συνεργείο για την εξωτερική εγκατάσταση (αφού ακυρώθηκαν τρία ραντεβού εξαιτίας του διαχειριστή που με τα χίλια ζόρια πείστηκε για την εγκατάσταση). Μέχρι τώρα έχω μια σάπια 30αρα της Vodafone που έπιανε μέχρι 12 και αναγκάστηκα να αγοράσω ένα fritzbox 7350 ax μπας και δω λίγο φως. Η αλήθεια είναι ότι είδα μια αύξηση  της τάξης των 5Mbs και απλώς περίμενα να αναβαθμίσω σε καμιά 100αρα όταν είναι διαθέσιμη στην περιοχή αλλά πέρασαν οπτική οπότε δεν μπορούσα να αντισταθώ  και έκανα αίτηση για 1000αρα . Το ερώτημα είναι τι κάνω το Fritz ; Μπορεί να χρησιμεύσει πουθενά ή είναι άχρηστο για τη 1000αρα και πάει για πούλημα μιας και είναι ακόμα του κουτιού σχεδόν; Ευχαριστώ 

se 1000αρα cosmote δινουν ftth modem router fritz. αλλα μπορεις να ζητησεις Ont και πισω απο το Ont να παιξει το Fritz με wan port. σε cosmote θα παιξει και η τηλεφωνια. αν ειναι Nova.... τοτε δεν ξερω αν δινουν Ont και η τηλεφωνια δεν το κοβω να παιξει αλλου.σε vodafone επισης θα παιξει το Fritz οσο ξερω. τωρα αν θες να κρατησεις του παροχου και να πουλησεις το Fritz και αυτο γινεται.ειναι router που θα φυγει ευκολα.

On 30/11/2023 at 18:23, vandamme18aj said:

Nova ,μου έχουν στείλει ένα Nokia που είναι και μόντεμ και ont 

τωρα ειδα οτι λες για Nova. ναι δινουν το nokia που ειναι για τα παντα. μπορει παλι με διαδικασια να μπει απο πισω το Fritz αλλα δεν θα εχεις τηλεφωνια. αν το βαλεις απλα με την wan απο πισω τοτε θα εχεις 2 Nat. στοιχεια voip και να σου δωσουν παλι δεν θα παιξει στο Fritz.( εκτος αν εχει αλλαξει κατι).οποτε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...