Προς το περιεχόμενο

Απορία για επίδομα ΔΥΠΑ.


Dennis077

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νέα πληρωμή για το επίδομα 300 ευρώ θα γίνει σήμερα από τη ΔΥΠΑ (πρώην ΟΑΕΔ) στους άνεργους που πληρούν τις προϋποθέσεις που έχουν εξαγγελθεί. Η προηγούμενη πληρωμή έγινε στα τέλη Αυγούστου, ενώ σήμερα (Τετάρτη 4/10) δόθηκε εντολή για καταβολή στα χρηματοπιστωτικά ιδρύματα της χώρας.

αυτο βρηκα μονο.σημαινει οποτε δωσει εντολη ο οαεδ(βγαινει σαν καθε 2 μηνες αλλα μη σε παρω στο λαιμο μου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/12/2023 στις 1:18 ΠΜ, dalan2007 είπε

Νέα πληρωμή για το επίδομα 300 ευρώ θα γίνει σήμερα από τη ΔΥΠΑ (πρώην ΟΑΕΔ) στους άνεργους που πληρούν τις προϋποθέσεις που έχουν εξαγγελθεί. Η προηγούμενη πληρωμή έγινε στα τέλη Αυγούστου, ενώ σήμερα (Τετάρτη 4/10) δόθηκε εντολή για καταβολή στα χρηματοπιστωτικά ιδρύματα της χώρας.

αυτο βρηκα μονο.σημαινει οποτε δωσει εντολη ο οαεδ(βγαινει σαν καθε 2 μηνες αλλα μη σε παρω στο λαιμο μου)

Ξερουμε κατι για τις συνεπειες που θα εχει η μαζι με το 300ρι καταρτιση του  ψηφιακου ΑΣΔ?

Διαβαζω οτι μπαινεις σε προγραμμα παρακολουθησης, σου προτεινουν δουλειες που μπορεις μονο  εως 2 φορες να αρνηθεις και οτι γινεται αναθεωρηση στους 6,12 και 18 μηνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/12/2023 στις 8:10 ΜΜ, Dennis077 είπε

Γεια σας θέλω να ρωτήσω αν ξέρετε πόσο χρόνο θέλει για να εγκριθεί ή όχι η αίτηση για το εφάπαξ επίδομα των 300€; Ευχαριστώ 

Ποτέ έκανες αίτηση?Είχα κάνει την αίτηση για τον κουνιάδο μου 27 Οκτωβρίου και τα λεφτά μπήκαν αν δεν κάνω λάθος τέλος Νοεμβρίου.Μεχρι πριν μπουν τα λεφτά,έγραφε η αίτηση είναι υπό επεξεργασία.Μαλον με το που την ελέγχουν,δίνουν εντολή και μπαίνουν κατευθείαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, LouCi4er είπε

Ποτέ έκανες αίτηση?Είχα κάνει την αίτηση για τον κουνιάδο μου 27 Οκτωβρίου και τα λεφτά μπήκαν αν δεν κάνω λάθος τέλος Νοεμβρίου.Μεχρι πριν μπουν τα λεφτά,έγραφε η αίτηση είναι υπό επεξεργασία.Μαλον με το που την ελέγχουν,δίνουν εντολή και μπαίνουν κατευθείαν.

Η αίτηση έγινε στις 7 Νοεμβρίου και γράφει ότι είναι ακόμα σε επεξεργασία ούτε αν εγκρίθηκε ή όχι δεν γράφει για να ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω ότι την επόμενη εβδομάδα θα πληρωθείς.Απλη υπόθεση κάνω,δεν μπορώ να ξέρω σιγουρα.Νομιζω οτι με το που θα την επεξεργαστούν και την εγκρίνουν,θα μπουν και τα λεφτά κατευθείαν.Υπομονη πάντως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Dennis077 είπε

Η αίτηση έγινε στις 7 Νοεμβρίου και γράφει ότι είναι ακόμα σε επεξεργασία ούτε αν εγκρίθηκε ή όχι δεν γράφει για να ξέρω.

Είχατε κάνει και ατομικό σχέδιο δράσης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, dasos2024 είπε

Διαβαζω οτι μπαινεις σε προγραμμα παρακολουθησης, σου προτεινουν δουλειες που μπορεις μονο  εως 2 φορες να αρνηθεις και οτι γινεται αναθεωρηση στους 6,12 και 18 μηνες.

Στην πράξη δεν εφαρμόζεται τίποτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Rebirth είπε

Είχατε κάνει και ατομικό σχέδιο δράσης;

Ναι έχω κάνει ψηφιακό ατομικό σχέδιο δράσης χωρίς αυτό δεν μπορείς να κάνεις την αίτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα μετά...
Στις 18/12/2023 στις 4:44 ΜΜ, Dennis077 είπε

Μέχρι και σήμερα που κοίταξα την αίτηση δεν υπάρχει καμία εξέλιξη είτε θετική είτε όχι δυστυχώς.

Μετα απο αλλες 40 μερες υπαρχει εξελιξη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι την προηγούμενη εβδομάδα δεν υπήρχε καμία εξέλιξη. Αναγκάστηκα λοιπόν να επικοινωνήσω μέσω email για να μάθω τι γίνεται και μου είπαν ότι είχε εγκριθεί η αίτηση και τότε άλλαξε και η κατάσταση της στην πλατφόρμα της ΔΥΠΑ. Τώρα περιμένω πότε θα μπουν τα χρήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...