Προς το περιεχόμενο

Eurobank υποχρεωτική συνδρομή σε κάθε λογαριαμό.


Havik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

24 minutes ago, nikx said:

Και θα τους τα χρωστας αυτα τα λεφτα;

Κι αν ο λογαριασμός μου δεν έχει διαθέσιμο υπόλοιπο για την πληρωμή του πακέτου;

Το πακέτο σας απενεργοποιείται προσωρινά και οι συναλλαγές σας θα πραγματοποιούνται με βάση το Τιμολόγιο τραπεζικών εργασιών.

Εξακολουθείτε να οφείλετε το κόστος του πακέτου σας και για όσο χρονικό διάστημα το υπόλοιπο του λογαριασμού σας δεν επαρκεί για την πληρωμή του.

Όταν ο λογαριασμός σας έχει διαθέσιμο υπόλοιπο, γίνεται αυτόματα η πληρωμή και το πακέτο σας ενεργοποιείται ξανά.

https://www.eurobank.gr/el/retail/proionta-upiresies/proionta/logariasmoi-prothesmiakes/trapezikoi-logariasmoi/kathimerinos-logariasmos

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 725
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το σκέφτονται ακόμα δεν είναι σίγουρο αλλά αν το αποφασίσουν κρατάς έναν λογαριασμό και κλείνεις τους άλλους και ησυχάζεις. Όσοι είναι απλοί λογαριασμοί ταμιευτηρίου δεν θα χρεώνονται αλλά δεν θα μπορείς να έχεις χρεωστική κάρτα κάτι που οι ίδιες οι τράπεζες επέβαλλαν την ανάληψη χρημάτων μέσω ΑΤΜ στην περίοδο της πανδημίας.!! Όλα δεν μπορούν να τα έχουν, πάντως είναι ευρηματικοί οι άτιμοι τι πάνε και σκέφτονται για να μας τα πάρουν.!!!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποθέτω οτι ήθελαν να βάλουν αρνητικά επιτόκια 

αλλά επειδή αυτό θα χτυπούσε άσχημα, σκέφτηκαν το κόλπο

της συνδρομής σε όλους τους λογαριασμούς είτε έχουν μέσα 0€ είτε χίλια!

  Σατανικά μυαλά!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Joshua21 είπε
1 ώρα πριν, nikx είπε

Και θα τους τα χρωστας αυτα τα λεφτα;

Κι αν ο λογαριασμός μου δεν έχει διαθέσιμο υπόλοιπο για την πληρωμή του πακέτου;

Το πακέτο σας απενεργοποιείται προσωρινά και οι συναλλαγές σας θα πραγματοποιούνται με βάση το Τιμολόγιο τραπεζικών εργασιών.

Εξακολουθείτε να οφείλετε το κόστος του πακέτου σας και για όσο χρονικό διάστημα το υπόλοιπο του λογαριασμού σας δεν επαρκεί για την πληρωμή του.

Όταν ο λογαριασμός σας έχει διαθέσιμο υπόλοιπο, γίνεται αυτόματα η πληρωμή και το πακέτο σας ενεργοποιείται ξανά.

Εκτός και αν το μετατρέψεις σε «Αποταμιεύω Τώρα» και δεν σε χρεώνουν τίποτα.

Αν δεν επιθυμείτε να ενταχθείτε στο πακέτο My Blue Advantage, έχετε τη δυνατότητα έως 15.02.2024:
 
icon-check.png
Να μετατρέψετε τον λογαριασμό σας στον νέο λογαριασμό «Αποταμιεύω Τώρα» μέσα από το e‑Banking, το EuroPhone Banking ή σε κατάστημα Eurobank. Με τον λογαριασμό αυτόν, μπορείτε να κάνετε μόνο αναλήψεις, καταθέσεις και μεταφορές χρημάτων εντός Eurobank σε λογαριασμούς που είστε δικαιούχος ή συνδικαιούχος. Δείτε αναλυτικά εδώ.
 
Στις 31/1/2024 στις 12:59 ΜΜ, paylidis είπε

FYI σε εμενα δεν κλεινει ηλεκτρονικα ο λογαριασμός γιατι κ καλα μετα θα πρεπει να διακοπει τελειως η σχεση με την τραπεζα αρα πρεπει να παω σε καταστημα... ειναι μεγαλα @@

Κάνε μετατροπή σε «Αποταμιεύω Τώρα» μέσω e-banking και άστο να υπάρχει, δεν θα έχεις καμία χρέωση.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

Και πως θα βάζεις χρήματα στην  revolut?

Θα ζητάω να γίνουν καταθέσεις εκεί. Όπως γίνονται τώρα 

9 ώρες πριν, george200-13 είπε

Για εμένα κανένα πρόβλημα, ας βάλουν όσες χρεώσεις θέλουν οι τράπεζες αν και μόνο αν το κράτος δεν με αναγκάζει να χρησιμοποιώ υποχρεωτικά την κάρτα για συναλλαγές για να μην έχω επιπλέον φόρο. Επίσης να υποχρεώσουν τους εργοδότες να δέχονται για πληρωμη μισθών και Iban τραπεζών εξωτερικου/fintech. 

Αν γίνουν αυτά τα δύο τότε ας χρεώσουν οι τραπεζες και 100 ευρώ τον μήνα δικαίωμα τους.

Ε ρε και πλησιάζει η εποχή που θα ανοίξει η ευρωπαϊκή αγορά και τότε να δω τι θα κάνουν τα καρτέλ των τραπεζών και των τηλεπικοινωνιων που θα πρέπει να ανταγωνιστουν τις υπόλοιπες ευρωπαϊκές εταιρείες.

 

Έρχεται εποχή μεγάλης ύφεσης και αναταράξεων... Η περίοδος μυρίζει μπαρούτι.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, PedroG είπε

Θα ζητάω να γίνουν καταθέσεις εκεί. Όπως γίνονται τώρα 

 καταθέσεις απο Ελλάδα;Εγω πάντως δεν έχω πείσει κανέναν να το κάνει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, PedroG είπε

Τι εννοείς μόνο στην Euro bank έχεις δυνατότητα να δώσεις ΙΒΑΝ? Δεν το δέχονται το αντίστοιχο μη συστημικών τραπεζών;

Οταν βλέπουν ότι δεν εχει GR στο ΙΒΑΝ γκρινιάζουν.Τεσπα είναι και με τι ατομα εχεις να κάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 minutes ago, PedroG said:

Θα ζητάω να γίνουν καταθέσεις εκεί. Όπως γίνονται τώρα 

Καλή τύχη σε περίπτωση που το προσπαθήσεις.

Επίσης έχε υπόψιν ότι αν πας να πληρώσεις ΔΕΗ (αυτή που χρεώνει τα διπλά από πέρσι :P ) με κάρτα revolut θα φας πόρτα.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Καλή τύχη σε περίπτωση που το προσπαθήσεις.

Επίσης έχε υπόψιν ότι αν πας να πληρώσεις ΔΕΗ (αυτή που χρεώνει τα διπλά από πέρσι :P ) με κάρτα revolut θα φας πόρτα.

Γιατί μόνο με euro bank account συνεργάζεται η ΔΕΗ και οι άλλες κοινωφελούς χαρακτήρα εταιρείες; νερό μια χαρά με Revo πληρώνω και τέλη κυκλοφορίας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρεκόρ κερδοφορίας έχει η euro bank σε σχέση με όλες τις ευρωπαϊκές τράπεζες. 80% αύξηση του κέρδους με τις Ε Ε να έχουν μέσο όρο 60%....

Ετήσια αυτό.... ξέρετε τι σημαίνει ότι γίνονται πλουσιότεροι και εσείς φτωχότεροι.....

Τα μεγαλύτερα λαμόγια είναι εκεί στην Euro bank.

Ούτως η άλλως νερό ΔΕΗ κλπ κλπ δεν χτιζουν αφορολογητο.

 

Όσο μπορείτε χτυπάτε τους μπας και κατέβουν στον ευρωπαϊκό μέσο όρο...

Εκτός βέβαια αν είστε τίποτα μεγάλα στελέχη η έχετε συγγενείς ή φίλους εκεί. Εγώ δύο που ξέρω αγόρασαν βίλα μέσα στο 2023 από τα δικά σας τα 6ευρα μάλλον και προστασία που τους έδωσε η ΕΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, PedroG said:

Γιατί μόνο με euro bank account συνεργάζεται η ΔΕΗ και οι άλλες κοινωφελούς χαρακτήρα εταιρείες; νερό μια χαρά με Revo πληρώνω και τέλη κυκλοφορίας 

Δεν ξέρω για νερό και τέλη, αλλά για ΔΕΗ έχουν γίνει πολλές αναφορές εδώ στο insomnia από κάποιους που πήγαν να πληρώσουν ΔΕΗ με revolut και έφαγαν πόρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα κλείσω και τους δύο λογαριασμούς που έχω χάνω πρόσβαση στο ebanking, ε; Αν τυχόν χρειαστώ κάποιο έγγραφο, κάποια στοιχεία συναλλαγών δεν ξέρω τι μήπως είναι καλύτερα να κάνω τον ένα λογαριασμό αυτό το άχρηστο αποταμιευτικο  και να αφήσω 5 ευρώ πχ για να έχω πρόσβαση στο ebanking; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, PedroG είπε

Τι εννοείς μόνο στην Euro bank έχεις δυνατότητα να δώσεις ΙΒΑΝ? Δεν το δέχονται το αντίστοιχο μη συστημικών τραπεζών;

 

3 ώρες πριν, Joshua21 είπε

Καλή τύχη σε περίπτωση που το προσπαθήσεις.

Επίσης έχε υπόψιν ότι αν πας να πληρώσεις ΔΕΗ (αυτή που χρεώνει τα διπλά από πέρσι :P ) με κάρτα revolut θα φας πόρτα.

Οχι μόνο αυτό, αλλά για κατάθεση σε εξωτερικό τρως και το κόστος του εμβάσματος, που είναι μεγαλύτερο των 0.60 για κάθε μισθό. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...