Προς το περιεχόμενο

Eurobank υποχρεωτική συνδρομή σε κάθε λογαριαμό.


Havik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 7/2/2024 στις 5:15 ΜΜ, nitro912gr είπε

lol πήγα να το κλείσω το ρημάδι από το web banking με την αντίστοιχη επιλογή και δε με αφήνει, το έκλεισαν για να μην φύγουν όλοι... να κρατήσουν τουλάχιστον όσους φουκαράδες δεν έχουν χρόνο να τρέχουν στο κατάστημα.

Για το γαμώτο και μόνο θα θυσιάσω τον χρόνο που δεν έχω να φύγω από το γραφέιο να πάω να τον κλείσω. Ούτε απέξω δεν θέλω να περνάω, τους είχα στην μπούκα που μας έβγαλαν την ψυχή με τις πληρωμές του εξοικονομώ.

Το αστείο είναι ότι δεν έχουν ενημερώσει το αυτόματο chatbot και σου λέει ότι μπορείς να κλείσεις το λογαριασμό από το web banking... λαμόγια ρε φίλε... τεράστια βρωμερά λαμόγια.

Από υπολογιστή άμα μπεις στο web banking εννοείς; από το app δεν γίνεται ούτως ή άλλως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 725
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

13 λεπτά πριν, greengr21 είπε

Από υπολογιστή άμα μπεις στο web banking εννοείς; από το app δεν γίνεται ούτως ή άλλως.

ναι μου βγάζει αμέσως μνμ ότι πρέπει να πάω σε κατάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, panoszavra είπε

Τυχαίο ότι η eurobank μέσα στον  τελευταίο μήνα έχει βγάλει 2 περιπτώσεις 20% επιστροφή και μια 10%. 
Θεωρώ ότι επιδεικνύει τι θα χάσουμε εάν φύγουμε. 

δεν το ειχα παρατηρησει ναι δεν ειναι τυχαιο, συνηθως εβγαζε 1 δραση ανα 3μηνο/4μηνο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Gkostas2007 είπε

ψάχνω αυτούς που έγραφαν πριν κάτι μέρες ότι θα τραβούσαν τα λεφτά τους από την Eurobank να τα πάνε σε άλλη τράπεζα, να της δείξουν της κακής Eurobank... 😜

Εδώ είμαι μην με ψάχνεις.

Και τους λογαριασμούς έκλεισα και δεν πληρώνω στην Εθνική τίποτα προς το παρόν. Ακόμη κι αν το κάνουν και οι υπόλοιποι εγώ θα ήμουν μεγάλος μακάκας αν επιβράβευα τον πρώτο (λαγό) που το έκανε, βέβαια υπάρχουν και οι μοιρολάτρες ραγιάδες που δεν αντιδρούν ποτέ σε τίποτα.

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, northjohn είπε

Εδώ είμαι μην με ψάχνεις.

Και τους λογαριασμούς έκλεισα και δεν πληρώνω στην Εθνική τίποτα προς το παρόν. Ακόμη κι αν το κάνουν και οι υπόλοιποι εγώ θα ήμουν μεγάλος μακάκας αν επιβράβευα τον πρώτο (λαγό) που το έκανε, βέβαια υπάρχουν και οι μοιρολάτρες ραγιάδες που δεν αντιδρούν ποτέ σε τίποτα.

Κι εγώ εδώ είμαι φίλε. Την κοπάνησα από την πρώτη ημέρα. Εθνική χωρίς καμία χρέωση.

Για αυτό φτάσαμε εδώ όμως σήμερα και κάνουν ότι θέλουν...... Καμιά αντίδραση ποτέ....

Επεξ/σία από mitsel
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως, υπερβολικο λιγο ολο αυτο. Στην τελικη, κλειστε λογαριασμους που δεν χρειαζεστε. Δεν υπαρχει λογος να εχετε λογαριασμο σε καθε συστημικη. Οσο για το εξοδο, σου δινει ενα εμβασμα σε αλλη τραπεζα. Απο μονο του ειναι 2-3 ευρω, και μια πληρωμη λογαριασμου κοστιζει 0.60 (τουλαχιστον σε πειραιως).

Ζητηστε κινητα για iris αν θελετε να στελνετε μεταξυ σας

  • Like 2
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ εδώ είμαι, Eurobank άνοιξα για έναν και μοναδικό λόγο, είχε το μέγιστο, σε εμβάσματα χωρίς χρέωση 20 ευρώ και ήθελα να μοιράσω τα ποσά ανάμεσα στις τράπεζες οπότε η eurobank με βόλευε πολύ. Το μετέτρεψα σε αποταμιεύω τώρα προσωρινά και αν χρειαστεί το κλείνω κιόλας. Τηλεφωνία είμαι εδώ και χρόνια στην vodafone από την εποχή που ήταν panafon ακόμα όσοι θυμούνται στο σταθερό καταευχαριστημένος. και σε υπηρεσίες και τιμές. 

Έχω ήδη υπολογίσει αν κάνουν οι άλλες αντίστοιχα τι θα κάνω. 

Δεν πληρώνω σέντς για έξοδα στις πληρωμές. Το ρεύμα πληρώνεται από την σελίδα της με κάρτα  χωρίς χρέωση, τα τηλέφωνα επίσης, το νερό επίσης

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλο ένα άρθρο που καταλήγει στο συμπέρασμα ότι είναι θέμα χρόνου να μπουν συνδρομές παντού.

Θα χάσουν αρκετά έσοδα από τα εμβάσματα. Πιστεύετε θα μείνουν με σταυρωμένα τα χέρια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο δικό μου λογαριασμό με μηδενικό υπόλοιπο, τώρα που το είδα, μου βγάζει μήνυμα "καταθέστε 3,60€ στο λογαριασμό σας και το πακέτο σας θα ενεργοποιηθεί ξανά". Δλδ αν βάλω χρήματα θα μου πάρει κατευθείαν ποσό για 6 μήνες; (6x0,60=3,60)

Πως το αποφεύγω αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το θεμα ειναι έχει βρει κανείς καποια εναλλακτικη να μεταφέρουμε τον λογαριασμο;Ή θα μεταφερουν ολοι σε καποια τραπεζα και μόλις πέσει η σκονη θα βάλει και αυτη χρεωση;

Αν εχει βρει καποιος εναλλακτική ας πει πχ τυπου payzy, revolut αξιζουν;

Επεξ/σία από panitos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/2/2024 στις 10:38 ΜΜ, northjohn είπε

Εδώ είμαι μην με ψάχνεις.

Και τους λογαριασμούς έκλεισα και δεν πληρώνω στην Εθνική τίποτα προς το παρόν. Ακόμη κι αν το κάνουν και οι υπόλοιποι εγώ θα ήμουν μεγάλος μακάκας αν επιβράβευα τον πρώτο (λαγό) που το έκανε, βέβαια υπάρχουν και οι μοιρολάτρες ραγιάδες που δεν αντιδρούν ποτέ σε τίποτα.

και εγω .....ακολουθησα ειμαι εκτος..... EUROBANK

 

17 ώρες πριν, nitro912gr είπε

εντάξει τον έκλεισα τον λογαριασμό, τους έκανα την μούρη κρέας! Μπορεί και όχι... αλλά κρίμα ήταν κερατιάτικα 0,6 το μήνα.

η μονη αντιδραση σου ειναι οταν σου επιβαλουν να κατεβασεις τα παντελονια η εστω.....σου λενε κατεβασε 2 δαχτυλα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσωπικά άνοιξα λογαριασμό στην Eurobank με την προωθητική ενέργεια που είχε τέλος του χρόνου, όπου έδινε €25 επιστροφή με κάθε άνοιγμα λογαριασμού Νοέμβριο-Δεκέμβριο. Επιπλέον γνώριζα και την προωθητική ενέργεια με τον Γερμανό αν και τέλει δεν βρήκα κάτι αξιόλογο. Στο ίδιο διάστημα έβαλε την χρέωση των €0,60. Είναι ο μόνος λογαριασμός που δεν χρειάζομαι, αλλά θεωρητικά και μόνο επειδή είμαι στα χαρτιά κερδισμένος, θα τον κρατήσω για μελλοντικές προσφορές.

Είχα σκοπό να ανοίξω σε όλες τις συστημικές, προκειμένου να εκμεταλλεύομαι τις διάφορες προσφορές, αλλά οι πρακτικές αυτές μόνο πιο συντηρητικούς μπορούν να μας κάνουν. Παρουσιάστηκε μια καλή αφορμή σε όλους μας, να κλείσουμε αχρείαστους λογαριασμούς. Και μπράβο σε όσους πραγματικά ασχολήθηκαν και έκλεισαν τον λογαριασμό τους στην Eurobank ανεξαρτήτως αν στο μέλλον θα ακολουθήσουν και οι υπόλοιπες την ίδια τακτική.

1 hour ago, panitos said:

Το θεμα ειναι έχει βρει κανείς καποια εναλλακτικη να μεταφέρουμε τον λογαριασμο;Ή θα μεταφερουν ολοι σε καποια τραπεζα και μόλις πέσει η σκονη θα βάλει και αυτη χρεωση;

Αν εχει βρει καποιος εναλλακτική ας πει πχ τυπου payzy, revolut αξιζουν;

Δεν υπάρχει εναλλακτική σε πρώτη φάση, ούτε να εμπιστευτείς τα μεγάλα σου πόσα σε Fintech Banking εταιρείες που δεν θα βρεις ένα φυσικό κατάστημα να βγάλεις άκρη αν σου κλείσουν τον λογαριασμό σου. Απλά μεταφέρεις σε άλλη συστημική προκειμένου να μην επιβραβεύσεις τον πρώτο που το έκανε.

Επεξ/σία από stavros750
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...