Προς το περιεχόμενο

Δωρεάν Nova EON+ για όλους (10/12-10/1)


panos-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 363
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

35 λεπτά πριν, mphxths είπε

Xτες με τον Ολυμπιακο δεν ηταν τοσο εντονο το φαινομενο οσο στις αρχες της εβδομαδας με τα δυο παιχνιδια παναθηναικου/ολυμπιακου.

Εγω παντως ισα ισα που χθες ειχα το μεγαλυτερο προβλημα (με το Ολυμπιακος-Μονακο). Λες και δεν ηθελε να ξεκινησει το stream (το ιδιο βεβαια εκανε και οταν δοκιμασα το "κολπο" για να το ξυπνησω να πανω ενα καναλι πανω και μετα ενα κατω, το "πανω" καναλι δηλαδη παλι δε φορτωνε).

Τελικα το θεμα ηταν να... περιμενεις. Πηρε κανα λεπτο+ αλλά οταν συνδεθηκε εμεινε σταθερη η συνδεση με ελαχιστα και πολυ μικρης διαρκειας "σπασιματα" (πες μεχρι 3 δευτερολεπτα 3-4 φορες συνολικα). Οταν ομως εκανα καποια αλλαγη (αλλο καναλι ή κλεισιμο εφαρμογης και εκ νεου ανοιγμα) ειχε παλι την αναμονη του λεπτου για να πιασει (κι αυτο το δοκιμασα 3-4 φορες στη διαρκεια του ματς, καθε φορα ηθελε ~1 λεπτο). Για τελειως δωρεαν που το εχουν δωσει σε ολο τον κοσμο, ειναι σουπερ χωρις συζητηση, αν πληρωνα 50€ το μηνα και ειχε τετοια θεματα θα εκραζα ανελεητα (οποτε ψιλοαναρωτιεμαι αν και αυτοι που πληρωνουν κανονικα αυτο το διαστημα ειχαν ή οχι τα θεματα που διαπιστωσαμε εδω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, giorginho είπε

Εγω παντως ισα ισα που χθες ειχα το μεγαλυτερο προβλημα (με το Ολυμπιακος-Μονακο). Λες και δεν ηθελε να ξεκινησει το stream (το ιδιο βεβαια εκανε και οταν δοκιμασα το "κολπο" για να το ξυπνησω να πανω ενα καναλι πανω και μετα ενα κατω, το "πανω" καναλι δηλαδη παλι δε φορτωνε).

Τελικα το θεμα ηταν να... περιμενεις. Πηρε κανα λεπτο+ αλλά οταν συνδεθηκε εμεινε σταθερη η συνδεση με ελαχιστα και πολυ μικρης διαρκειας "σπασιματα" (πες μεχρι 3 δευτερολεπτα 3-4 φορες συνολικα). Οταν ομως εκανα καποια αλλαγη (αλλο καναλι ή κλεισιμο εφαρμογης και εκ νεου ανοιγμα) ειχε παλι την αναμονη του λεπτου για να πιασει (κι αυτο το δοκιμασα 3-4 φορες στη διαρκεια του ματς, καθε φορα ηθελε ~1 λεπτο). Για τελειως δωρεαν που το εχουν δωσει σε ολο τον κοσμο, ειναι σουπερ χωρις συζητηση, αν πληρωνα 50€ το μηνα και ειχε τετοια θεματα θα εκραζα ανελεητα (οποτε ψιλοαναρωτιεμαι αν και αυτοι που πληρωνουν κανονικα αυτο το διαστημα ειχαν ή οχι τα θεματα που διαπιστωσαμε εδω).

Παιδιά νομίζω ότι έχει ειπωθεί ξανά ότι όταν ανοιγετε για 1η φορά την εφαρμογή πρέπει να περιμένετe αρκετά δευτερόλεπτα έως και 1 λεπτό. Κατά πάσαν πιθανότητα "διαπραγματεύεται" τον ρυθμό μετάδοσης, ταχύτητα σύνδεσης κλπ. Για αυτό και εάν αρχίσετε να πατάτε τα κουμπιά του κοντρόλ συνέχεια.....θα βρεθείτε δεν ξέρω και γω που😁....λίγη υπομονή στην αρχή, ειδικά στην πλοήγηση του μενού😎...μετά συνήθως το μενού ανταποκρίνεται με μεγαλύτερη ταχύτητα. Άρα πατάτε κουμπί και περιμένετε...όχι 2-3 φορές μαζί.

Πάντως να ξέρετε ότι κάτι αντίστοιχο (όχι βέβαια ότι είναι το ίδιο) ισχύει εάν χρηιμοποιείτε KODI σε TVbox, κινητό, υπολογιστή, λαπτοπ κλπ με έτοιμο μπιλντ...θέλει στην αρχή υπομονή (εκεί 1-2 λεπτά για να κάνει τις ενημερώσεις του), αλλιώς θα το "μπλοκάρετε". Δεν είναι το ίδιο ακριβώς βέβαια, αλλά μία άλλη περίπτωση που η "βιασύνη" μπορεί να οδηγήσει σε προβλήματα ή και πλήρες black out😉

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω επειδη βαριεμαι να ρυθμιζω στην τιβι το app και τα σχετικα , εχω βαλει στο κινητο το app , παιζω απο εκει το προγραμμα που θελω και κανω screen sharing στην τιβι. Δεν ειναι butter smooth η εικονα οπως ειναι την ιδια στιγμη στο app στο κινητο , αλλα βλεπεται η εικονα ανετα. Ολα αυτα οταν δεν καθομαι να δω στο πισι κατι.

Το θεμα που περιγραφω δεν εχει να κανει με ρυθμο μεταδοσης ή ταχυτητα συνδεσης ή οτιδηποτε. Αλλα κατα την διαρκεια του παιχνιδιου μπασκετ για παραδειγμα , εκει που ολα κυλανε ομαλα , καποια στιγμη κολαει , ξεκολαει μετα απο 2-3 δευτερα , και επειδη δεν ειναι συγχρονισμενο εκεινη την στιγμη με την πραγματικοτητα , κανει ενα μπαμ και σε παει 2-3 δευτερα μπροστα και εχεις χασει ολοκληρη την φαση. Αυτο το κανει κυριως στο 3ο και 4ο δεκαλεπτο ενος αγωνα... ισως τοτε πλακωνει ο περισσοτερος κοσμος.

Επεξ/σία από mphxths
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Το θέμα έχει κλειδωθεί
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...