Προς το περιεχόμενο

EXODUS [PS5][XBOX SERIES X|S]


SabotazNic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 hours ago, SabotazNic said:

Μου τραβηξε αρκετα το ενδιαφερον, και απο το Gameplay φαινεται να εχει καλα γραφικα

Αυτό που με χαλάει είναι το "love story" που φαίνεται να είναι ο οδηγός όλης της ιστορίας. Δηλαδή, σαπουνόπερα στο διάστημα.

Θα προτιμούσα κάτι λίγο πιο ουδέτερο με έμφαση στο sci-fi στοιχείο. Υποτίθεται ότι εξερευνούμε το διάστημα. Περισσότερο με ενδιαφέρει να μάθω για την εξωγήινη ζωή που παρουσιάζεται παρά για τα δακρυσμένα μάτια των πρωταγωνιστών. Αυτά θα ταίριαζαν περισσότερο αν το setting ήταν πιο "grounded" και όχι τόσο alien.

Θεωρώ ότι το Mass Effect είναι το κορυφαίο του είδους. Πρωταγωνιστικός παράγοντας μία μεγάλη κοσμική απειλή - εξωγήινοι πολιτισμοί - τεχνολογία και σε δεύτερο βαθμό το απαραίτητο βάθος στους χαρακτήρες και στις προσωπικές σχέσεις μεταξύ τους. Όλα έδεναν άψογα μεταξύ τους και ποτέ δεν ξεχνούσες ότι σε έναν τόσο μεγάλο κόσμο παίζονταν πολύ πιο σοβαρά στοιχήματα από το ρομάντσο ενός ζευγαριού.

Επεξ/σία από D.Luffy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

δωσε μου space sci-fi και πάρε μου την ψυχή :) 

βέβαια από ένα cinematic δε καταλαβαίνουμε τίποτα οπότε ελπίζω σε καλή ιστορία, καλό gameplay και οχι roguelike μηχανισμους!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...