Προς το περιεχόμενο

Μπορώ να αγοράσω Forza Motorsport 7 ή παλιότερο σε δισκάκι για PC;


murcielago580

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημερα σε ολους, επειδη εχω αρκετα χρονια να ασχοληθω αλλα και να αγορασω καποιο παιχνιδι για υπολογιστη, σε περιπτωση που θελω να παιξω το forza motorsport 7 η και καποιο παλαιοτερο οπως το 5 η το 6 υπαρχει η επιλογη να αγοραστει σε φυσικη μορφη δλδ δισκακι? Δλδ μπορω να αγορασω αυτο:

https://www.skroutz.gr/s/13097370/Forza-Motorsport-7-XBOX-ONE-Game-Used.html

Και να το παιξω στον υπολογιστη? Η πλεον μονο αγορες απο steam η απο το store της microsoft?

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Επεξ/σία από murcielago580
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Έγινε αλλαγή τίτλου σε Μπορώ να αγοράσω Forza Motorsport 7 ή παλιότερο σε δισκάκι για PC;
Στις 15/12/2023 στις 10:01 ΠΜ, murcielago580 είπε

Καλημερα σε ολους, επειδη εχω αρκετα χρονια να ασχοληθω αλλα και να αγορασω καποιο παιχνιδι για υπολογιστη, σε περιπτωση που θελω να παιξω το forza motorsport 7 η και καποιο παλαιοτερο οπως το 5 η το 6 υπαρχει η επιλογη να αγοραστει σε φυσικη μορφη δλδ δισκακι? Δλδ μπορω να αγορασω αυτο:

https://www.skroutz.gr/s/13097370/Forza-Motorsport-7-XBOX-ONE-Game-Used.html

Και να το παιξω στον υπολογιστη? Η πλεον μονο αγορες απο steam η απο το store της microsoft?

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Οχι φιλε μου αυτο ειναι για το XBOX ONE δε θα παιζει στον υπολογιστη σου.Δε γνωριζω αν το συγκεκριμενο υπαρχει σε CD αν βρω κατι θα σε ενημερωσω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, plr77 είπε

Οχι φιλε μου αυτο ειναι για το XBOX ONE δε θα παιζει στον υπολογιστη σου.Δε γνωριζω αν το συγκεκριμενο υπαρχει σε CD αν βρω κατι θα σε ενημερωσω

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση, απο οτι ειδα χωρις να ειμαι ομως απολυτα σιγουρος μπορεις μονο σε ψηφιακη μορφη να το αγορασεις, αν και δεν ξερω κατα ποσο εχει κωδικο πανω το δισκακι αυτο που απλα τον βαζεις στο store της microsoft και ετσι το εχεις σε ψηφιακη μορφη...

Δηλαδη πλεον ολα τα νεα παιχνιδια για υπολογιστη υπαρχουν μονο σε ψηφιακη μορφη????

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 15/12/2023 στις 10:01 ΠΜ, murcielago580 είπε

Καλημερα σε ολους, επειδη εχω αρκετα χρονια να ασχοληθω αλλα και να αγορασω καποιο παιχνιδι για υπολογιστη, σε περιπτωση που θελω να παιξω το forza motorsport 7 η και καποιο παλαιοτερο οπως το 5 η το 6 υπαρχει η επιλογη να αγοραστει σε φυσικη μορφη δλδ δισκακι? Δλδ μπορω να αγορασω αυτο:

https://www.skroutz.gr/s/13097370/Forza-Motorsport-7-XBOX-ONE-Game-Used.html

Και να το παιξω στον υπολογιστη? Η πλεον μονο αγορες απο steam η απο το store της microsoft?

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Επισης οσο το ειδα και σε amazon υπαρχει για xbox και windows αλλα μον με ψηφιακο κωδικο δε νομιζω το συγκεκριμενο να το βρεις σε CD.Παρ ολα αυτα εχει αλλα παιχνιδια σε δισκο σιγουρα

4 λεπτά πριν, murcielago580 είπε

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση, απο οτι ειδα χωρις να ειμαι ομως απολυτα σιγουρος μπορεις μονο σε ψηφιακη μορφη να το αγορασεις, αν και δεν ξερω κατα ποσο εχει κωδικο πανω το δισκακι αυτο που απλα τον βαζεις στο store της microsoft και ετσι το εχεις σε ψηφιακη μορφη...

Δηλαδη πλεον ολα τα νεα παιχνιδια για υπολογιστη υπαρχουν μονο σε ψηφιακη μορφη????

https://gg.deals/  απο εδω φιλαρακι σε ψηφιακη μορφη οτι θελεις.Επιλεγεις Region Europe για να βγαζει κλειδια που μπορεις να τα ενεργοποιησεις στην Ευρωπη και διαλεγεις το φθηνοτερο παντα

Οχι εχει και καινουργια σε CD

Επεξ/σία από plr77
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, murcielago580 είπε

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση, απο οτι ειδα χωρις να ειμαι ομως απολυτα σιγουρος μπορεις μονο σε ψηφιακη μορφη να το αγορασεις, αν και δεν ξερω κατα ποσο εχει κωδικο πανω το δισκακι αυτο που απλα τον βαζεις στο store της microsoft και ετσι το εχεις σε ψηφιακη μορφη...

Δηλαδη πλεον ολα τα νεα παιχνιδια για υπολογιστη υπαρχουν μονο σε ψηφιακη μορφη????

Έτσι είναι. Στο κατάστημα να πας να το αγοράσεις πχ, δεν υπάρχει δισκάκι μέσα. Υπάρχει ο κωδικός και οδηγίες για το πως να τον εξαργυρώσεις στο αντίστοιχο store.

Τέτοιοι τίτλοι πολλές φορές είναι πάνω απο 70 γιγα τις περισσότερες φορές (αναφορικά το FH5 σε μένα με όλο το περιεχόμενο πιάνει 170 γίγα! ) οπότε θα ήθελαν σίγουρα blu ray disks για να το χωρέσουν, δεν υπήρχε περίπτωση να δαπανήσουν 8+ dvd για το παιχνίδι.

Το τελευταίο "κουτάτο" παιχνίδι που έχω είναι το GTA5 όταν βγήκε για pc. 7DVD! και αφού το πέρασα ήθελε δεν θυμάμαι κ εγώ πόσα γίγα update. Όπως βλέπεις λοιπόν, δεν έχει πλέον κανένα νόημα η φυσική μορφή του παιχνιδιού με την έννοια οτι αν σε 3 χρόνια θες να παίξεις πάλι θα σε αναγκάσει να κατεβάσεις και τις ενημερώσεις.

 

Καταλαβαίνω οτι μερικοί είναι λάτρεις της φυσικής μορφής και με την τωρινή κατάσταση νιώθουν οτι αγοράζουν "αέρα" στα ίδια λεφτά αλλά δυστυχώς έτσι είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...