Προς το περιεχόμενο

Ποια wireless earbuds να αγοράσω για μουσική;!


ΓιωργοςΞ
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από pirmen56,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαίρετε! Θέλω να αγοράσω wireless in ear ακουστικά για να αλλάξει η εμπειρία μου ακούγοντας μουσική απο το κινητό. Πάντα αγόραζα ακουστικά φθηνά απο Aliexpress κλπ και θελω μια φορά να δοκιμάσω να πάρω ακριβά καλά ακουστικά. Θέλω το πολύ μέχρι 200€ (αν αξίζει φουλ και 250) ακουστικά bluetooth in ear με active noise cancellation. Τώρα έχω iphone 12 pro max και ακουω μουσική απο Spotify. Δεν ξερω αν θα παραμείνω σε iphone γιαυτό και δεν έχω κλειδώσει να πάρω τα airpods pro. Έχω κανει λίγο έρευνα στο skroutz αλλά δεν ξέρω τι να εμπιστευώ. Κάποιος που να έχει iphone και ακουστικά όπως αυτά που ψάχνω, έχει να προτείνει κάτι που να δουλεύουν φουλ καλά με iphone? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Επεξ/σία από ΓιωργοςΞ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Λύση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όλα τα ακριβά μοντέλα της Samsung και της AKG(ιδιοκτησία της Samsung). Είναι ο εφευρέτης της καμπύλης harman(harman curve) που αποτελεί το καλύτερο ηχητικό πρότυπο μέχρι στιγμής. Όλα τα μοντέλα τους, μέσες άκρες, σετάρονται βάσει αυτής(αλλά και τα airpods pro παρόμοια παίζουν).

https://www.skroutz.gr/s/37550597/Samsung-Galaxy-Buds2-Pro-Bluetooth-Handsfree-Akoustika-me-Antochi-ston-Idrota-kai-THiki-Fortisis-Graphite.html

Για συνεργασία με apple προϊόντα δεν γνωρίζω.

Επεξ/σία από pirmen56
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το site που εμπιστεύομαι πολύ για reviews έχει σαν πρώτα τα Sony WF-1000XM5, οριακά στο ανώτερο όριο του budget. Το μεγαλύτερο πρόβλημα όμως είναι η εφαρμογή, πρέπει να τα δοκιμάσεις πριν τα πάρεις και δεν ξέρω πως μπορεί να γίνει αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 hours ago, BadBoy said:

Το site που εμπιστεύομαι πολύ για reviews έχει σαν πρώτα τα Sony WF-1000XM5, οριακά στο ανώτερο όριο του budget. Το μεγαλύτερο πρόβλημα όμως είναι η εφαρμογή, πρέπει να τα δοκιμάσεις πριν τα πάρεις και δεν ξέρω πως μπορεί να γίνει αυτό.

Με τα συγκεκριμενα εχω διαβασει αρκετες κριτικες που εχουν θεμα με την μπαταρια παντα με επιφυλαξη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Prasino Mantarinh είπε

Με τα συγκεκριμενα εχω διαβασει αρκετες κριτικες που εχουν θεμα με την μπαταρια παντα με επιφυλαξη

Αυτό ίσχυε για τα προηγούμενα, για αυτά δεν έχω διαβάσει κάτι σχετικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, BadBoy said:

Αυτό ίσχυε για τα προηγούμενα, για αυτά δεν έχω διαβάσει κάτι σχετικό.

Στο subreddit της Sony εχω δει καμποσες αναφορες οταν εψαχνα να αγορασω για δωρο (νομιζω το θεμα ξεκινησε μετα τα wf xm3s και απο τοτε εχω φυγει απο Sony) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Συγκριτικά μία επιλογή ανάμεσα σε Jabra Elite 7 ή 8 Active και Apple AirPods Pro II, για χρήση με iPhone, MacBook και δεν ξέρω αν μπορεί να συνδεθούν και με smart tv.

Θα επιλέγατε κάποιο από τα Jabra αυτά ( και αν ναι ποιο, το 7 ή 8 ) ή τα AirPods;

Βασικά, λίγο το σχέδιο των AirPods με χαλάει, όπως και τεχνικά από όσα ελάχιστα γνωρίζω, η μη δυνατότητα αυξομείωσης του ANC.

Τώρα, ό,τι άλλο έχετε υπόψη είτε από δική σας εμπειρία, είτε γνωρίζοντας κάτι, θα βοηθούσε.

Επίσης, δυνατότητα επιστροφής ή αλλαγής, να υποθέσω ότι δεν είναι δεκτή από κανένα κατάστημα ή έστω και να υπάρχει κάποιο για δοκιμή εκεί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Antonio22 είπε

Αρχ.δια είναι το rtings για μουσική. Ρίξε μια ματιά στο headfonia, δες τι έχει και για IEMs https://www.headfonia.com/best-universal-iem/

Για ποια ακουστικά το λες αυτό; Έριξα ματιά εκεί που υπέδειξες, αλλά εκτός ότι έχει εξωπραγματικές τιμές (περισσότερες από 1000€) δεν είμαι σίγουρος αν καταφέρνουν στο κομμάτι της επικοινωνίας/ομιλίας-ακοής.

Έχεις δοκιμάσει κάποιο από αυτά που ανέφερα εγώ παραπάνω; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/3/2024 στις 4:45 ΜΜ, gousias είπε

Για ποια ακουστικά το λες αυτό; Έριξα ματιά εκεί που υπέδειξες, αλλά εκτός ότι έχει εξωπραγματικές τιμές (περισσότερες από 1000€) δεν είμαι σίγουρος αν καταφέρνουν στο κομμάτι της επικοινωνίας/ομιλίας-ακοής.

Έχεις δοκιμάσει κάποιο από αυτά που ανέφερα εγώ παραπάνω; 

Το headphonia έχει υποκειμενικά reviews. Κλασικό audiophile site με μπόλικο placebo. Η πλάκα είναι ότι σε DBT της Harman βρήκαν αρνητική συσχέτιση τιμής και ηχητικής ποιότητας στα IEM. Όσο περισσότερα δίνεις τόσο χειρότερο, κατά μέσο όρο, ήχο παίρνεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, pirmen56 είπε

Το headphonia έχει υποκειμενικά reviews. Κλασικό audiophile site με μπόλικο placebo. Η πλάκα είναι ότι σε DBT της Harman βρήκαν αρνητική συσχέτιση τιμής και ηχητικής ποιότητας στα IEM. Όσο περισσότερα δίνεις τόσο χειρότερο, κατά μέσο όρο, ήχο παίρνεις.

Εκτός ότι από όσα είδα εκεί ήταν ενσύρματα, δεν ξέρω τι γίνεται στο κομμάτι επικοινωνίας;

Παρεμπιπτόντως έχεις άποψη για όσα μοντέλα ανέφερα πιο πάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...