Προς το περιεχόμενο

INSTAGRAM PROBLEM


ElenivasL
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από ElenivasL,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Nabuko είπε

Εγώ μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι έχεις δώσει εσύ ο ίδιος το email σου και τον κωδικό σου σε κάτι άγνωστους. Τι σημαίνει αυτό? θα το καταλάβεις όταν αποφασίσουν ότι ήρθε η ώρα να ασχοληθούν και μαζί σου

Σίγουρα είναι ένα ρίσκο, αλλά νομίζω όχι τόσο μεγάλο όσο το κάνεις να δείχνει.

Αρχικά η εφαρμογή είχε καλές κριτικές όταν πρωτοασχολήθηκα μαζί της ενώ το ότι την έχω 5 χρόνια και ακόμα έχω τον λογαριασμό μου ανέπαφο είναι κάτι παραπάνω από καλό σημάδι.

Τι σημαίνει όταν έρθει η ώρα να ασχοληθούν μαζί μου? Άμα ήθελαν κάτι θα το είχαν κάνει τόσα χρόνια. Αν έχουν δοκιμάσει αλλά τους απέτρεψε το ίνστα λόγω πχ login από άλλη χώρα (ή και από 2 step verification που δεν θυμάμαι σίγουρα αν το έχω εκεί) τότε σημαίνει ότι δεν μπορούν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας!

Και εγώ χρησιμοποιούσα αρκετά χρόνια αυτές τις εφαρμογές για τον ίδιο ακριβώς λόγο, να βλέπω τα unfollow μέχρι που έγινε το κακό και δεν μπορούσα να συνδεθώ στον λογαριασμό μου. Μου είχε τύχει και παλιότερα να κάνω ολόκληρη διαδικασία για να τον ενεργοποιήσω γιατί μου τον είχαν απενεργοποιήσει λόγω αυτών των εφαρμογών. 
Μέσα σε αυτά τα χρόνια είχα και εγώ θεματάκια τύπου να αποσυνδεθώ από το instagram, να ζητάει επιβεβαίωση κ.λπ. κ.λπ. 
Επειδή λοιπόν την δεύτερη φορά λάγκαρε τελείως όμως το Instagram μου είπα να μην ξαναχρησιμοποιήσω τις εφαρμογές.

Κατά καιρούς έχω ακούσει διάφορα όσο αφορά συγκεκριμένες εφαρμογές.

Την επόμενη μέρα, αφού κατάφερα τελικώς να συνδεθώ στον λογαριασμός μου, μίλησα με μια φίλη μου όπου και αυτή είχε πάθει το ίδιο με το λογαριασμό της λόγω αυτών των εφαρμογών.

Οπότε έχω λόγο να πιστεύω πως για αυτό είχε συμβεί και σε εμένα.

🙂

 

 

Στις 31/12/2023 στις 1:30 ΠΜ, cthulhucarbide είπε

Σίγουρα είναι ένα ρίσκο, αλλά νομίζω όχι τόσο μεγάλο όσο το κάνεις να δείχνει.

Αρχικά η εφαρμογή είχε καλές κριτικές όταν πρωτοασχολήθηκα μαζί της ενώ το ότι την έχω 5 χρόνια και ακόμα έχω τον λογαριασμό μου ανέπαφο είναι κάτι παραπάνω από καλό σημάδι.

Τι σημαίνει όταν έρθει η ώρα να ασχοληθούν μαζί μου? Άμα ήθελαν κάτι θα το είχαν κάνει τόσα χρόνια. Αν έχουν δοκιμάσει αλλά τους απέτρεψε το ίνστα λόγω πχ login από άλλη χώρα (ή και από 2 step verification που δεν θυμάμαι σίγουρα αν το έχω εκεί) τότε σημαίνει ότι δεν μπορούν

Hello!

Πολλές από αυτές τις εφαρμογές πάντως είχαν στα σχόλια τους πως αρκετοί λογαριασμοί είχαν "κολλήσει" και δεν μπορούσαν να συνδεθούν.

Ποτέ δεν ξέρεις τι θα γίνει και πότε.

Στις 31/12/2023 στις 1:30 ΠΜ, cthulhucarbide είπε

Σίγουρα είναι ένα ρίσκο, αλλά νομίζω όχι τόσο μεγάλο όσο το κάνεις να δείχνει.

Αρχικά η εφαρμογή είχε καλές κριτικές όταν πρωτοασχολήθηκα μαζί της ενώ το ότι την έχω 5 χρόνια και ακόμα έχω τον λογαριασμό μου ανέπαφο είναι κάτι παραπάνω από καλό σημάδι.

Τι σημαίνει όταν έρθει η ώρα να ασχοληθούν μαζί μου? Άμα ήθελαν κάτι θα το είχαν κάνει τόσα χρόνια. Αν έχουν δοκιμάσει αλλά τους απέτρεψε το ίνστα λόγω πχ login από άλλη χώρα (ή και από 2 step verification που δεν θυμάμαι σίγουρα αν το έχω εκεί) τότε σημαίνει ότι δεν μπορούν

Ξέχασα κιόλας να γράψω πως αυτά τα χρόνια είχα αλλάξει διάφορες τέτοιες εφαρμογές γιατί πολλές φορές κολλούσαν και δεν μπορούσα τελικά να δω τους unfollowers. Κατέβαζα άλλες και έψαχνα τις προηγούμενες αλλά αυτές δεν υπήρχαν.. σίγουρα κάτι σημαίνει και αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, ElenivasL said:

Καλησπέρα σας!

Και εγώ χρησιμοποιούσα αρκετά χρόνια αυτές τις εφαρμογές για τον ίδιο ακριβώς λόγο, να βλέπω τα unfollow μέχρι που έγινε το κακό και δεν μπορούσα να συνδεθώ στον λογαριασμό μου. Μου είχε τύχει και παλιότερα να κάνω ολόκληρη διαδικασία για να τον ενεργοποιήσω γιατί μου τον είχαν απενεργοποιήσει λόγω αυτών των εφαρμογών. 
Μέσα σε αυτά τα χρόνια είχα και εγώ θεματάκια τύπου να αποσυνδεθώ από το instagram, να ζητάει επιβεβαίωση κ.λπ. κ.λπ. 
Επειδή λοιπόν την δεύτερη φορά λάγκαρε τελείως όμως το Instagram μου είπα να μην ξαναχρησιμοποιήσω τις εφαρμογές.

🙂

Να ρωτήσω κάτι;  για ποιό ακριβώς λόγο σε ενδιαφέρει ποιος σε έκανε unfollow και μπαίνεις σε όλη αυτή τη διαδικασία και το ρίσκο να χάσεις το λογαριασμό σου;; 🤔 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, koutsis είπε

Να ρωτήσω κάτι;  για ποιό ακριβώς λόγο σε ενδιαφέρει ποιος σε έκανε unfollow και μπαίνεις σε όλη αυτή τη διαδικασία και το ρίσκο να χάσεις το λογαριασμό σου;; 🤔 

Την περίμενα αυτή την ερώτηση. Πραγματικά ο μόνος λόγος που έμπαινα σε αυτή την διαδικασία ήταν ώστε και εγώ να κάνω unfollow στον αντίστοιχο λογαριασμό. 
Μετά από αυτό που έγινε όμως και κλειδώθηκε ο λογαριασμός μου για 1-2 μέρες τις έσβησα τις εφαρμογές γιατί προτιμώ να κρατήσω τον λογαριασμό μου! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, ElenivasL said:

Την περίμενα αυτή την ερώτηση. Πραγματικά ο μόνος λόγος που έμπαινα σε αυτή την διαδικασία ήταν ώστε και εγώ να κάνω unfollow στον αντίστοιχο λογαριασμό. 
Μετά από αυτό που έγινε όμως και κλειδώθηκε ο λογαριασμός μου για 1-2 μέρες τις έσβησα τις εφαρμογές γιατί προτιμώ να κρατήσω τον λογαριασμό μου! 

Υπάρχει τρόπος αλλά είναι λίγο μπελαλίδικος. Ζητάς από το Instagram τα data σου (σε JSON μορφή), από εκεί παίρνεις τ' αρχεία που είναι οι λίστες με το ποιοι σε ακολουθούν και ποιους ακολουθείς εσύ, τα βάζεις σε κάποιο site που μετατρέπει τα JSON σε XLSX (Ώστε να τα επεξεργαστείς) και μετά απλά τα συγκρίνεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Μόλις τώρα, Sablj είπε

Υπάρχει τρόπος αλλά είναι λίγο μπελαλίδικος. Ζητάς από το Instagram τα data σου (σε JSON μορφή), από εκεί παίρνεις τ' αρχεία που είναι οι λίστες με το ποιοι σε ακολουθούν και ποιους ακολουθείς εσύ, τα βάζεις σε κάποιο site που μετατρέπει τα JSON σε XLSX (Ώστε να τα επεξεργαστείς) και μετά απλά τα συγκρίνεις. 

Το κατηργησαν αυτο εδω και κανεναν μηνα. Δεν εχεις πλεον πρόσβαση στα followers/following data.   

Αυτο που μπορεί κανεις να κανει και είναι πανω κατω η ιδια φιλοσοφία με το παραπανω, ειναι με εναν chrome extension που πρακτικά συγκρίνει αυτους που σε ακολουθούν με αυτους που ακολουθείς εκεί, διχως να δώσεις access στο προφιλ του. Δεν μου έρχεται το ονομα αυτην τη στιγμή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Sablj είπε

Υπάρχει τρόπος αλλά είναι λίγο μπελαλίδικος. Ζητάς από το Instagram τα data σου (σε JSON μορφή), από εκεί παίρνεις τ' αρχεία που είναι οι λίστες με το ποιοι σε ακολουθούν και ποιους ακολουθείς εσύ, τα βάζεις σε κάποιο site που μετατρέπει τα JSON σε XLSX (Ώστε να τα επεξεργαστείς) και μετά απλά τα συγκρίνεις. 

Και πρέπει κάθε φορά ας πούμε να κάνω αυτό.. είναι όντως μπελαλίδικο αλλά τουλάχιστον θα ήταν μια λύση ώστε να μην κινδυνεύει ο λογαριασμός. Με τις εφαρμογές ήταν μπαμ μπαμ. Απορώ γιατί το Instagram δεν το κάνει και αυτό ώστε να είναι πιο εύκολο 😬

1 λεπτό πριν, stormrain είπε

Το κατηργησαν αυτο εδω και κανεναν μηνα. Δεν εχεις πλεον πρόσβαση στα followers/following data.   

Αυτο που μπορεί κανεις να κανει και είναι πανω κατω η ιδια φιλοσοφία με το παραπανω, ειναι με εναν chrome extension που πρακτικά συγκρίνει αυτους που σε ακολουθούν με αυτους που ακολουθείς εκεί, διχως να δώσεις access στο προφιλ του. Δεν μου έρχεται το ονομα αυτην τη στιγμή. 

Καλησπέρα, δεν το ήξερα ότι καταργήθηκε και αυτό με τα data! 
 

Αααν το θυμηθείς το όνομα, πες μου! 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, stormrain said:

Το κατηργησαν αυτο εδω και κανεναν μηνα. Δεν εχεις πλεον πρόσβαση στα followers/following data.   

Αυτο που μπορεί κανεις να κανει και είναι πανω κατω η ιδια φιλοσοφία με το παραπανω, ειναι με εναν chrome extension που πρακτικά συγκρίνει αυτους που σε ακολουθούν με αυτους που ακολουθείς εκεί, διχως να δώσεις access στο προφιλ του. Δεν μου έρχεται το ονομα αυτην τη στιγμή. 

Είσαι σίγουρος ? Γιατί το βλέπω τώρα ότι υπάρχει

(Your Information & Permissions -> Download your Information -> Select Type of Information -> Follower and following)

5 minutes ago, ElenivasL said:

Και πρέπει κάθε φορά ας πούμε να κάνω αυτό.. είναι όντως μπελαλίδικο αλλά τουλάχιστον θα ήταν μια λύση ώστε να μην κινδυνεύει ο λογαριασμός. Με τις εφαρμογές ήταν μπαμ μπαμ. Απορώ γιατί το Instagram δεν το κάνει και αυτό ώστε να είναι πιο εύκολο 😬

Μπορείς να το κάνεις μια φορά τον μήνα ας πούμε, δεν είναι για καθημερινά, αλλά είναι η πιο ασφαλής λύση που έχω βρει

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, Sablj είπε

Είσαι σίγουρος ? Γιατί το βλέπω τώρα ότι υπάρχει

(Your Information & Permissions -> Download your Information -> Select Type of Information -> Follower and following)

Μπορείς να το κάνεις μια φορά τον μήνα ας πούμε, δεν είναι για καθημερινά, αλλά είναι η πιο ασφαλής λύση που έχω βρει

Λοιπον εχεις απολυτο δίκιο! Προφανως το επανέφεραν με καποιο update,  διοτι ειμαι σιγουρος πως το είχαν βγαλει.

Είχα δει καποια στιγμη ένα post στο Reddit, που σου εδινε την παρακάτω σελίδα, που πρακτικα σου κανει αυτο που λες με το xls ψιλοαυτοματα. Και μετα οταν πηγα να το δοκιμάσω παλι  πριν καναν μηνα ( for the sake of it) ειδα οτι είχαν βγάλει το setting.

Anyway, η σελίδα ηταν η παρακατω. Εννοείται πως δεν φερω ευθύνες αν μπλοκάρουν το account σας κλπ κλπ

https://www.followsback.com/instagram

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, stormrain είπε

Λοιπον εχεις απολυτο δίκιο! Προφανως το επανέφεραν με καποιο update,  διοτι ειμαι σιγουρος πως το είχαν βγαλει.

Είχα δει καποια στιγμη ένα post στο Reddit, που σου εδινε την παρακάτω σελίδα, που πρακτικα σου κανει αυτο που λες με το xls ψιλοαυτοματα. Και μετα οταν πηγα να το δοκιμάσω παλι  πριν καναν μηνα ( for the sake of it) ειδα οτι είχαν βγάλει το setting.

Anyway, η σελίδα ηταν η παρακατω. Εννοείται πως δεν φερω ευθύνες αν μπλοκάρουν το account σας κλπ κλπ

https://www.followsback.com/instagram

Ευχαριστώ!


Είναι απίστευτο το πόσο εύκολο μπορούν να σε μπανάρουν πάντως..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν είχα ακούσει ποτέ για διαγραφές λογαριασμών κλπ ενώ απότι ξέρω τέτοιες εφαρμογές χρησιμοποιεί άπειρος κόσμος.

Με αυτά που βλέπω εδώ όμως έχω θορυβηθεί αλλά όσο δουλεύει ομαλά η εφαρμογή δεν θα την πειράξω.

Δεν καταλαβαίνω όμως για ποιο λόγο να σε μπανάρει το ίνστα λόγω χρήσης τέτοιας εφαρμογής και τι έχει να κερδίσει από αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, stormrain said:

Λοιπον εχεις απολυτο δίκιο! Προφανως το επανέφεραν με καποιο update,  διοτι ειμαι σιγουρος πως το είχαν βγαλει.

Είχα δει καποια στιγμη ένα post στο Reddit, που σου εδινε την παρακάτω σελίδα, που πρακτικα σου κανει αυτο που λες με το xls ψιλοαυτοματα. Και μετα οταν πηγα να το δοκιμάσω παλι  πριν καναν μηνα ( for the sake of it) ειδα οτι είχαν βγάλει το setting.

Anyway, η σελίδα ηταν η παρακατω. Εννοείται πως δεν φερω ευθύνες αν μπλοκάρουν το account σας κλπ κλπ

https://www.followsback.com/instagram

Την είχα βρει κι εγώ κάποια στιγμή αυτή την σελίδα, αλλά επειδή δεν έχω εμπιστοσύνη στο Instagram προτιμώ να το κάνω χειροκίνητα στο excel μέσω της σύγκρισης κελιών.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Στις 3/1/2024 στις 3:26 ΜΜ, ElenivasL είπε

Αααν το θυμηθείς το όνομα, πες μου! 🙂

Αυτο ειναι το extension. Εννοειται ισχυουν τα προηγουμενα disclaimers αποποιησης ευθυνης αν κατι παει στραβα με οποιοδηποτε προφιλ κλπ κλπ

https://chromewebstore.google.com/detail/onepnpkokjpmkoddopfakicckhkepmch

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, stormrain είπε

Αυτο ειναι το extension. Εννοειται ισχυουν τα προηγουμενα disclaimers αποποιησης ευθυνης αν κατι παει στραβα με οποιοδηποτε προφιλ κλπ κλπ

https://chromewebstore.google.com/detail/onepnpkokjpmkoddopfakicckhkepmch

Εντάξει! 
Σε ευχαριστώ! 
Εννοείται και καταλαβαίνω.

🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Καλημέρα σας και εμενα μου παρουσιαστηκε το ιδιο προβλημα μετα απο χρηση της σχετικης εφαρμογης για τους φολλουερς

Εχω κανει ενσταση απο χθες και περιμενω.Πιστευετε υπαρχει ελπιδα ή καποιος αλλος τροπος ωστε να ανακτησω και παλι τον λογαριασμο μου; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...