Προς το περιεχόμενο

INSTAGRAM PROBLEM


ElenivasL
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από ElenivasL,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, εδώ και μια ολόκληρη μέρα δεν μπορώ να συνδεθώ στον λογαριασμό μου στο Instagram, καθώς δεν έρχεται ποτέ το verification code! Είχα και εγώ εφαρμογές για unfollowers κ.λπ. δεν ξέρω αν παίζει ρόλο.

κατάφερα σήμερα κάπως να μπω αλλά είναι λες και είναι ένας κενός λογαριασμός και δεν με αφήνει να κάνω τίποτα.

τι μπορεί να συμβαίνει;
αν υπάρχει κάποια λύση σας παρακαλώ  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, ElenivasL said:

 Το πρόβλημα παραμένει δυστυχώς.. Δεν θέλω να χάσω τον λογαριασμό, τον έχω πολλά χρόνια..

Υπάρχει καμία λύση;

Μήπως σου τον σβησαν λόγω των τρίτων εφαρμογών που χρησιμοποιουσες;  δεν σου ήρθε κάποιο mail?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, koutsis είπε

Μήπως σου τον σβησαν λόγω των τρίτων εφαρμογών που χρησιμοποιουσες;  δεν σου ήρθε κάποιο mail?

Αυτό είναι το θέμα... πως δεν μου ήρθε κανένα email.. και ο λογαριασμός υπάρχει αλλά δεν μπορώ να μπω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
6 ώρες πριν, ElenivasL είπε

Αυτό είναι το θέμα... πως δεν μου ήρθε κανένα email.. και ο λογαριασμός υπάρχει αλλά δεν μπορώ να μπω...

Δεν σου ερχεται mail, σε μπαναρουν ετσι απλα. Γενικα το Ινστα μπαναρει για πλακα τις 3rd party εφαρμογες, εδω μπορει να μπαναρει ακομη κι αν μπεις απο browser (εχει συμβει καποιες φορες), οποτε μην περιμενεις και πολλα, φτιαξε αλλον λογαριασμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Λύση
13 λεπτά πριν, stormrain είπε

Δεν σου ερχεται mail, σε μπαναρουν ετσι απλα. Γενικα το Ινστα μπαναρει για πλακα τις 3rd party εφαρμογες, εδω μπορει να μπαναρει ακομη κι αν μπεις απο browser (εχει συμβει καποιες φορες), οποτε μην περιμενεις και πολλα, φτιαξε αλλον λογαριασμο.

Από ότι κατάλαβα όντως υπάρχει πρόβλημα με αυτές τις εφαρμογές και δεν πρόκειται να τις ξανά χρησιμοποιήσω.

Ευτυχώς σήμερα πήρα πίσω το προφίλ μου... μόνο του δηλαδή έφτιαξε.

ήρθε ο κωδικός και όλα κομπλέ.

Αυτό που έκανα εγώ ήταν να διαγράψω την εφαρμογή και δεν έκανα προσπάθεια να συνδεθώ για πολλές ώρες.

οπότε προσπάθησα σήμερα από ιστοσελίδα και με έβαλε και μετά έφτιαξε και η εφαρμογή. Μάλλον ήμουν τυχερή.🙂

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
4 λεπτά πριν, ElenivasL είπε

Από ότι κατάλαβα όντως υπάρχει πρόβλημα με αυτές τις εφαρμογές και δεν πρόκειται να τις ξανά χρησιμοποιήσω.

Ευτυχώς σήμερα πήρα πίσω το προφίλ μου... μόνο του δηλαδή έφτιαξε.

ήρθε ο κωδικός και όλα κομπλέ.

Αυτό που έκανα εγώ ήταν να διαγράψω την εφαρμογή και δεν έκανα προσπάθεια να συνδεθώ για πολλές ώρες.

οπότε προσπάθησα σήμερα από ιστοσελίδα και με έβαλε και μετά έφτιαξε και η εφαρμογή. Μάλλον ήμουν τυχερή.🙂

Πραγματι σταθηκες τυχερη! Γενικα καλο ειναι να αποφευγονται αυτες οι εφαρμογες, ή τελος παντων να γνωριζει το ρισκο οποιος τις βαλει :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Προσωπικά δεν έχω ακούσει να σου μπανάρουν τον λογαριασμό επειδή χρησιμοποιείς εφαρμογή για unfollowers ή επειδή... μπήκες από έναν browser(!)

Θα μου φαινόταν πολύ παράξενο να ισχύει κάτι τέτοιο γιατί τα προηγούμενα τα χρησιμοποιεί άπειρος κόσμος, όπως και εγώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 minutes ago, cthulhucarbide said:

Προσωπικά δεν έχω ακούσει να σου μπανάρουν τον λογαριασμό επειδή χρησιμοποιείς εφαρμογή για unfollowers ή επειδή... μπήκες από έναν browser(!)

Θα μου φαινόταν πολύ παράξενο να ισχύει κάτι τέτοιο γιατί τα προηγούμενα τα χρησιμοποιεί άπειρος κόσμος, όπως και εγώ

Για εφαρμογές τρίτων το έχω ακούσει πολλές φορές ότι σε μπαναρουν! Για browser δεν νομίζω να ισχύει, δεν έχει καμία λογική...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 ώρες πριν, cthulhucarbide είπε

Προσωπικά δεν έχω ακούσει να σου μπανάρουν τον λογαριασμό επειδή χρησιμοποιείς εφαρμογή για unfollowers ή επειδή... μπήκες από έναν browser(!)

Θα μου φαινόταν πολύ παράξενο να ισχύει κάτι τέτοιο γιατί τα προηγούμενα τα χρησιμοποιεί άπειρος κόσμος, όπως και εγώ

Check στο Reddit, εχει παρα πολλες αναφορες. Καλα οι 3rd party ειναι τερμα κοντρα στα Τerms and Conditions, το web login ειναι ξεκαθαρα βλακεια του Instagram 😛

Επισης την τελευταια φορα που ειχα τσεκαρει, οι περισσοτερες εφαρμογες τετοιου τυπου, δεν συνδεονται καν και σε πετανε εξω με την μια. Εσενα σου δουλευει?

Μπδγ δεν ειναι και στανταρ οτι θα σε μπαναρουν, μπορει να το λειτουργεις συνεχεια και να μη σε flagαρει, μπορει να το βαλεις μια φορα και να χτυπησει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω εφαρμογή για να βλέπω τους unfollowers και δουλεύει εδώ και 5 χρόνια περίπου.

Μερικές φορές σε ανύποπτο χρόνο μου έχουν συμβεί κάποια ύποπτα πραγματάκια βέβαια:

Με πετάει έξω το ίνστα και ζητάει να λύσω κάπτσα για να ξαναμπώ. Πριν 2 βδομάδες μου το έκανε καμιά 10αριά φορές σε 2-3 μέρες και μετά έστρωσε.

Κάποια φορά παλιότερα με έκανε logout και ζήτησε τα στοιχεία ή να βάλω νέο κωδικό για να ξαναμπώ. Βάζω νέο κωδικό (χωρίς να μου ζητήσει τον παλιό) και μπαίνω και δουλεύει κανονικά. Μετά πάω στην εφαρμογή unfollowers να κάνω login με τον νέο κωδικό γιατί προφανώς δεν δουλεύει πια, και αφού συνδεθώ και εκεί όταν μπαίνω ίνστα λέει ότι εντόπισε ύποπτη δραστηριότητα από την Ουκρανία και ζητάει πάλι επιβεβαιώσεις και τέτοια.

Και κατά καιρούς έχουν γίνει διάφορες παραλλαγές των παραπάνω, μερικές φορές σε ανύποπτο χρόνο, άλλοτε πολλές φορές μέσα σε 1-2 μέρες και μετά σταματάει.

Χωρίς να μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι φταίει η εφαρμογή για όλα αυτά, αλλά είναι μια υποψία. Γενικά πάντως δουλεύει καλά και δεν ασχολούμαι συχνά με αυτά τα προβληματάκια. Θα έλεγα όχι πάντα απροβλημάτιστα αλλά μπορεί να περάσουν και 6 μήνες που να δουλεύει σωστά χωρίς να χρειάζεται να κάνω τίποτα.

Επεξ/σία από cthulhucarbide
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 minutes ago, cthulhucarbide said:

Έχω εφαρμογή για να βλέπω τους unfollowers και δουλεύει εδώ και 5 χρόνια περίπου.

Μερικές φορές σε ανύποπτο χρόνο μου έχουν συμβεί κάποια ύποπτα πραγματάκια βέβαια:

Με πετάει έξω το ίνστα και ζητάει να λύσω κάπτσα για να ξαναμπώ. Πριν 2 βδομάδες μου το έκανε καμιά 10αριά φορές σε 2-3 μέρες και μετά έστρωσε.

Κάποια φορά παλιότερα με έκανε logout και ζήτησε τα στοιχεία ή να βάλω νέο κωδικό για να ξαναμπώ. Βάζω νέο κωδικό (χωρίς να μου ζητήσει τον παλιό) και μπαίνω και δουλεύει κανονικά. Μετά πάω στην εφαρμογή unfollowers να κάνω login με τον νέο κωδικό γιατί προφανώς δεν δουλεύει πια, και αφού συνδεθώ και εκεί όταν μπαίνω ίνστα λέει ότι εντόπισε ύποπτη δραστηριότητα από την Ουκρανία και ζητάει πάλι επιβεβαιώσεις και τέτοια.

Και κατά καιρούς έχουν γίνει διάφορες παραλλαγές των παραπάνω, μερικές φορές σε ανύποπτο χρόνο, άλλοτε πολλές φορές μέσα σε 1-2 μέρες και μετά σταματάει.

Χωρίς να μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι φταίει η εφαρμογή για όλα αυτά, αλλά είναι μια υποψία. Γενικά πάντως δουλεύει καλά και δεν ασχολούμαι συχνά με αυτά τα προβληματάκια. Θα έλεγα όχι πάντα απροβλημάτιστα αλλά μπορεί να περάσουν και 6 μήνες που να δουλεύει σωστά χωρίς να χρειάζεται να κάνω τίποτα.

Τι εφαρμογη ειναι αυτη για τους unfollowers και που χρησιμεύει ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυρίως για να βλέπεις ποιος σε έκανε unfollow. Από εκεί και πέρα έχει και κάποια κουμπιά για μαζικές επιλογές πχ να ακολουθήσεις μια λίστα ατόμων, ή να την ξεακολουθήσεις κλπ. Αλλά πρακτικά όλοι για τον πρώτο λόγο την χρησιμοποιούν. First world problems αλλά εγώ θέλω να ξέρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, cthulhucarbide είπε

Χωρίς να μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι φταίει η εφαρμογή για όλα αυτά, αλλά είναι μια υποψία.

Εγώ μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι έχεις δώσει εσύ ο ίδιος το email σου και τον κωδικό σου σε κάτι άγνωστους. Τι σημαίνει αυτό? θα το καταλάβεις όταν αποφασίσουν ότι ήρθε η ώρα να ασχοληθούν και μαζί σου

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...