Προς το περιεχόμενο

Gigabyte aorus 15


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Hamurabi είπε

Μα ναι θα το περνά και με αποφορολογηση.και το σκεφτόμουνα ο χαζός πόσο καιρό κ;ι τελικά το ανεβάσανε πάλι.τοσο θατοπερνα 1120.

Δε ξέρω τι να κάνω να περιμένω μπας κ το ξαναριξουν...;

Μακαρι ρε φιλαρακι παρε και μια ιδεα απο τα καινουργια TUF

 

Επεξ/σία από plr77
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

@Hamurabi

Τα Tuf 2023 είναι πολύ τίμια από όσα έχω δεί.

Αν προλάβεις παίρνεις  αυτό  https://www.bestprice.gr/item/2159133590/lenovo-legion-slim-5-16aph8.html?qo=laptop+rtx+4060&from=cat

Με 1000€ ούτε του παπά..

Και πάρε μου και εμένα 1 με αποφορολογηση που δεν έχω... 🥲

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 10/1/2024 στις 9:41 ΜΜ, valantis123 είπε

@Hamurabi

Τα Tuf 2023 είναι πολύ τίμια από όσα έχω δεί.

Αν προλάβεις παίρνεις  αυτό  https://www.bestprice.gr/item/2159133590/lenovo-legion-slim-5-16aph8.html?qo=laptop+rtx+4060&from=cat

Με 1000€ ούτε του παπά..

Και πάρε μου και εμένα 1 με αποφορολογηση που δεν έχω... 🥲

Μπραβο φιλε που το βρηκες πραγματηκα .

ΕΙναι πολυ καλυ περπτωση https://psref.lenovo.com/Detail/Legion/Legion_Slim_5_16APH8?M=82Y9006SGM

Δειτε χαρακτηριστηκα και η καρτα πολυ καλη εχει ryzen οποτε δε ξερω ποσο αισχος cooling να εχει για να αεβαζεις πολυ θερμοκρασια αξιζει και 2Κ+ και ο επεξργαστης ναι μεν ryzen 5 οχι 7 αλλα zen 4 και αυτος οποτε μια χαρα.Για 1000 ευρω εισαι πολυ καλα.

η καρτα ειναι στα NVIDIA® GeForce RTX™ 4060 8GB GDDR6, Boost Clock 2370MHz, TGP 140W πολυ καλα

Οθονη μια χαρα στα 300 nits ισως μπορουσαν λιγο ακομα αλλα ειναι 100% sRGB και 165Hz.

Δεν εχει USB 4 μονο αυτο σαν το Thunderbolt 4 περιπου ειναι που σε Ryzen σε laptop βαζουν USB 4 ,Thunderbolt 4 μονο σε intel.(Η Razer εβαλε τωρα στο φετινο της Thunderbolt 5...)

Value for money

Επεξ/σία από plr77
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, plr77 είπε

Μπραβο φιλε που το βρηκες πραγματηκα .

ΕΙναι πολυ καλυ περπτωση https://psref.lenovo.com/Detail/Legion/Legion_Slim_5_16APH8?M=82Y9006SGM

Δειτε χαρακτηριστηκα και η καρτα πολυ καλη εχει ryzen οποτε δε ξερω ποσο αισχος cooling να εχει για να αεβαζεις πολυ θερμοκρασια αξιζει και 2Κ+ και ο επεξργαστης ναι μεν ryzen 5 οχι 7 αλλα zen 4 και αυτος οποτε μια χαρα.Για 1000 ευρω εισαι πολυ καλα.

η καρτα ειναι στα NVIDIA® GeForce RTX™ 4060 8GB GDDR6, Boost Clock 2370MHz, TGP 140W πολυ καλα

Οθονη μια χαρα στα 300 nits ισως μπορουσαν λιγο ακομα αλλα ειναι 100% sRGB και 165Hz.

Δεν εχει USB 4 μονο αυτο σαν το Thunderbolt 4 περιπου ειναι που σε Ryzen σε laptop βαζουν USB 4 ,Thunderbolt 4 μονο σε intel.(Η Razer εβαλε τωρα στο φετινο της Thunderbolt 5...)

Value for money

Ασε γιατί με τρώει μην έβαζα αγγελία το δικό μου και με διαφορά κάπου 200€ να έπαιρνα αυτό... αλλά είναι μικρές η διάφορες και κρατιεμαι. 

Πρίν την αγορά θα έπαιρνα ενα τηλ για επιβεβαίωση των specs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πατησα Ελλαδα χωρα για το μοντελο και βγαζει αυτο να ξερεις.Διαλεγεις χωρα.

Φυσικα ρωτα αν θες κιολας.

Βλεπω εχει και αλουμινενιο καπακι οπως tuf -strix

Επεξ/σία από plr77
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

T elika παρήγγειλα αυτό που πρότεινε ο φίλος Βαλάντης.lenovo legion slim 5i.

Ως τη Δευτέρα θαντο έχω με 1000 ευρώ.

Εξαιρετική προσφορά έχει όλα όσα θέλω. Οκ έχει ryzen 5 αλλά είναι καινούργιο και συγκρίνεται με kapius ryzen 7 που ξέραμε. Επίσης θα ήθελα usb4/thunderbolt4 αλλά και με usb 3.2 gen 2 ήδη οι ταχύτητες είναι παραπάνω από καλές όποτε είναι εντάξει. Ότι κ να λέμε με 1000 ευρώ όλα αυτά είναι κλέψιμο.

Eπισης είναι μετρημένη η φωτεινότητα στα 340 nits περιπου (ενώ στα specs λέει 300). Θεωρώ ότι είναι υπεραρκετά για νορμάλ χρήση εκτός αν θες να το δουλεύεις στη παραλία χωρίς ομπρέλα οπότε ίσως λίγο σε ζορισει εκεί.

Ευχαριστώ 

Επεξ/σία από Hamurabi
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Hamurabi είπε

T elika παρήγγειλα αυτό που πρότεινε ο φίλος Βαλάντης.lenovo legion slim 5i.

Ως τη Δευτέρα θαντο έχω με 1000 ευρώ.

Εξαιρετική προσφορά έχει όλα όσα θέλω. Οκ έχει ryzen 5 αλλά είναι καινούργιο και συγκρίνεται με kapius ryzen 7 που ξέραμε. Επίσης θα ήθελα usb4/thunderbolt4 αλλά και με usb 3.2 gen 2 ήδη οι ταχύτητες είναι παραπάνω από καλές όποτε είναι εντάξει. Ότι κ να λέμε με 1000 ευρώ όλα αυτά είναι κλέψιμο.

Eπισης είναι μετρημένη η φωτεινότητα στα 340 nits περιπου (ενώ στα specs λέει 300). Θεωρώ ότι είναι υπεραρκετά για νορμάλ χρήση εκτός αν θες να το δουλεύεις στη παραλία χωρίς ομπρέλα οπότε ίσως λίγο σε ζορισει εκεί.

Ευχαριστώ 

Βέβαια ο φίλος Βαλάντης είπε να πάρεις και για αυτόν χωρίς ΦΠΑ αλλά χαλάλι σου 😁

Το μόνο που θα ανησυχούσα είναι η οθόνη. Τσεκαρε όταν παραλάβεις την οθόνη να είναι 2κ και 165hz 

Με το καλό να παραλάβεις και να πεις εντυπώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ναι εννοείται αν δεν είναι έτσι δε το περνώ αν κ πιστεύω θαναι οκ. Δυστυχώς είναι παράνομο όπως καταλαβαίνεις κάτι τέτοιο οπότε δε θα πρεπε καν να λέμε τέτοια πράγματα δημοσια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Hamurabi είπε

Ναι ναι εννοείται αν δεν είναι έτσι δε το περνώ αν κ πιστεύω θαναι οκ. Δυστυχώς είναι παράνομο όπως καταλαβαίνεις κάτι τέτοιο οπότε δε θα πρεπε καν να λέμε τέτοια πράγματα δημοσια

Ελα μωρέ θα κάναμε μια κουμπαρια 😂

Αντε με το καλό και ρίξε κανά update στην παραλαβή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, valantis123 είπε

Ελα μωρέ θα κάναμε μια κουμπαρια 😂

Αντε με το καλό και ρίξε κανά update στην παραλαβή.

Εννοείται,το περιμένω ως τη Δευτέρα το πολύ.

Όπως κ να χει χρωστάω χάρη!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Hamurabi είπε

https://eu.crucial.com/compatible-upgrade-for/lenovo/legion-slim-5-16aph8

Διπλό τσεκαρε το μοντέλο γιατί τα πάτησα μία γρήγορη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Hamurabi είπε

Όχι δε θέλω τις crucial.

Με ενδιαφέρουν οι συγκεκριμένες patriot που έβαλα στο λινκ γιατί τις έχω βρει σεν αγγελια

α δεν έχω ιδέα τότε. Δεν έχω κάνει και πότε αναβάθμιση σε λάπτοπ.

Τον zacharis μπορείς να ρωτήσεις σίγουρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα το λάπτοπ σήμερα. Η περιγραφή σωστή. Ήταν απίστευτη η προσφορά ευχαριστώ κ πάλι τον φίλο που το πρότεινε.

Θα του βάλω σε λιγο και 32gb DDR5 και 2 σκληρους nvme gen4 και είμαι έτοιμος 

Με μια μικρή λεπτομέρεια.το πληκτρολόγιο ναι μεν είναι qwerty αλλά αντί για ελληνικά έχει ρωσικά.εμενα δε με νοιάζει αλλά στη μεταπώληση δενξερω τι γινεται

Screenshot_20240122_202051.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...