Προς το περιεχόμενο

Facebook Marketplace Isn't Available to You


StamTheMan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και σε εμενα πριν 3 ωρες στα καλα καθουμενα... Ειχα 3 αγγελιες και μονο μια φορα πριν κατι μηνες ειχα πουλησει κατι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, Liapisftw είπε

Ακριβώς το ίδιο σε εμένα σήμερα χωρίς λόγο. Δεν έχω αγγελίες ενεργές ούτε έκανα καμία συναλλαγή.. έχει κάποιος λύση στο πρόβλημα;

 

31 λεπτά πριν, cosmo21 είπε

Και σε εμενα πριν 3 ωρες στα καλα καθουμενα... Ειχα 3 αγγελιες και μονο μια φορα πριν κατι μηνες ειχα πουλησει κατι..

διαβαστε στην προηγουμενη σελιδα,τα 2 τελευταια σχολια.
Στην ουσια πληρωνεις για verified για ενα μηνα,για να σου ανοιξει το live chat με εκπροσωπο και να εκφρασεις εκει το θεμα σου.

 

Επεξ/σία από StamTheMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία άλλη λύση εκτός απο την πληρωμή για να φτιάξει το πρόβλημα ή έστω να μιλήσουμε με καποιον στο support γνωρίζει κανείς;

Δεν είναι τα 13€ αλλά η κοροϊδία.. επίσης από ότι κατάλαβα και την συνδρομή να κάνω πάλι υπάρχει περίπτωση να μην λυθεί το πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/3/2024 στις 12:26 ΠΜ, StamTheMan είπε

 

διαβαστε στην προηγουμενη σελιδα,τα 2 τελευταια σχολια.
Στην ουσια πληρωνεις για verified για ενα μηνα,για να σου ανοιξει το live chat με εκπροσωπο και να εκφρασεις εκει το θεμα σου.

 

Π@π@ρια......Ενω ειμαι verify μέλος απο τότε με εχουν μπλοκάρει 5 φορες!!!!!!!!!!!!!!! Διχως λόγο.
Ευτυχώς το support ειναι άμεσο.Στελνεις μυνημα και σε περνουν σε 1 λεπτο!!!!!
Αφου ρωτησουν ονομα και που βρίσκεσαι και λενε ακριβώς τα ιδια κάθε φορά σε 10 με 30 λεπτά ειναι Οκ.
3 μερες συνεχωμενα μπλοκαρει το βράδυ και το πρωί τους περνω και το φτιάχνουν.
Σήμερα ζητησα να μου στειλουν το λόγο που γίνεται αυτο.Τους έκραξα οτι πληρώνω συνδρομή, ειμαι έμπιστο πρόσωπο και μελος αφου ζητησαν τα παντα απο εμενα και παλι block!!!!!

Στις 20/3/2024 στις 4:32 ΜΜ, Liapisftw είπε

Καμία άλλη λύση εκτός απο την πληρωμή για να φτιάξει το πρόβλημα ή έστω να μιλήσουμε με καποιον στο support γνωρίζει κανείς;

Δεν είναι τα 13€ αλλά η κοροϊδία.. επίσης από ότι κατάλαβα και την συνδρομή να κάνω πάλι υπάρχει περίπτωση να μην λυθεί το πρόβλημα.

θα λυθεί σε 10 λεπτά......Διάβασε παραπάνω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 22/03/2024 at 10:58, mikelos said:

θα λυθεί σε 10 λεπτά......Διάβασε παραπάνω 

Πάλι πρέπει να πληρώσεις αν κάνεις αυτό που έβαλες στο tiktok.

Επίσης ακολούθησα τις οδηγίες και εγώ  αλλά μου είπε δεν πλήρω τις προϋποθέσεις, να δοκιμάσω πάλι σε 1 μήνα 🤔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σας πω και εγώ την εμπειρία μου.

Έγινα verified -όπως διάβασα και εδώ και στο reddit- για να μιλήσω με το live chat.

Short version (όσο πιο sort μπορώ) μου το έχουν ανοίξει και κλείσει 10+ φορές.

- Τις 2 πρώτες φορές μάλιστα στο 10λεπτο έγινε revoke το ban την 3η τους πήρε λίγο παραπάνω και στα e-mail τους έλεγαν ότι "system review incorrectly banned the user from marketplace".

-Την 4η & την 5η φορά έπεσα μάλλον σε έναν τύπο και μια τύπισσα που βαριόντουσαν και μου απάντησαν πως "you have violated Commerce Policy guidelines". Στην ερώτησή μου γιατί τις 3 προηγούμενες φορές μου είπατε incorrectly δεν απαντήσαν.

- Όλες τις υπόλοιπες φορές (5 τουλάχιστον ακόμη δηλαδή) μου το ανοίγουν με το "system review incorrectly banned the user from marketplace". Ανοίγει και σε λίγοτερο από 24 ώρες κλείνει. Τα ίδια ξανά μανά (που λέει και η έκφραση) τα ίδια μπλα-μπλα έχω μιλήσει στο τηλ. με τη σάρα και τη μάρα, τους λέω να το λύσουν μόνιμα, δεν γίνεται αυτό το πράγμα, κάθε φορά λένε "ναι ψάχνουμε να βρούμε μόνιμη λύση" και κάθε φορά τα ίδια.

Στην τελευταία τους απάντηση μου είπαν αυτό:

Αναφορά σε κείμενο

Additionally, if the problem persist, for further assistance with your Marketplace issue, please contact our Commerce Support by following the steps provided below :
Go to Commerce Manager and select your shop. In the Education tab, select Contact support.
Choose the topics you need from the dropdown.
Write your message.
Select either Chat or email as your preferred contact method.
Select Send.

Ακόμη δεν έγινα ban (άνοιξε ξημερώματα σήμερα) αλλά πήγα από περιέργεια να κάνω τα βήματα αυτά που λένε (just in case) αλλά στο βήμα δημιουργίας shop λέει πως δεν είναι διαθέσιμο στη χώρα μου. Θα έλεγα τώρα τίποτα αλλα..

Αυτή είναι η εμπειρία μου τις τελευταίες 10 μέρες. Παίζουμε τη γάτα με το ποντίκι.

Κανείς άλλος; 🤔

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, chafa είπε

Κανείς άλλος; 🤔

Θα το ειχα κανει εγω,αλλα επειδη διαβασα και απο αλλον οτι εχει ιδιο προβλημα,δεν προχωρησα,δεν αντεχουν τα νευρα μου τετοιες διαδικασιες.
Ειχα δευτερο προφιλ,εβαλα εκει τις αγγελιες μου αλλα το εχω χεσμενο το μαρκετ πλεον.
Πουλαω βεντορα,αγοραζω εδω.
Αν θελω να διωξω κατι γρηγορα,το βαζω μαρκετ στην περιοχη μου.
Οσο παει και χειροτερευει η πλατφορμα του fb.

Στις 7/3/2024 στις 10:25 ΜΜ, mikelos είπε

Τελικά κατάφερα και επανέφερα το marketplace σχετικά εύκολα και με μικρό κόστος..... Κατά τύχη αλλά πέτυχε. 

Δείτε το παρακάτω βιντεακι που έφτιαξα στο tiktok για να βοηθήσω 

https://vm.tiktok.com/ZGeyhbp6k/

Φιλε μου,εσυ εισαι ακομα ενεργος στο μαρκετ,ή μηπως σε εκοψαν παλι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει τώρα το παίζουν τρελίτσα πλεον.

Ενώ μέχρι τώρα μου "άνοιγαν" και έκλεινε μόνο του κατά τα μεσάνυχτα πλέον δεν το κάνουν. Μου λένε ότι αυτό είναι help για τον Commerce Manager και να πάω μέσω αυτού να το κάνω αλλά όπως είπα πιο πάνω σταματάει η διαδικασία στο shop που δεν είναι διαθέσιμο στη χώρα μας.

Η τελευταία αντιπρόσωπος μου είπε αυτό:

Αναφορά σε κείμενο

Thank you so much for the information provided. To tell you honestly. We are receiving a lot of concerns from your country about this marketplace banned concern. We are collating case like yours. For now we seek for your patience and understanding while we look into this issue.

και αυτό

Αναφορά σε κείμενο

I understand that you wanted to revoke the ban. However, Please note that you have reached out to Meta Pro Team and we have a separate department who are handling your case and that is our commerce support. If you wanted to file an appeal for the ban kindly check the link below.

I rest my case.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/4/2024 στις 6:41 ΜΜ, StamTheMan είπε

Θα το ειχα κανει εγω,αλλα επειδη διαβασα και απο αλλον οτι εχει ιδιο προβλημα,δεν προχωρησα,δεν αντεχουν τα νευρα μου τετοιες διαδικασιες.
Ειχα δευτερο προφιλ,εβαλα εκει τις αγγελιες μου αλλα το εχω χεσμενο το μαρκετ πλεον.
Πουλαω βεντορα,αγοραζω εδω.
Αν θελω να διωξω κατι γρηγορα,το βαζω μαρκετ στην περιοχη μου.
Οσο παει και χειροτερευει η πλατφορμα του fb.

Φιλε μου,εσυ εισαι ακομα ενεργος στο μαρκετ,ή μηπως σε εκοψαν παλι;

Π@π@ρια!!!!!!!!! Τραβηξα οτι και ο παραπάνω  φίλος και εχω μείνει σε αναμονή.Μέσω email που στελνει μια αν ειμαι οκ, τις  λέω οχι και απαντά οτι θα λυθεί γρήγορα.
Δεν εχουν ιδέα και δεν βλέπουν ουτε ιστορικό.Απλά στο ανοίγουν και κλείνει  την επόμενη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, chafa είπε

Εντάξει τώρα το παίζουν τρελίτσα πλεον.

Ενώ μέχρι τώρα μου "άνοιγαν" και έκλεινε μόνο του κατά τα μεσάνυχτα πλέον δεν το κάνουν. Μου λένε ότι αυτό είναι help για τον Commerce Manager και να πάω μέσω αυτού να το κάνω αλλά όπως είπα πιο πάνω σταματάει η διαδικασία στο shop που δεν είναι διαθέσιμο στη χώρα μας.

Η τελευταία αντιπρόσωπος μου είπε αυτό:

και αυτό

I rest my case.

 

6 ώρες πριν, mikelos είπε

Π@π@ρια!!!!!!!!! Τραβηξα οτι και ο παραπάνω  φίλος και εχω μείνει σε αναμονή.Μέσω email που στελνει μια αν ειμαι οκ, τις  λέω οχι και απαντά οτι θα λυθεί γρήγορα.
Δεν εχουν ιδέα και δεν βλέπουν ουτε ιστορικό.Απλά στο ανοίγουν και κλείνει  την επόμενη.

Νομιζω οτι το εχουν αφησει στον αυτοματο το fb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έφαγα και εγώ αποκλεισμό αλλά nevermind γιατί βάζεις αγγελία διαβάζουν μόνο τον τίτλο όχι τι γράφεις μέσα, διαβάζεις αγγελία αυτός που την έχει βάλει δεν έχει γράψει τίποτα για αυτό που πουλάει εκτός από κάτι mages bro alania κλπ.

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...