Προς το περιεχόμενο

Facebook Marketplace Isn't Available to You


StamTheMan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα αυπνα αλανια.
Παω λοιπον να μπω στις αγγελιες μου στο market σημερα το πρωι και τρωω το παρακατω σφαλμα.

Το ιδιο σφαλμα τρωω και απο το pc στο μαγαζι,αρα ειναι προβλημα του account,οχι του browser ή της Ip.

Δεν ανεβαζω αγγελιες περαν απο πωλησεις ηλεκτρονικων και αυτες πλεον σπανια.

Το εχει συναντησει κανεις;

Screenshot_10.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι σε μένα. Ενα πρωί έλαβα την παρακάτω ειδοποίηση και έκτοτε δεν με αφήνει να μπω στο marketplace. Εχω αντιληφθεί 3-4 ακόμη άτομα που τους το βγάζει. Είτε από την εφαρμογή είτε από τον browser. Δεν έχω βρει λύση ούτε έχει γίνει αποκατάσταση.

Στις 22/12/2023 στις 8:07 ΜΜ, StamTheMan είπε

Καλησπερα αυπνα αλανια.
Παω λοιπον να μπω στις αγγελιες μου στο market σημερα το πρωι και τρωω το παρακατω σφαλμα.

Το ιδιο σφαλμα τρωω και απο το pc στο μαγαζι,αρα ειναι προβλημα του account,οχι του browser ή της Ip.

Δεν ανεβαζω αγγελιες περαν απο πωλησεις ηλεκτρονικων και αυτες πλεον σπανια.

Το εχει συναντησει κανεις;

Screenshot_10.png

 

Screenshot_2023-12-27-07-54-16-746-edit_com.facebook.katana.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, chafa είπε

Ενα πρωί έλαβα την παρακάτω ειδοποίηση και έκτοτε δεν με αφήνει να μπω στο marketplace

Ποσο καιρο εχει γινει;

Το εχω συζητησει και σε ομαδες με ρετρο VG,3-4 ατομα και εκει τα ιδια.

Μηπως εισαι εκει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ένα γρήγορο ψαχτήρι είδα ότι συμβαίνει σε πολλούς και σε άλλες χώρες. Δοκιμάστε, αν δεν το έχετε κάνει ήδη, κάποια λύση από αυτές που αναφέρονται. 

Σε εμένα δουλεύει κανονικά btw

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Nabuko είπε

Δοκιμάστε, αν δεν το έχετε κάνει ήδη, κάποια λύση από αυτές που αναφέρονται. 

Δεν εχουν καποια ουσιαστικη λυση.

 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα μου έκανε εντύπωση να έχει φάει πάλι κάποιο κόλλημα το  ΦΒ.Το κάνει συχνά.Πχ εμένα για 24 ωρες δεν με άφηνε καν να δω  σχόλια ,χωρίς να έχει προηγηθεί κάτι ούτε και να υπάρχει κάποια τιμωρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

Δεν θα μου έκανε εντύπωση να έχει φάει πάλι κάποιο κόλλημα το  ΦΒ.Το κάνει συχνά.Πχ εμένα για 24 ωρες δεν με άφηνε καν να δω  σχόλια ,χωρίς να έχει προηγηθεί κάτι ούτε και να υπάρχει κάποια τιμωρία.

Αυτό είναι κλασικό εδώ και μήνες σε κλειστά (ή και όχι Groups), το ίδιο συμβαίνει μέχρι και στα Messenger Group chat. Χωρίς να γίνονται report post ή να διαγράφονται από διαχειριστές σβήνει ολόκληρα post / σχόλια / μηνύματα στο Messenger και σε πολλές περιπτώσεις τρως κάτι σαν "shadow ban".

Ήμουν σε κάτι Devs niche γκρουπάκια που ήταν πολύ active όπου όλα τα παιδιά βοηθούσαν, τα οποία νέκρωσαν λόγω αυτού εδώ και μερικές βδομάδες τελείως και πήγαν τα περισσότερα σε Discord. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

Δεν θα μου έκανε εντύπωση να έχει φάει πάλι κάποιο κόλλημα το  ΦΒ.Το κάνει συχνά.Πχ εμένα για 24 ωρες δεν με άφηνε καν να δω  σχόλια ,χωρίς να έχει προηγηθεί κάτι ούτε και να υπάρχει κάποια τιμωρία.

 

16 ώρες πριν, Billator είπε

Αυτό είναι κλασικό εδώ και μήνες σε κλειστά (ή και όχι Groups), το ίδιο συμβαίνει μέχρι και στα Messenger Group chat. Χωρίς να γίνονται report post ή να διαγράφονται από διαχειριστές σβήνει ολόκληρα post / σχόλια / μηνύματα στο Messenger και σε πολλές περιπτώσεις τρως κάτι σαν "shadow ban".

Ήμουν σε κάτι Devs niche γκρουπάκια που ήταν πολύ active όπου όλα τα παιδιά βοηθούσαν, τα οποία νέκρωσαν λόγω αυτού εδώ και μερικές βδομάδες τελείως και πήγαν τα περισσότερα σε Discord. 

Μαλλον κολλημα ειναι,δε με αφηνει ουτε να μπω σε καποιες ομαδες που εχουν μαλλον χαρακτηριστει ως αγγελιες,αλλα απο το κινητο μπαινω κανονικα σε αυτες τις ομαδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/12/2023 στις 11:48 ΠΜ, StamTheMan είπε

Ποσο καιρο εχει γινει;

Το εχω συζητησει και σε ομαδες με ρετρο VG,3-4 ατομα και εκει τα ιδια.

Μηπως εισαι εκει;

Καμιά βδομάδα; Περίπου. Όχι δεν είναι ιδιαίτερα σε ομάδες.

Να δούμε πότε θα ξεσκαλώσει γιατί είναι λίγο σπαστικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, chafa είπε

Να δούμε πότε θα ξεσκαλώσει γιατί είναι λίγο σπαστικό.

Μονο σπαστικο..
Ειχα στοκαρει χειριστηρια και κονσολες για τις μερες,ενταξει,καταφερα να τα διωξω εδω στην περιοχη,αλλα δεν πηγε οπως ηθελα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, chafa είπε

Εχει κανείς κάποιο νέο; Σε κάποιον που έφτιαξε; Στις αναφορές που έχω κάνει δεν έχω πάρει απάντηση και το πρόβλημα παραμένει.

Μηδεν απο μηδεν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/12/2023 στις 9:50 ΜΜ, StamTheMan είπε

Μηδεν απο μηδεν.

Κανένα νέο;

13 ώρες πριν, Koralia90 είπε

Έχω και εγώ ακριβός το ίδιο πρόβλημα 10 μέρες και παρά πάνω . Δεν έχω βρει κάποια λύση !!

Δυστυχώς όχι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, chafa είπε

Κανένα νέο;

Μπα..Ρωτησα ενα φιλο που δουλευει σε εταιρια που συνεργαζεται με τη ΜΕΤΑ,τους ειπαν μονο να κανουμε αναφορά για προβλημα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...