Προς το περιεχόμενο

Τα Android smartphones μπορεί τελικά να αποκτήσουν μια ένδειξη υγείας της μπαταρίας


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 ώρες πριν, spysoumi είπε

Και μετά θα ψάχνετε με τα κιάλια να βρείτε κινητό IP68.... Και κλασικά πάλι θα κράζετε!!! Αποφασίστε τι θέλετε εσείς οι 37+1!! 

15 χρόνια android χρησιμοποιώ...... Ποτέ αυτό που λες και γενικά κανένα πρόβλημα.......

image.png.be43317d1c60d0d131d3257482914459.png

Μας ρωτησες και δεν εχουμε αποφασισει? Λαθος απαντηση πηρες απο τα νυχια σου. 2024 παμε φιλε εννοειται οτι θα κραζω αν για καποιο λογο δεν μπορεσουν να βαλουν και αδιαβροχοποιηση μαζι με αφαιρουμενη μπαταρια. Παρολαυτα αν θα επρεπε να διαλεξω αναμεσα στα 2 θα διαλεγα την μπαταρια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, dhm21911 είπε

Μας ρωτησες και δεν εχουμε αποφασισει? Λαθος απαντηση πηρες απο τα νυχια σου. 2024 παμε φιλε εννοειται οτι θα κραζω αν για καποιο λογο δεν μπορεσουν να βαλουν και αδιαβροχοποιηση μαζι με αφαιρουμενη μπαταρια. Παρολαυτα αν θα επρεπε να διαλεξω αναμεσα στα 2 θα διαλεγα την μπαταρια.

Μετά από επίπληξη στα νύχια και την όσφρησή-μύτη μου, σου ζητάνε ταπεινά(μέρες που είναι) συγνώμη για το λάθος συμπέρασμα. Τα μεν ήταν άκοφτα και η δε ήταν μπουκωμένη εξού και το λάθος συμπέρασμα. Όσο αναφορά τα υπόλοιπα κράζε φίλε κράζε, ειδικά εσένα θα σε ακούσουν, θα τους πάει το σκ@το στην κάλτσα και θα το κάνουν πράξει αυτο που θες, βέβαια θα υπάρχει τίμημα, +200€ η συσκευή για την εξυπηρέτηση-καινοτομία που σου κανουν και χάνουν λεφτά από την υπηρεσία αλλαγής μπαταρίας που ήδη έχουν θεσπίσει χρόνια τώρα και έχουν ένα καλό έσοδο από το πουθενά .....  Να σε ενημερώσω δε, πως υπάρχουμε  και εμείς(ίσως το 80%) που δεν πίνουμε(λόγο παιγνιδιών κυρίως) την μπαταρία του κινητού και δεν την καταστρέφουμε στα δυο χρόνια οπότε μου είναι αχρείαστο ένα ανοιγμένο καπάκι πίσω και προτιμώ το IP68 βεβαίως βεβαίως. Καλή χρονιά φίλε. Με τις υγείες σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/12/2023 στις 9:20 ΜΜ, RazielKvlt είπε

Νομίζεις ότι είναι τυχαίο που εταιρείες σαν τη Xiaomi βγάζουν κάθε έξι μήνες και καινούργια μοντέλα;Εγώ δύο έστειλα στο service δε γύρισε κανένα τους πίσω.

Έμειναν εκεί για πάντα αιχμάλωτα;

Στις 24/12/2023 στις 11:09 ΜΜ, Odyss3us είπε


κανεις λαθος, με το optimised battery charging αλλα και μεσω ios το iphone κανει προσαρμοσμενη διαχειριση της μπαταριας του εκαστοτε χρηστη, αναλογα με τις ωρες χρησης, τις καθημερινες συνηθεις του χρηστη, και των app που χρησιμοποιει και βγαζει custom αποτελεσμα με percentage ανα χρηστη τοσο στο battery health οσο και στην κατασταση της εκαστοτε φορτισης, δεν ειναι ενας "ξερος" μεσος ορος

το ίδιο και στο android παμε παρακάτω

Στις 25/12/2023 στις 6:12 ΠΜ, dhm21911 είπε

70 ευρώ σε s23 ultra από επίσημο service .

Καλό νέο αυτό αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα μας πουλάνε τις ίδιες μπαταρίες. Μου μυρίζει τρελή αρπαχτη!

Την ίδια μπαταρία θα σου δίνει. Πότε πρόλαβες για αλλαγή μπαταρίας στο s23 ultra!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/12/2023 στις 2:01 ΜΜ, Odyss3us είπε

  


που ακριβως βλεπετε την υπερκοστολογηση και την ταλαιπωρια; μαλιστα για ενα διαστημα η Apple ειχε προσφορα αλλαγη μπαταριας για οποιοδηποτε iphone με 40 ευρω,
το iphone 12 mini που εχω απο Νοεμβριο του 2020 με μολις 2227 mAh μια χαρα κραταει ακομα

αντι να γραφετε οτι σας κατεβει καντε τουλαχιστον μια στοιχειωδη ερευνα αγορας πρωτα..

VdJkLqD.png

Για εσένα που έκανες έρευνα , να διευκρινήσουμε ότι τα 40 ευρώ είχαν γίνει γιατί η Apple ανακάλυψε πως οι μπαταρίες από την κατασκευή τους είχαν ελάττωμα που έπεφτε γρήγορα η απόδοση και θέλησε να βοηθήσει αυτούς που διαμαρτύρονταν με το αζημίωτο φυσικά.

Η τιμή του i repair που παραθέτεις αφορά για πολύ παλιό μοντέλο και όχι για γνήσια μπαταρία. Αν βάλεις αυτή την μπαταρία δε θα δείχνει ποσοστό υγείας και θα σου γράφει ότι το ανταλλακτικό είναι άγνωστο .

αρα και 60 ευρώ για ανταλλακτικό του κιλού είναι πολλά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, hellghan είπε

Έμειναν εκεί για πάντα αιχμάλωτα;

το ίδιο και στο android παμε παρακάτω

Την ίδια μπαταρία θα σου δίνει. Πότε πρόλαβες για αλλαγή μπαταρίας στο s23 ultra!

Δεν την εχω αλλαξει ειχα βρεθει εκει κοντα και ειχα ρωτησει να εχω μια ιδεα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, hellghan είπε

Έμειναν εκεί για πάντα αιχμάλωτα;

το ίδιο και στο android παμε παρακάτω

Την ίδια μπαταρία θα σου δίνει. Πότε πρόλαβες για αλλαγή μπαταρίας στο s23 ultra!

Ναι γιατί δε μπαίνουν καν στη διαδικασία να τα επισκευάσουν.Σου επιστρέφουν τα λεφτά για άλλη αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, NickTG είπε

Μια χαρά μπορείς να έχεις μπαταρία που βγαίνει και IP68. 

Προφανώς... Με βίδες(υπάρχουν μερικά μοντέλα που ειδικεύονται στην αντοχή και έχουν βίδες)....Φίλε μου, τα έκαναν όπως τα έκαναν, έγινε για εξοικονόμηση χρημάτων. Το ξαναλέω, εάν γίνουν έτσι όπως θέλετε θα εκτοξευθεί το κόστος.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/12/2023 στις 9:43 ΜΜ, RazielKvlt είπε

Ναι γιατί δε μπαίνουν καν στη διαδικασία να τα επισκευάσουν.Σου επιστρέφουν τα λεφτά για άλλη αγορά.

τι λες; κανονικά αλλάζουν μπαταρία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...