Προς το περιεχόμενο

Hisense 65U6 vs TCL 65P635


Thrylos7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρεπει να παρω μια φτηνη 65αρα μεχρι αυριο το πολυ εως 550-600ε. Ειμαι αναμεσα στις 2 του τιτλου απο Γερμανο λογω 15% επιστροφης που εχει.

Κινεζιες λοιπον, η Hisense βγαινει στα 509 ευρω και ειναι στα specs καλυτερη θεωρητικα με QLED και Mini-LED backlight για καλυτερο contrast αν και IPS panel. Μαπα λειτουργικο ομως.

Η TCL ενα απλο VA panel αλλα βγαινει πιο φτηνα στα 441 ευρω και εχει android που θα ειναι χρησιμο.

Τι λετε?

 

ΥΓ: υπαρχει και η κλασικη samsung 65CU7172 ιδια τιμη με την Hisense αλλα δε βλεπω το λογο περαν του brand name...για ενα απλο VA panel παω και στην TCL φτηνοτερα και με Android. Ο μονη περιπτωση για τη samsung ειναι οτι εχει "καλη" τιμη την 75αρα που βγαινει στα 636ε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω αγοράσει την 65P635 με το περσινό Black Friday και έβγαινε στα 449 από Κωτσόβολο. Ικανοποιημένος είμαι (δεν έχει παρουσιάσει κάτι) και για τα χρήματα που έδωσα την θεωρώ καλή επιλογή. Δεν ξέρω για την Hisense (όχι πως είμαι προκατειλλημένος) όμως αν το πρόβλημά σου είναι η έλλειψη Android με ένα box μπορείς άνετα να το ξεπεράσεις. Εγώ να φανταστείς έχω επάνω στην TCL ένα MiBox S γιατί απλά ήταν έτοιμο στημένο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 hours ago, VonLoutsos said:

Έχω αγοράσει την 65P635 με το περσινό Black Friday και έβγαινε στα 449 από Κωτσόβολο. Ικανοποιημένος είμαι (δεν έχει παρουσιάσει κάτι) και για τα χρήματα που έδωσα την θεωρώ καλή επιλογή. Δεν ξέρω για την Hisense (όχι πως είμαι προκατειλλημένος) όμως αν το πρόβλημά σου είναι η έλλειψη Android με ένα box μπορείς άνετα να το ξεπεράσεις. Εγώ να φανταστείς έχω επάνω στην TCL ένα MiBox S γιατί απλά ήταν έτοιμο στημένο.

Σε ευχαριστρω για την απαντηση φιλε. Αν παρω την TCL το android θα ειναι απο τους βασικους λογους (και η τιμη φυσικα).

Για τη Hisense δεν εχω βρει κυριοεκτικα ουτε 1 γνωμη....ουτε ενας ανθρωπος στο skroutz δε την εχει αγορασει. Απλα τη σκεφτομαι γιατι πριν ειχα OLED και μηπως το mini-LED βοηθησει λιγο να μη παθω πολιτισμικο...

Φοβαμαι ρε γμτ αυτες τις κινεζιες μην εχουν κανα ελατωμα που δε φαινεται στα specs και μετα αντε βγαλε ακρη με την αντιπροσωπια (πχ καμια μαπα wifi καρτα, που ειναι κατι που δε φαινεται αλλα αν το παθεις μετα γινεται οριακα αχρηστη η TV).

Κλινω λιγο προς την 75αρα samsung για να ειμαι λιγο πιο ησυχος και να κερδιζω και κατι σε σχεση με την παλια (μεγεθος, ειχα 65). Τωρα αν η εικοαν ειθανι meh , εκει την πατησαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ είμαι ανάμεσα στην Hisense 65U6 και στην LG 65UR78006 από Γερμανό λόγω του 15%. Για την Hisense υπάρχουν πολλά reviews όπως αυτό https://www.rtings.com/tv/reviews/best/budget. Δεν ξέρω αν αξίζει να ρισκάρεις με μια όχι τόσο επώνυμη mini led ή να πας στη σίγουρη λύση των lg, Samsung κτλ. Ειδικά για καθημερινή χρήση που απαιτείται και καλό upscale χαμηλής ανάλυσης εικόνας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

tlc και hisense δεν ειναι άγνωστα brand πλεον, σιγα σιγα εκτοπιζουν lg και samsung και λογο κοστους αλλα και επειδη προσφερουν παραπανω πραγματα(τεχνολογια)

στα παιδια που ψαχνουν υπαρχουν αξιολογησεις περισσοτερες στο amazon απο χρηστες 

η hisense εχει στην ευρωπη λογισμικο vidaa ενω η tlc ειναι google tv

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...