Προς το περιεχόμενο

Vodafone ακύρωση συμβολαίου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα και χρόνια πολλά 

Πήγα σε νέο σπίτι και θέλω να βάλω νέα γραμμή τηλέφωνο+ίντερνετ. Πήγα σε κατάστημα, συμφώνησα για FTTC 200ρι. Χωρίς να έχω ενημέρωση, την πρώτη αίτηση δεν την προχώρησε ποτέ, έκανε λέει μια δεύτερη, πάλι δεν είχα ενημέρωση για την πορεία. Μόλις μίλησα με chat και μου είπαν ότι έχουν προχωρήσει για ftth! Μπορώ να ακυρώσω το συμβόλαιο μπας και βρω την υγεία μου; Η δικαιολογία που μου ξεστόμισε ο εκπρόσωπος είναι η κάνω υπομονή γιατί θα απολαμβάνω τοπ υπηρεσίες!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Underscore7 είπε

Καλησπέρα και χρόνια πολλά 

Πήγα σε νέο σπίτι και θέλω να βάλω νέα γραμμή τηλέφωνο+ίντερνετ. Πήγα σε κατάστημα, συμφώνησα για FTTC 200ρι. Χωρίς να έχω ενημέρωση, την πρώτη αίτηση δεν την προχώρησε ποτέ, έκανε λέει μια δεύτερη, πάλι δεν είχα ενημέρωση για την πορεία. Μόλις μίλησα με chat και μου είπαν ότι έχουν προχωρήσει για ftth! Μπορώ να ακυρώσω το συμβόλαιο μπας και βρω την υγεία μου; Η δικαιολογία που μου ξεστόμισε ο εκπρόσωπος είναι η κάνω υπομονή γιατί θα απολαμβάνω τοπ υπηρεσίες!!! 

Αν όντως υπάρχει FTTH είναι ακομα καλύτερα αλλά θέλει υπομονή. Εγώ από Adsl σε FTTH έκανα 40 μέρες και διπλή επίσκεψη τεχνικού. Από Nova σε ΟΤΕ μια εβδομάδα έκανα. 
Γενικα η FTTH είναι ότι γράφει το συμβόλαιο 200/20 υπέγραψες, τόσο θα πιάνεις. Εγώ ειχα από 97 έως 103Mbps και 9,5 έως 10,3Mbps Upload στο 100/10. Με nova 200/20 σε άλλο σπίτι εχω μόνιμα 190+ Download και upload 19-20Mbps. 
Οι γραμμές FTTH που εχω είναι σε δίκτυο ΟΤΕ… 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι όμως, ότι βάση των μετρήσεων που είχα υπογράψει αρχικά, είναι FTTC, κάποιος στο κατάστημα έκανε βλακεια, δεν προχώρησε ποτέ η αρχική αίτηση. Η δεύτερη που προχώρησε, χωρίς να έχω υπογράψει κάτι, είναι Ftth. Επίσης, δεν είμαι σίγουρος ότι υπάρχει δυνατότητα για ftth, θα πάω ξανά από το κατάστημα να δω τι γίνεται... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και χρόνια πολλά καλή χρονιά να έχουμε, έχω ένα ρούτερ της vodafone h300s ξέρετε τι ρυθμίσεις να του κάνω για να τρέχει καλά

Επίσης οποίοι έχουν ταχύτητες 5-6 mbps να μου πουν τι έχουν κάνει με το fast path γιατί νομίζω με ψηλό δουλεύουνε οι εκπρόσωποι της vodafone 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Tsoukiskou είπε

έχω ένα ρούτερ της vodafone h300s ξέρετε τι ρυθμίσεις να του κάνω για να τρέχει καλά

Πέτα το και πάρε άλλο. Με αυτό σε λίγο καιρό θα έχεις συνεχείς αποσυνδέσεις. Είχες vodafone και πριν? μήπως έχεις κρατήσει το προηγούμενο? Αν ναι, τότε ξαναβάλε εκείνο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω αποσυνδέσεις με αυτό απλά η ταχύτητα κάποιες φορές πέφτει κάποιες κάθεται σταθερά. Οι εκπρόσωποι της vodafone μου λένε ότι είμαι σε fast path και έχω μετρήσεις ping μέσο speed test 20. Δεν έπρεπε να έχω τουλάχιστον 12-13 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Tsoukiskou είπε

Δεν έχω αποσυνδέσεις με αυτό......ακόμα

fixed

Σου ξαναλέω ότι το συγκεκριμένο είναι σάπιο. Μου το έδωσαν όταν έκανα την 50αρα σύνδεση. Στην αρχή καλά πήγαινε. Μετά από λίγο καιρό είχα θέματα και κυρίως πολλές αποσυνδέσεις εντός της ημέρας. Το πέταξα και έβαλα το ταπεινό ZTE που είχα με την 24αρα σύνδεση. Και το αποτέλεσμα? καμία αποσύνδεση και μόλις έκανα κι εγώ 2 διαφορετικά speed test για να τα δεις

1713225407_.jpg.75a98c69ae204e6b6d45e4bacc4eb883.jpg st2.jpg.2fcc7bfe929fc514ca1c605e894f449e.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 31/12/2023 στις 12:21 ΜΜ, Nabuko είπε

fixed

Σου ξαναλέω ότι το συγκεκριμένο είναι σάπιο. Μου το έδωσαν όταν έκανα την 50αρα σύνδεση. Στην αρχή καλά πήγαινε. Μετά από λίγο καιρό είχα θέματα και κυρίως πολλές αποσυνδέσεις εντός της ημέρας. Το πέταξα και έβαλα το ταπεινό ZTE που είχα με την 24αρα σύνδεση. Και το αποτέλεσμα? καμία αποσύνδεση και μόλις έκανα κι εγώ 2 διαφορετικά speed test για να τα δεις

1713225407_.jpg.75a98c69ae204e6b6d45e4bacc4eb883.jpg st2.jpg.2fcc7bfe929fc514ca1c605e894f449e.jpg

 

Φίλε μου καλησπέρα . Έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα αλλά με ταχύτητα 100 στην Vodafone όταν τους είπα πως κολλάει και αποσυνδέεται . Μου έστειλαν άλλο ρούτερ αλλά το ίδιο το H300s . Όντως πάλι  τα ίδια προβλήματα έχω . Και όταν συνδέεται κανένας στο wifi καταρρέουν όλα . 

Επίσης αν ξέρει κάποιος θα εκτιμήσω πολύ την γνώση του σε iptv σε box φταίει ο πάροχος ή το router όταν κολλάει η εικόνα ή επαναλαμβάνει τα 3-5 " που είχε παίξει πριν ...? 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, Dim_1926 είπε

Μου έστειλαν άλλο ρούτερ αλλά το ίδιο το H300s . Όντως πάλι  τα ίδια προβλήματα έχω .

Το ξέρουν ότι είναι σάπιο αλλά δεν το λένε. Τα στέλνουν για να αδειάσει η αποθήκη μάλλον 😄

Βάλε κανένα άλλο μόντεμ να βρεις την υγειά σου. 

Για το δεύτερο ερώτημα δεν γνωρίζω να σου απαντήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...