Προς το περιεχόμενο

Βοηθεια για αγορα (οικονομικου) ηχοσυστηματος για τη C3


kizonis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΟΧΙ !  Αν δεν την έχεις πάρει ακόμα ακύρωσε την.  Αυτήν είχα πριν πάρω το beam. Μετά τον πρώτο χρόνο δεν έκανε pair με το sub και τον δεύτερο δουλεύαν τα μισά ηχεία. 😒.   Όσο για τα watt που γράφει ούτε τα μισά δεν έχει. Είναι πολύ fail προιόν. Μην σε προβληματίζει τόσο το sub. Κάνε την σωστή αρχή με την soundbar και θα με θυμηθείς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλά παίδες εννοείται δεν κοιτάτε καν τα watt που γράφουν, είναι μεγάλη ιστορία να σας εξηγήσω οπότε απλά τα προσπερνάτε και εννοείται δεν τα λαμβάνετε υπόψιν ούτε για σύγκριση ούτε για την αγορά. Τα watt τα κοιτάμε σε πιο πάνω κατηγορίες που ούτως ή άλλως είναι πιο τίμιοι και πιο ρεαλιστικοί αλλά κι εκεί βέβαια θέλει προσοχή και γνώση για τις τιμές που ανακοινώνουν καθώς είναι υπό προυποθέσεις. 

Για τη μη αγορά που αναφέρει ο φίλος πιο πάνω δεν έχω άποψη καθώς από ηχόμπαρες δεν έχω καθόλου άποψη και γνώση, το μόνο που ξέρω είναι ότι καμμία απ όσες έχω ακούσει δεν μ έχει ικανοποιήσει, ανούσιος σαματάς, χαμηλής ποιότητας κι αρύθμιστος ήχος, ανύπαρκτες χαμηλές, ανύπαρκτες δυνατότητες γι αυτό όπως έχετε καταλάβει όλοι είμαι πάντα υπέρ των ξεχωριστών κομματιών όσον αφορά το στήσιμο ενός πολυκάναλου συστήματος. 

 

Επεξ/σία από CostasRompotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@kriosgr η SC9S δεν εχει ουτε χρονο που κυκλοφορησε (Μαρτιος 23)!

Για να μιλας για ενα και δυο χρονια σιγουρα αναφερεσαι σε αλλο μοντελο. Επειδη με ξερω, αν εμπλεκα με Sonos θα επαιρνα και το sub πολυ συντομα, και για καποιον που οπως ειπα στην αρχικη αναρτηση δεν εχει ιδιαιτερες απαιτησεις, ~1000 ευρω ειναι υπερβολη. Ασε που σε αυτα τα λεφτα θα ηταν πραγματικο το διλημμα Sonos vs. ενισχυτης και 5.1.

Παντως την αγορα την εχω ολοκληρωσει και θα το "τζογαρω". Βλεπω οτι οταν κυκλοφορησε η SC9S για περιπου ενα με δυο μηνες υπηρχαν καποια παραπονα, αλλα απο τοτε εχει παρει καποια updates η μπαρα και η TV και τωρα βλεπω θετικα σχολια γενικα. Το Rtings της δινει 7.8 (καλυτερο απο ο,τι θα μπορουσα να βρω σε αυτα τα λεφτα) και με τα πισω ηχεια σιγουρα θα αποδιδει ακομα καλυτερα. Αν εχω προβληματα εχω 2 χρονια εγγυηση μεσω skroutz για τη μπαρα, και αν χρειαστει να επιστρεψω και τους δορυφορους το amazon δεν θα με κουρασει.

Ασε που θα ξεκουραστει και λιγο το Chrome που το εχω με 40 tabs ανοιχτα ολη μερα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε kizonis για την ακρίβεια την LG SJ9  είχα η οποία είναι ανώτερη από αυτή που πήρες.  Γύρω στα 900 είχε η official τιμή και την είχα πάρει 540 σε black Friday (και χαιρόμουν 😄).  Είχε και την χαζομάρα να κλείνει από μόνη της στην μέση της ταινίας και να πρέπει να την ξανα ανοίγω και είχα φρικάρει. Μακάρι να έχεις καλύτερη εμπειρία με LG soundbar από την δική μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν μπορεις να πεις οτι ειναι ανωτερη (γενικα να γινει συγκριση δηλαδη) οταν ειναι μοντελο 7ετιας, αλλα αφου καταληξαμε οτι ειναι αλλο μοντελο ολα καλα. Ας ελπισουμε να μου βγει καλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...