Προς το περιεχόμενο

Internet μέσω 4g και voip τηλεφωνία.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδη με ενδιαφερει και εμενα, με μια γρηγορη ματια και αυτο https://www.skroutz.gr/s/29788832/ZTE-MC801A-Asyrmato-5G-Mobile-Router-Wi-Fi-6-me-2-THyres-Gigabit-Ethernet.html υποστηριζει εξοδο volte.

Εαν δεν υπαρχει καλυψη 5g, ειναι ανασταλτικος παραγοντας για να λειτουργησει το volte σε 4g (δεν εχω 5g κινητο για δοκιμη)

Γνωριζει κανεις (poulinos) εαν καποιο απο αυτα τα zte μπορει να γινει bridge ωστε να δινει ιντερνετ σε fritz και να κρατησω το mesh συστημα με τα fritz που εχω?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 minutes ago, DimitrisM. said:

Επειδη με ενδιαφερει και εμενα, με μια γρηγορη ματια και αυτο https://www.skroutz.gr/s/29788832/ZTE-MC801A-Asyrmato-5G-Mobile-Router-Wi-Fi-6-me-2-THyres-Gigabit-Ethernet.html υποστηριζει εξοδο volte.

Εαν δεν υπαρχει καλυψη 5g, ειναι ανασταλτικος παραγοντας για να λειτουργησει το volte σε 4g (δεν εχω 5g κινητο για δοκιμη)

Γνωριζει κανεις (poulinos) εαν καποιο απο αυτα τα zte μπορει να γινει bridge ωστε να δινει ιντερνετ σε fritz και να κρατησω το mesh συστημα με τα fritz που εχω?

 

κανονικα το volte παιζει και σε 4g. ειχα το συγκεκριμενο μοντελο αλλα ηταν με firmware nova και δεν το εψαξα παραπανω να δω τι μπορει να γινει. σιγουρα θα μπορουσες να το ενωσεις στην wan του fritz και να παιξει.θα εχεις 2 nat αλλα απο την αλλη λιγο σε νοιαζει αφου ετσι και αλλιως το 4g/5g δεν βγαινει με public ip αλλα σαν cgnat(εκτος αν καποιος εχει ζητησει να βγαινει με Public ip που το πληρωνεις παραπανω)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, DimitrisM. said:

Θα το ψαξω λιγο ακομα και θα τεσταρω με κινητο φιλου την καλυψη 5g της περιοχης μου και θα επανελθω.

ας ελπισουμε να εχεις .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...