Προς το περιεχόμενο

$400 σύμφωνα με εκτιμήσεις θα είναι η τιμή του Nintendo Switch 2 με τα παιχνίδια να στοιχίζουν $70


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

24 λεπτά πριν, cd2matheos είπε

Ακριβο σπορ το switch μονο για τους λατρεις πιστευω.Ειναι η τριτη χρονια που ψηθηκα να το παρω με τις εκπτωσεις που γινονται απο bf μεχρι χριστουγεννα ομως παντα κατι με τραβαει πισω.Εχω συνηθίσει με το xbox.Διαθετω περιπου 40 παιχνιδια τα οποια κανενα δεν πηρα σε day one και ειτε απο προσφορεςτης ms  ειτε μεσω κλειδαδικων κανενα δεν μου εχει στοιχισει πανω απο 15-20 ευρω.Αγοραζωντας nintento εχω καταλαβει οτι πρεπει να εισαι με το χερι στην τσεπη

Αν μπει στο Nintendo eShop Θα τρομάξεις (με την καλή έννοια) στο πόσο χώμα προσφορές βρίσκεις σε τίτλους.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 84
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, TutaKachun είπε

Ασε που ειναι και το άλλο. Οι fan της Sony μας παρουσιάζουν τα 1st party της εταιρειας ως δώρα στην ανθρωποτητα που αν δεν υπήρχαν θα επρεπε απο αξιοπρεπεια να σταματησουμε να παιζουμε παιχνιδια. Επομένως, οσα 3rd party και αν βγουνε, οσο καλά και αν ειναι, θα έπρεπε να φροντισουμε ολοι να αγοράσουμε πρώτα ολα τα 1st party και μετα, αν μεινουν λεφτα, να παρουμε τα υπολοιπα. 

TL:DR. Είναι τελειως χαζό επιχειρημα να λες πως το 80+% των PS users δεν αγορασε πχ το God of War, επειδη ειχε υπερβολικες επιλογές. Γιατι το Zelda θα πουλουσε 40 μυρια ακομα και αν υπηρχε το Witcher κανονικα 

Πήγαινε ρώτησε συμφορουμίτη τους περισσότερους γιατί δεν αγοράζουν το god of war,το Halo και το κάθε exclusive της Sony ή της Microsoft στα 10ευρώ με ή χωρίς vpn, και γιατί προτιμάνε να αγοράζουν GTA και Call of duty. 

Οπως επίσης πήγαινε και τσακώσου με το τι γράφουν ορισμένοι fans, είτε της Sony, είτε της MS, αφού σε απασχολεί τόσο πολύ.

Εγώ απλά τόνισα(ίσως με λάθος τρόπο) πόσο διαφορετικές είναι οι πλατφόρμες μεταξύ τους, και στο γιατί στην μια είναι πιο εύκολο να κάνουν πωλήσεις τα exclusives σε σχέση με την άλλη, και άρχισε πάλι το θέατρο του παραλόγου.

Γιατί και στα της Nintendo, έχετε πιαστεί από τις πωλήσεις του breath of the wild και του mario kart, λές και όλα τα exclusives σε Nintendo μεριά(κοινώς και τα metroid/παιχνίδια της Platinum κλπ)κάνουν 50+μύρια πωλήσεις.

Πήγαινε τσακώσου και με τους nintendo fans γιατί αγοράζουν συγκεκριμένα Nintendo exclusives και προσπερνάνε πολλά άλλα,τι να σου πώ.

Καλά κάνουν και δεν σχολιάζουν καθόλου οι περισσότεροι σε αυτά τα θέματα, αφού όλο σε τσακωμούς πάει το πράγμα κάθε φορά.

Είπαμε η νόρμα σε αυτή την γενιά είναι να κουνάμε το δάκτυλο στα πάντα τα της Sony και των οπαδών της αλλά για τις άλλες εταιρείες μονο παλαμάκια και μπράβο, είτε σε nintendo λόγω μεγάλων πωλήσεων κονσολών ή ορισμένων exclusives ή σε microsoft λόγω gamepass/εξαγορών και αγορών μέσω vpn.

Επεξ/σία από Fulgore
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 06/01/2024 at 13:02, Aias said:

Μπορειτε να λετε οτι θελετε αλλα τον εαυτο μου χωρις και Μicrosoft μπορω να τον φανταστω (αν και εκει εχουμε παιξει παιχνιδαρες) αλλα χωρις Sega και Nintendo οχι.

Δεν θέλω να σε στεναχωρήσω, αλλά Sega δεν υπάρχει. Τουλάχιστον, όχι με την κλασσική έννοια.

 

Γενικά, όλοι έχουν κάτι να προσφέρουν πια. Nintendo για παιχνίδια με μεράκι, Sony για το Story Driven του πράγματος, Μicrosoft για τα δυτικά RPG, Shooter, Racer και κυρίως, το Game Pass. 

Στα του θέματος. Αφού υπάρχουν κορόιδα που δίνουν τόσα λεφτά στην Nintendo, καλά κάνει και χρεώνει ότι θέλει. Μεγιστοποίηση του κέρδους λέγεται. Αν ήταν όπως την εποχή του WiiU, μάλλον θα είχε πιο φιλικές τιμές. Τώρα απλά έγινε η Apple του gaming. Κατά πόσο θα μπορεί το Switch 2 να παίξει 3ους τίτλους όπως CoD, FIFA και GTA, μένει να το δούμε.

Επεξ/σία από kgkaudi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανείς δεν έχει πληροφορίες σε ότι αφορά κονσόλα της Nintendo.Τις ίδιες βλακείες έλεγαν και πριν και έφαγαν στη μάπα την ίδια κονσόλα με oled οθόνη.Η Nintendo ποτέ δεν κυνήγησε τεχνικά χαρακτηριστικά.Αν δεν το έχουν καταλάβει μετά από τόσες κονσόλες είναι απλά σε άρνηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, Mythoplasths είπε

Από ποτέ ένα παιχνίδι βασίζεται στα οποία γραφικά;;;;;;; η μία κονσόλα σε όποια επεξ ισχη της;;; με αυτή την λογική το game boy ήταν πατάτα... Το πσ1 για τα σκουπίδια... Αφού και τα δύο ήταν πολύ αδύναμα σε σχέση τον ανταγωνισμό.. Και παιχνίδια ωπος το minecraft και το wow  που θα είναι σημεία αναφοράς για τις επόμενες γενιές με χάλια γραφικά και τα δύο... Δεν θα έπρεπε να τα υπολογίζουμε αφού.. Ούτε 4090 θέλουν.... Έτσι δεν πάει;;;; 

Εγώ yuzu με κοντρόλ πσ4 σε μόνιτορ σονυ.... Νταξ.. Κλάιν χαχαχαχα

Δηλαδη το tetris και ενα ΑΑΑ παιχνιδι για PC ή PS5 πχ το elden ring αξιζουν το ίδιο ή κοστιζουν το ιδιο να φτιαχτουν; 

Συγνωμη ποσο χρονων εισαι και εχεις καθολου γνωσεις προγραμματισμου να καταλαβεις πως φτιαχνοται; Τα παιχνιδια που ανεφερες ειναι εξαιρεσεις που αισχροκερδουν λογω οτι πιασανε δεν ειναι ο κανονας. Αν δε μπορεις να καταλαβεις γιατι τα παιχνιδια για κινητα ειναι 3-5€  και στο PC 50-60€ τα ΑΑΑ που και τα 2 τα κατεβαζεις απο το ιντερνετ αρα δεν εχει κανενα κοστος σε DVD δεν εχω κατι να πω. Οπως ειπα στην υγεια των κοροιδων . Παρε νιντεντο και πληρωνε 70 ευρω το παιχνιδι που παρομοιο παιζω τσαμπα στο κινητο μου, κανενα προβλημα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, KukuRukuGR είπε

Δηλαδη το tetris και ενα ΑΑΑ παιχνιδι για PC ή PS5 πχ το elden ring αξιζουν το ίδιο ή κοστιζουν το ιδιο να φτιαχτουν; 

Συγνωμη ποσο χρονων εισαι και εχεις καθολου γνωσεις προγραμματισμου να καταλαβεις πως φτιαχνοται; Τα παιχνιδια που ανεφερες ειναι εξαιρεσεις που αισχροκερδουν λογω οτι πιασανε δεν ειναι ο κανονας. Αν δε μπορεις να καταλαβεις γιατι τα παιχνιδια για κινητα ειναι 3-5€  και στο PC 50-60€ τα ΑΑΑ που και τα 2 τα κατεβαζεις απο το ιντερνετ αρα δεν εχει κανενα κοστος σε DVD δεν εχω κατι να πω. Οπως ειπα στην υγεια των κοροιδων . Παρε νιντεντο και πληρωνε 70 ευρω το παιχνιδι που παρομοιο παιζω τσαμπα στο κινητο μου, κανενα προβλημα

1981.... Έχω την λογική σου ακολούθησα.. Σύγκριση με βάση τα γραφικά. Δλδ για εσένα το τεαρ οφ δεν κιγκντομ δεν αξίζει 60.. Γνώμες. Γνώμες. Καλή καρδιά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, KukuRukuGR said:

Παρε νιντεντο και πληρωνε 70 ευρω το παιχνιδι που παρομοιο παιζω τσαμπα στο κινητο μου, κανενα προβλημα

Μπορείς να μας πεις μερικά τσάμπα παιχνίδια αντίστοιχα αυτών της Nintendo να κατεβάσω στο κινητό μου? 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...