Προς το περιεχόμενο

Άδεια, τέλη, ασφάλεια και ΚΤΕΟ εύκολα στο gov.gr Wallet μέσω του MyAuto


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένα ακόμη βήμα μπροστά προς τη σωστή κατεύθυνση. Λειτουργεί απροβλημάτιστα. Σε μερικά πράγματα είμαστε μπροστά συγκριτικά με άλλες δυτικές χώρες, δεν χρειάζεται συνεχές αυτομαστίγωμα. Αλλά σε άλλα πολλά είμαστε πίσω και υπάρχει ακόμη πολύς δρόμος να καλύψουμε. 

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κατεβάσει το gov.gr wallet και έχω μέσα ταυτότητα και άδεια κυκλοφορίας. Όταν πάω να τα κάνω "προσθήκη στο wallet" ομως, δεν μου εμφανίζει την επιλογή απ' το πορτοφόλι μου για να τα περάσω (είμαι σε android)

Κάνω κάτι λάθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Haris1977 είπε

Έχω κατεβάσει το gov.gr wallet και έχω μέσα ταυτότητα και άδεια κυκλοφορίας. Όταν πάω να τα κάνω "προσθήκη στο wallet" ομως, δεν μου εμφανίζει την επιλογή απ' το πορτοφόλι μου για να τα περάσω (είμαι σε android)

Κάνω κάτι λάθος;

Πανω δεξιά έχει ένα +

απο εκεί τα προσθέτεις

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά η εφαρμογή.

πέρασα το μηχανάκι μου. έχω όμως και στην χρήση μου ένα αυτοκίνητο που είναι στο όνομα του πατέρα μου. Αυτό υπάρχει τρόπος να το περάσω για να μην πρέπει να κουβαλάω τα χαρτιά μαζί μου αλλα να τα έχω όλα το κινητό μου ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κράτος ζει και υπάρχει απ ο τα χαρατσια τύπου τέλη κυκλοφορίας που ήταν.......εκτακτό μέτρο κάποτε .....

Αφού πληρώνεις 75% φόρους στην βενζίνη έτσι και αλλιώς καθημερινά.......

Αν τα ακινητοπιουσαμε 1 μήνα θα είχαμε ραγδαίες εξελίξεις.....

Αλλά ο Έλληνας δεν μπορεί......

Το αμάξι είναι προέκταση των πάντων του .....  

  • Like 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Socratis_g είπε

Πανω δεξιά έχει ένα +

απο εκεί τα προσθέτεις

 

Αυτό εδώ εννοω

Όταν το πατω δεν μου εμφανίζει το πορτοφόλι μου. Είχα iphone και εκεί δούλευε κανονικάScreenshot_20240109-092148.jpg.304de1bc6e71814d1c92e6572c3e81c8.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Haris1977 είπε

Αυτό εδώ εννοω

Όταν το πατω δεν μου εμφανίζει το πορτοφόλι μου. Είχα iphone και εκεί δούλευε κανονικάScreenshot_20240109-092148.jpg.304de1bc6e71814d1c92e6572c3e81c8.jpg

Στο iphone πατουσες το + και σου εβγαζε να προσθεσεις οχημα ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν μιλω για το οχημα. Μιλω για την ταυτοτητα και την αδεια οδηγησης. Προσπαθω να την περασω απ το gov.gr wallet στο πορτοφολι του android μου και δεν γινεται (δεν μου το εμφανιζει καν).
 

Μηπως δεν ειναι συμβατο με ολα τα default android πορτοφολια?
 

Στο ios το βαζε κανονικα παντως

Επεξ/σία από Haris1977
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε περίπτωση που σε κάποιον δεν ανοίγει με το σφάλμα Παρακαλώ δοκιμάστε αργότερα, δοκιμάστε να μπείτε από το web πρώτα και να κάνετε μια έκδοση των στοιχείων του οχήματος. Μετά από αυτό έπαιξε κανονικά και στο app για εμένα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μας πει κάποιος αν τα δέχεται η τροχαία στο δρόμο; αλλιώς όχι μόνο είναι άχρηστα αλλά δημιουργούν και ντράβαλα... Δε ρωτάω τι νόμος ισχύει, αν τους έχουν πει να τα δέχονται λέω. 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, alexioannou είπε

Το κράτος ζει και υπάρχει απ ο τα χαρατσια τύπου τέλη κυκλοφορίας που ήταν.......εκτακτό μέτρο κάποτε .....

Αφού πληρώνεις 75% φόρους στην βενζίνη έτσι και αλλιώς καθημερινά.......

Αν τα ακινητοπιουσαμε 1 μήνα θα είχαμε ραγδαίες εξελίξεις.....

Αλλά ο Έλληνας δεν μπορεί......

Το αμάξι είναι προέκταση των πάντων του .....  

μεγαλη κουβεντα αυτο.φοροδιαφυγη,αδικη φορολογια ,προυπολογισμος μονο απο κρατικους φορους,ανυπαρκτες ιδιωτικες επενδυσεις,κ.λ.π. πολλα πρεπει να συμβουν για να αφησουν ησυχα τα αυτοκινητα απο περιτους φορους...το ιδιο τωρα με τα σπιτια.δεν φταιει ο κοσμος και δεν πρεπει ολα να λυνονται απο εμας.σε ολο τον δυτικο πλανητη το αυτοκινητο και το σπιτι ειναι τα υλικα που ειμαστε συνεδεμενοι σαν πολιτες,οχι μονο στην ελλαδα.αλλα εκει υπαρχουν ψηλα ισταμενοι που προσπαθουν να λυσουν το θεμα προς αλλες πηγες.εκει δεν το ελυσαν οι πολιτες με  ακινητοποιησεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Shinji ikari είπε

Θα μας πει κάποιος αν τα δέχεται η τροχαία στο δρόμο; αλλιώς όχι μόνο είναι άχρηστα αλλά δημιουργούν και ντράβαλα... Δε ρωτάω τι νόμος ισχύει, αν τους έχουν πει να τα δέχονται λέω. 

Εγω παντως που ειχα παει σε αστυνομικο τμημα με ταυτοτητα στο wallet , η απαντηση ηταν ... ωχ δεν την εχεις στα χερια σου ? πως να την δεχτω αυτη ..... βγαλε ακρη τωρα στην μπανανια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
58 λεπτά πριν, Haris1977 είπε

Δεν μιλω για το οχημα. Μιλω για την ταυτοτητα και την αδεια οδηγησης. Προσπαθω να την περασω απ το gov.gr wallet στο πορτοφολι του android μου και δεν γινεται (δεν μου το εμφανιζει καν).
 

Μηπως δεν ειναι συμβατο με ολα τα default android πορτοφολια?
 

Στο ios το βαζε κανονικα παντως

Σε android δεν γινεται οπως στα iphone δυστυχως. Δεν μπορεις να το περασεις στο google wallet.

Επεξ/σία από vastegial_74
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
54 λεπτά πριν, Shinji ikari είπε

Θα μας πει κάποιος αν τα δέχεται η τροχαία στο δρόμο; αλλιώς όχι μόνο είναι άχρηστα αλλά δημιουργούν και ντράβαλα... Δε ρωτάω τι νόμος ισχύει, αν τους έχουν πει να τα δέχονται λέω. 

Είναι υποχρεωμένοι εκ του νόμου να τα δεχτούν. Από κει και πέρα αν πέσεις σε κανά περίεργο αστυνομικό (και κάνεις και μανούρα) από πείσμα και εγωισμό θα σε τρέξει

Εγώ επειδή δουλεύω σαν οδηγός, έχω για σιγουριά και τα 2 πάντως

 

15 λεπτά πριν, vastegial_74 είπε

Σε android δεν γινεται οπως στα iphone δυστυχως. Δεν μπορεις να το περασεις στο google wallet.

Σ ευχαριστώ φίλε

Επεξ/σία από Haris1977
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...