Προς το περιεχόμενο

FPS σε lol και Fortnite


mpliamplia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε φίλε είσαι ο μόνος εδώ μέσα που δεν δίνει λύση και προσπαθεί να το παίξεις μαστερ. Στο ξανά γράφω ούτε χαβαλέ κάνω ούτε είμαι μικρός ούτε τπτ. Άμα δεν θες ν συμμετέχεις μην γραφεις. Ξανά λέω λύση ζητάω δεν κοροϊδεύω. Κ ούτε περιμένω να παίξω μ 1000 fps. Αν δεις πως παίζει τ παιχνίδια θα κτλβς ότι δεν είναι ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ. 
 

ναι το vsync είναι απενεργοποιημενο φίλε zus 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλει ψάξιμο το θέμα σου, ίσως να δοκίμαζες και με κάποιον άλλο τίτλο και να μας πεις την εμπειρία σου για να ξεφύγουμε λίγο από Fortnite και LoL.

Πάντως μην πουλήσεις CPU που σου προτείνουν στο άλλο νήμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τον επεξεργαστή που έχεις σίγουρα τον έχεις γράψει σωστά ?

Μήπως 5700g και όχι 7500g ? Γιατί στο google που έψαξα δεν μου βγάζει 7500g .

Και σε τι ανάλυση παίζεις ? Η οθόνη σου είναι FHD ,2k ή 4k ?

Επεξ/σία από polonos1313
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, mpliamplia είπε

Ρε φίλε είσαι ο μόνος εδώ μέσα που δεν δίνει λύση και προσπαθεί να το παίξεις μαστερ. Στο ξανά γράφω ούτε χαβαλέ κάνω ούτε είμαι μικρός ούτε τπτ. Άμα δεν θες ν συμμετέχεις μην γραφεις. Ξανά λέω λύση ζητάω δεν κοροϊδεύω. Κ ούτε περιμένω να παίξω μ 1000 fps. Αν δεις πως παίζει τ παιχνίδια θα κτλβς ότι δεν είναι ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ. 
 

ναι το vsync είναι απενεργοποιημενο φίλε zus 

Σε ρωτάω πράγματα και δεν τα απαντάς τα αγνοείς. Έχεις σκαλώσει που ρωτάω την ηλικία σου, για να ρωτάω, ξέρω γιατί ρωταώ, γιατί αλλίως θα τα εξηγήσω σε έναν νέο άνθρωπο, αλλιώς σε έναν μεγάλο.
Σου γράφω λύσεις (πιθανές στο πιθανό σου πρόβλημα) και τις αγνοείς. Πιο πολύ σε βοηθάω εγώ παρά στο άλλο θέμα, εκτός και αν νομίζεις ότι είναι βοήθεια να σου λένε να πουλήσεις έναν νέο επεξεργαστή που δεν τον λες και για πέταμα, μια χαρά είναι.
Σου λέω να μας ποστάρεις βίντεο να δούμε, το αγνοείς.

Αν δεν καταλάβεις ότι δε βοηθάς τον εαυτό σου με τις απαντήσεις που δίνεις, τότε μη περιμένεις να βρεις βοήθεια από κανέναν μας γιατί δε θα πάει πουθενά η κουβέντα. Και ούτε στο λέω για να σε μειώσω ούτε τίποτα. Δες πόσες απαντήσεις έχουν γραφτεί, ουσία καμία, πάμε στο "δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα".

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 hours ago, mpliamplia said:

Ρε φίλε ένα post ανέβασα για ν μ βοηθήσεις όχι ν καθόμαστε ν κραζομαστε και ν λέμε ηλικίες. Ευγενικά ρωτάω στο πρόβλημα μου. Και ξανά γράφω ότι και ρύθμιση να βάλω είτε υψηλά είτε χαμηλά γραφικά τα fps για τα πράγματα που έχω δεν είναι ικανοποιητικά. Ούτε παπατζιλικια λέω ούτε έχω όρεξη για χαβαλέ. Μπαινω Fortnite και εκεί που παίζω έχω ένα μικρό κολλήμα στιγμιαίο που ξανά λέω δεν είναι φυσιολογικό. Ευχαριστώ πάντως για τ ενδοιαφερον σου. 

Τα έκανα αυτά που εγραψες όλα και bios update και το xmp enable από την μητρική. 

Υπάρχει περίπτωση ο επεξεργαστής να ειναι μη συμβατός με την κάρτα και να του κοβει την απόδοση;

Αν ότι βαλεις, τα fps μένουν στα ίδια σημαίνει ενα πράγμα : Μπουκάλι 

Βαλε msi afterburner, ρυθμισε το και έλεγξε εάν όταν η αποδοση πέφτει, η κάρτα βρίσκεται στο 100% usage. Εάν ναι, φτάνεις την κάρτα στα όρια της. Εάν όχι, τοτε ο επεξεργαστής. 

Απλά μαζεμένα Νοικοκυρεμένα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 minutes ago, seithan said:

Αν ότι βαλεις, τα fps μένουν στα ίδια σημαίνει ενα πράγμα : Μπουκάλι 

Βαλε msi afterburner, ρυθμισε το και έλεγξε εάν όταν η αποδοση πέφτει, η κάρτα βρίσκεται στο 100% usage. Εάν ναι, φτάνεις την κάρτα στα όρια της. Εάν όχι, τοτε ο επεξεργαστής. 

Απλά μαζεμένα Νοικοκυρεμένα! 

Πως ακριβώς καταλαβαίνουμε μέσω του afterburner αν η κάρτα τρώει μπουκάλι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, polonos1313 said:

Πως ακριβώς καταλαβαίνουμε μέσω του afterburner αν η κάρτα τρώει μπουκάλι ?

Μέσα στο κουτί, κάτω από την κάρτα και στο περίγυρο θα έχει ΠΟΛΛΑ σπασμένα γυαλιά! 

Αστειεύομαι φυσικά (ως γνωστόν). 

Επειδή είναι μακροσκελές το θέμα, θα σε προτρέψω είτε να αναγνώσεις κάποια σελίδα επί του θέματος είτε βίντεο. 

Άπαξ κ διαβάσεις τα βασικά, είναι παιχνιδάκι οι μελλοντικές επεμβάσεις. 

Επισης με το ΑΒ ρυθμίζεις τον λόγο ταχύτητας /θερμοκρασίας, ταχύτητα πυρήνα, μνήμης αλλά κ άλλα. 

Επεξ/σία από seithan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 hours ago, mpliamplia said:

Ρε φίλε είσαι ο μόνος εδώ μέσα που δεν δίνει λύση και προσπαθεί να το παίξεις μαστερ. Στο ξανά γράφω ούτε χαβαλέ κάνω ούτε είμαι μικρός ούτε τπτ. Άμα δεν θες ν συμμετέχεις μην γραφεις. Ξανά λέω λύση ζητάω δεν κοροϊδεύω. Κ ούτε περιμένω να παίξω μ 1000 fps. Αν δεις πως παίζει τ παιχνίδια θα κτλβς ότι δεν είναι ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ. 
 

ναι το vsync είναι απενεργοποιημενο φίλε zus 

κοιτα μπορει να μην σου αρεσε η να μην το εθεσε παρα πολυ ευγενικα και να σε πειραξε αλλα ζηταει κατι πολυ σωστο 

δωσε ενα βιντεο η δωσε αναλυση στο προβλημα 

δηλαδη το πεφτουν τα fps ειναι λογικο εκτος αν κλειδωσεις ας πουμε στα 90 και η καρτα δινει καθαρα παντα πανω απο 100 οποτε τοτε θα δεις 90 κολλημενα 

αν η καρτα οταν βλεπεις το φουλ μαπ η εχει 30 ατομα να χτιζουν να βαρανε να εχεις τα παντα τερμα ray - dx12- antialasing - και οτι αλλο υπαρχει φουλλ τερμα 

και αναλυση 2κ (λογικα εσυ εχεις 1920*1080 δηλαδη fhd τοτε δεν σηκωνει με τιποτα η 4060 

για λολ δεν ξερω αλλα για φορτνιτε αν τα βαλεις ολα τερμα δεν παιζει να μην εχεις πτωση .

τωρα αν κολλαει στιγμιαια μπορει να κανει κολπα και το ιντερνετ δες αν εχεις lag εκει.και να μην φταιει το συστημα

οποτε ξανα πες λεπτομέρειες και μιλαμε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...