Προς το περιεχόμενο

Συνθεση νεου κουτιου εως 800€ για gaming χωρις οθονη..


lambros
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από nickol-us,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, SeNNinhA είπε

 

Έχω την 7800XT pulse και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Βασικά ήταν συνειδητοποίημενη αγορά ακριβώς για αυτά τα δύο χαρακτηριστικά που αναφέρθηκαν πιο πάνω.

Ναι είναι ελάχιστα πιο "αδύναμη" θεωρητικά μόνο αλλά παίζει σε κανονικές θερμοκρασίες και είναι αναλογικά ήσυχη.

Υπάρχουν και πιο δυνατές υλοποιήσεις αλλά αναγκαστικά κάνουν και περισσότερο θόρυβο. Κάποιες αρκετα περισσότερο.

Ο καθένας επιλέγει με τα δικά του κριτηρια.

 

Σε XFX έχω την XFX RX580 GTS XXX 8gb και αποδείχθηκε σκυλί αν και αγορασμένη ως refurbished. Οπότε η γνώμη μου είναι πολύ θετική και για αυτές αν και κάθε υλοποίηση είναι διαφορετική

σκεφτόμουνα φίλε μου(συγνώμη για το φίλε μου), να πήγαινα σε RX580 8gb μεταχειρισμένη να την έβρισκα, απλά έβλεπα ότι υπάρχουν αγοραστές που ενδιαφέρονται για αυτή την κάρτα(επειδή βλέπω τις ζητήσεις στις κάρτες γραφικών εδώ στο insomnia.gr), να την αγόραζα την έκδοση με τα 8gb την έκδοση nitro+ προσωρινά, που να την έβρισκα γύρω στα 80 ευρώ και όταν όμως έρθει ο νοέμβριος που είναι μήνας black friday, να κοίταγα τότε αλλά μέχρι τότε να έχω κάνει και την ειδική έρευνα αγοράς για τις κάρτες της AMD την σειρά 6000 και την σειρά 7000 και όταν έρθει ο μήνας του black friday να δω που την έχει κανονική τιμή την κάρτα που θέλω να πάρω και να πάω να την πάρω τότε, που με το που την πάρω την καινούργια, να πουλήσω την rx 580 που θα έχω πάρει μεταχειρισμένη εδώ, γιατί βλέπω ότι κρατάει τιμή ακόμα στα μεταχειρισμένα. Γιατί τώρα είναι πολύ ακριβές οι τιμές ειδικά στις κάρτες γραφικών, γιατί πιστεύω ότι θα πέσουν λίγο οι τιμές στις κάρτες γραφικών στην σειρά RX 6000 και 7000 με 12gb και 16gb vram.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, panagossss13 είπε

σκεφτόμουνα φίλε μου(συγνώμη για το φίλε μου), να πήγαινα σε RX580 8gb μεταχειρισμένη να την έβρισκα, απλά έβλεπα ότι υπάρχουν αγοραστές που ενδιαφέρονται για αυτή την κάρτα(επειδή βλέπω τις ζητήσεις στις κάρτες γραφικών εδώ στο insomnia.gr), να την αγόραζα την έκδοση με τα 8gb την έκδοση nitro+ προσωρινά, που να την έβρισκα γύρω στα 80 ευρώ και όταν όμως έρθει ο νοέμβριος που είναι μήνας black friday, να κοίταγα τότε αλλά μέχρι τότε να έχω κάνει και την ειδική έρευνα αγοράς για τις κάρτες της AMD την σειρά 6000 και την σειρά 7000 και όταν έρθει ο μήνας του black friday να δω που την έχει κανονική τιμή την κάρτα που θέλω να πάρω και να πάω να την πάρω τότε, που με το που την πάρω την καινούργια, να πουλήσω την rx 580 που θα έχω πάρει μεταχειρισμένη εδώ, γιατί βλέπω ότι κρατάει τιμή ακόμα στα μεταχειρισμένα. Γιατί τώρα είναι πολύ ακριβές οι τιμές ειδικά στις κάρτες γραφικών, γιατί πιστεύω ότι θα πέσουν λίγο οι τιμές στις κάρτες γραφικών στην σειρά RX 6000 και 7000 με 12gb και 16gb vram.

Μια χαρά κάρτα είναι και η RX580 αλλα μην περιμένεις πολλά.

Black Friday δεν ξέρω τι θα παίξει αλλά γενικά δεν βλέπω να πέφτουν οι τιμές. Προσωπικά θεωρώ ότι θα ανεβαίνουν αντί να κατεβαίνουν σε όλα τα ηλεκτρονικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, SeNNinhA είπε

Μια χαρά κάρτα είναι και η RX580 αλλα μην περιμένεις πολλά.

Black Friday δεν ξέρω τι θα παίξει αλλά γενικά δεν βλέπω να πέφτουν οι τιμές. Προσωπικά θεωρώ ότι θα ανεβαίνουν αντί να κατεβαίνουν σε όλα τα ηλεκτρονικά

δεν περιμένω πολλά απλά πράγματα, μέχρι να έρθει ο νοέμβριος μήπως βρω καμία ευκαιρία τότε, αλλά έχω φτιάξει ένα θέμα εδώ εαν δεις να δείς το σύστημα που έχω τώρα και θέλω να μου προτείνεις τίποτα φίλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...