Προς το περιεχόμενο

Στοιχεία αυτοκίνητου στο κινητό


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τις προηγούμενες ημέρες έβαλα και εγώ το app αλλά είδα κάτι που με προβληματίζει!
Στο myAuto και συγκεκριμένα στην καρτέλα "Τέλη κυκλοφορίας", ενώ έχω πληρώσει τα τέλη κάπου στα μέσα Δεκέμβρη 2023, αναφέρει "Τα τέλη οφείλονται".
Σε εσάς τι γράφει?

ΑΚΥΡΟ!! Παραλίγο να πάθω το εγκεφαλικό!! Είχα πληρώσει μόνο το μηχανάκι 🤦‍♂️.
Ευτυχώς, πρόλαβα την προθεσμία, θα περιμένω τις επόμενες ημέρες να αλλάξει το status!

Επεξ/σία από SocialNetUsr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, SocialNetUsr είπε

Τις προηγούμενες ημέρες έβαλα και εγώ το app αλλά είδα κάτι που με προβληματίζει!
Στο myAuto και συγκεκριμένα στην καρτέλα "Τέλη κυκλοφορίας", ενώ έχω πληρώσει τα τέλη κάπου στα μέσα Δεκέμβρη 2023, αναφέρει "Τα τέλη οφείλονται".
Σε εσάς τι γράφει?

ΑΚΥΡΟ!! Παραλίγο να πάθω το εγκεφαλικό!! Είχα πληρώσει μόνο το μηχανάκι 🤦‍♂️.
Ευτυχώς, πρόλαβα την προθεσμία, θα περιμένω τις επόμενες ημέρες να αλλάξει το status!

Έχουν πάρει παράταση μέχρι τέλος Φλεβάρη πάντως οπότε πιθανότατα να περιμένουν τότε για να ενημερώσουν μαζικά το σύστημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, basilis_k6 είπε

δεν υπάρχει ουτως η αλλως καμια χρησιμότητα να υπαρχουν χαρτια μεσα σε οποιοδηποτε οχημα ή πανω μας εφοσον ειναι online. το οτι εχουμε ακομα χαρτια στα χερια μας ειναι εθιμο του περασμένου αιώνα. 

Τα χαρτια δεν κρασαρουν ομως, ουτε μενουν απο μπαταρια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 hours ago, basilis_k6 said:

ναι απλα δεν υπαρχει κανενας λογος που συμβαινει αυτο. ουτε που εγω πρεπει να εχω εφαρμογη να βλεπω τα στοιχεια. οκ καλο ειναι να υπαρχει αλλα ο ελεγχος θα πρεπει να γινετε μονο με την ΑΤ του οδηγου. απο εκει η αστυνομία θα επρεπε να βλεπει και τα οχηματα μου και τα κτεο μου και την ασφάλεια. τα τελευταια 2 βεβαια δεν θα έπρεπε να έχουν καμια σχεση με επιτοπιο ελεγχο. να τρεχουν ενα προγραμμα καθε πρωτη του μηνα και οποιος ειναι χωρις κτεο-ασφάλεια να παιρνει αυτομάτως προστιμο. αλλα οχι αυτο ειναι δυσκολο, κατσε να φτιαξουμε μια εφαρμογη να καλυτερα. 

Μέχρι να αλλάξει ο ΚΟΚ που σε υποχρεώνει να έχεις τα χαρτιά μαζί σου, υπάρχει λόγος.

Αλήθεια πως θα γίνει ο έλεγχος με την ΑΤ του οδηγού όταν δεν είναι στο όνομα του; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...