Προς το περιεχόμενο

S23 ultra προστασία καμερών και φορτιστής.


g.shock
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sattack,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίδες καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους.

Έχω παραγγείλει το s23 ultra και πριν έρθει ακόμα το τηλέφωνο έχω εφοδιαστεί ήδη με θήκες και από προστασία οθόνης πήρα της dome το uv tempered glass και την μεμβράνη της Spigen (πάντα ήθελα να αγοράζω τα περιφερειακά πριν έρθει η συσκευή για να είμαι έτοιμος)

Αυτό που θα ήθελα να σας ρωτήσω είναι εάν θα πρέπει να βάλω κάποια προστασία στις κάμερες (για πιθανές γρατζουνιες) και επίσης ποιον φορτιστή να αγοράσω ...των 25w που είχαν και τα s22 η να πάω στον 45w ?.....η αλήθεια είναι ότι δεν είμαι και πολύ fan της υπερταχίας φόρτισης διότι θεωρώ ότι τρώει πολύ μεγάλο ζόρι η μπαταρία και "γερνάει" γρηγορότερα.

 

Αυτάααα....!

 

Κάθε βοήθεια δεκτή!!!😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Λύση

Στις κάμερες τίποτα. Το πιο πιθανό είναι να σου αλλοιώνουν την ποιότητα των φωτο. 

Φορτιστή εγώ θα έπαιρνα 25W και όχι 45W.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πήρα αυτόν για φορτηστη https://www.skroutz.gr/s/32549239/Ugreen-Fortistis-me-THyra-USB-C-kai-Kalodio-USB-C-25W-Power-Delivery-Mayros-CD250.html

 

Και από θήκη μόνο spigen βάζω σε όλα μου τα τηλέφωνα 

Επεξ/σία από alan boy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, sattack είπε

Στις κάμερες τίποτα. Το πιο πιθανό είναι να σου αλλοιώνουν την ποιότητα των φωτο. 

Φορτιστή εγώ θα έπαιρνα 25W και όχι 45W.

Με όσα έχω διαβάσει δεξιά αριστερά τελικά θα πάω για τον 25w, μιας και η διαφορά στον χρόνο φόρτισης είναι πολύ μικρός και η χρηματική αρκετά μεγάλη μεταξύ τους.

1 ώρα πριν, alan boy είπε

Εγώ πήρα αυτόν για φορτηστη https://www.skroutz.gr/s/32549239/Ugreen-Fortistis-me-THyra-USB-C-kai-Kalodio-USB-C-25W-Power-Delivery-Mayros-CD250.html

 

Και από θήκη μόνο spigen βάζω σε όλα μου τα τηλέφωνα 

Για την θήκη θα συμφωνήσω μαζί σου.

Αλλά γιατί να αγοράσει κάποιος τον συγκεκριμένο φορτιστή που δίνεις το Link όταν με τα μισά χρήματα μπορεί κάποιος να αγοράσει τον αντίστοιχο της Samsung?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.... ότι έχω απο ugreen σε μπαταρίες (για laptop) και καλώδια (ήχου, εικόνας και δεδομένων) είναι τέρμα ποιοτικό κ ανθεκτικό.

Παρατήρησα ότι μέσα στο 2023 οι τιμές της εκτοξεύτηκαν. 

Οι τιμές που αγόρασα εγώ, έκαναν τα προϊόντα να έχουν το απόλυτο value for money 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, g.shock είπε

Με όσα έχω διαβάσει δεξιά αριστερά τελικά θα πάω για τον 25w, μιας και η διαφορά στον χρόνο φόρτισης είναι πολύ μικρός και η χρηματική αρκετά μεγάλη μεταξύ τους.

Για την θήκη θα συμφωνήσω μαζί σου.

Αλλά γιατί να αγοράσει κάποιος τον συγκεκριμένο φορτιστή που δίνεις το Link όταν με τα μισά χρήματα μπορεί κάποιος να αγοράσει τον αντίστοιχο της Samsung?

Οταν έχω ένα τηλέφωνο που κάνει 1000 ευρώ φοβάμαι να πάρω φορτιστή no name (που ίσως και να γράφει Samsung) από skroutz best price κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 hours ago, g.shock said:

Με όσα έχω διαβάσει δεξιά αριστερά τελικά θα πάω για τον 25w, μιας και η διαφορά στον χρόνο φόρτισης είναι πολύ μικρός και η χρηματική αρκετά μεγάλη μεταξύ τους.

Για την θήκη θα συμφωνήσω μαζί σου.

Αλλά γιατί να αγοράσει κάποιος τον συγκεκριμένο φορτιστή που δίνεις το Link όταν με τα μισά χρήματα μπορεί κάποιος να αγοράσει τον αντίστοιχο της Samsung?

στο s22 που εχω εγω τουλαχιστον ασχετα αν θα βαλεις φορτιστη 20 watt 100 watt 123232 watt μεσα απο το menu διαλεγεις εσυ αν θες normal charging,fast charging ,ultra fast charging.οποτε και 100 watt αν βαλω αν δεν εχω διαλεξει επιλογη για γρηγορη φορτιση δεν θα το φορτισει ποτε γρηγορα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Στις 10/1/2024 στις 2:31 ΜΜ, g.shock είπε

εάν θα πρέπει να βάλω κάποια προστασία στις κάμερες (για πιθανές γρατζουνιες)

Δεν θα εβαζα τιποτα στις καμερες, ενδεχεται να σου δημιουργησει προβλημα στις φωτογραφιες, ιδιαιτερα στις νυχτερινες. Οι περισσοτερες θηκες εχουν ενα χιλιοστο υψους πανω απο τον φακο, οποτε δεν γρατζουνιζεται ευκολα, αλλα αν εισαι τελειως απροσεκτος (no judging), υπαρχουν καποιες back covers με συρόμενο καλυμμα για τις καμερες. Δεν μου ερχεται το ονομα τωρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, stormrain είπε

Δεν θα εβαζα τιποτα στις καμερες, ενδεχεται να σου δημιουργησει προβλημα στις φωτογραφιες, ιδιαιτερα στις νυχτερινες. Οι περισσοτερες θηκες εχουν ενα χιλιοστο υψους πανω απο τον φακο, οποτε δεν γρατζουνιζεται ευκολα, αλλα αν εισαι τελειως απροσεκτος (no judging), υπαρχουν καποιες back covers με συρόμενο καλυμμα για τις καμερες. Δεν μου ερχεται το ονομα τωρα.

Μιλάς για τις Spigen ....δεν μου αρέσουν οι συγκεκριμένες θήκες.

Αν και κάνουν πραγματικά καλή δουλειά σε αυτό το κομμάτι με τις κάμερες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μπαταρία θεωρείται αναλώσιμο, είτε την φορτίζεις με 20 βατ ειτε με 100 θα χρειαστείς αλλαγή σε 2-3 χρόνια.

Τώρα αν αποτελεί σημαντικό στοιχείο να σου βγάλει 2 χρονια και 5 μηνες αντι για 2 χρονια και 11 μηνες είναι δικό σου θέμα.

Στην 2ετία πάντως αλλάζεις μπαταρία χωρίς να πληρώσεις εργατικά στα επίσημα σέρβις, μονο το κόστος της μπαταρίας (καμια 30αρια ευρω να ειναι; )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Xristaras12 είπε

Η μπαταρία θεωρείται αναλώσιμο, είτε την φορτίζεις με 20 βατ ειτε με 100 θα χρειαστείς αλλαγή σε 2-3 χρόνια.

Τώρα αν αποτελεί σημαντικό στοιχείο να σου βγάλει 2 χρονια και 5 μηνες αντι για 2 χρονια και 11 μηνες είναι δικό σου θέμα.

Στην 2ετία πάντως αλλάζεις μπαταρία χωρίς να πληρώσεις εργατικά στα επίσημα σέρβις, μονο το κόστος της μπαταρίας (καμια 30αρια ευρω να ειναι; )

Εννοείς ότι την αλλάζεις την μπαταρία πριν λήξει η εγγύηση του κινητού?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, g.shock said:

Εννοείς ότι την αλλάζεις την μπαταρία πριν λήξει η εγγύηση του κινητού?

Ναι οτι αν την αλλαξεις πριν ληξει η εγγυηση οτι δεν θα πληρωσεις εργατικα.βεβαια υπο νορμαλ συνθηκες στα 2 χρονια η μπαταρια σου δεν θα πρεπει να εχει χασει μεγαλο ποσοστο. εκτος αν το γεμιζει καποιος 2-3 φορες την ημερα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...