Προς το περιεχόμενο

Αγορά Κινητού στα 500€


Giannis1908

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, 
Είμαι κάτοχος του X4 pro εδω και περιπου εναν χρονο, το ειχα παρει σαν κατι φθηνο για να τελειωσω με τον στρατο εφοσον αυτο που ειχα μου εσπασε και τωρα θελω να κανω μια αναβαθμιση.

1) Χρήματα που μπορούμε να διαθέσουμε; 500-600
2) Αναζητούμε μόνο καινούριες ή και μεταχειρισμένες συσκευές; δεν εχω θεμα αν βρεθει κατι καλο και μεταχειρισμενο
3) Μας ενδιαφέρει η απόδοση των καμερών; Ναι αρκετα
4 ) Μας ενδιαφέρει η αυτονομία;Να κρατάει μια μερα (πρωι με βραδυ)
5) Έχουμε κάποια προτίμηση στο λογισμικό;Android θα ηθελα 
6) Για τι χρήση προορίζεται η συσκευή; (Γράψτε ενδεικτικά μερικές εφαρμογές που χρησιμοποιείτε συχνά)
Το χρησιμοποιώ κυριως στο πηγαινε-ελα της δουλειας που ειναι περιπου 2-3 ωρες για να ακουω spotify με bluetooth και τα βασικα social media. Απο εκει και περα θελω να εχει αρκετα καλη καμερα για φωτογραφιες(σε νυχτα και μερα) και καλο επεξεργαστη μιας και ο 695 και γενιά το Χ4 pro, προσωπικά δεν με ενθουσιασε. Ειδικα οταν ηταν στην φορτιστη ή συνδεδεμενος στον υπολογιστη για να δοκιμαζω εφαρμογες στο Android Studio το κινητο επεφτε σε ταχυτητα και ζεσταινοταν αρκετα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, CaptainChris είπε

OnePlus Nord 3 

Από που πρέπει να το αγοράσεις για να έχεις καλή εγγύηση κλπ;

Τα μαγαζιά πχ του skroutz ή bestprice προσφέρουν κάτι τέτοιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, CaptainChris είπε

Η από την ιστοσελίδα της OnePlus η από Amazon

Πρέπει να προσέξω κάτι; είναι όλα συμβατά με τα δικά μας δίκτυα και εταιρείες;
πχ στο amazon.uk το τηλέφωνο είναι UK version
Φαντάζομαι Ελληνικό μενού θα έχουν

Στο amazon κυκλοφορεί πιο πολύ το 16/256 αξίζει η διαφορά για κάποιον που δεν θα ασχοληθεί με παιχνίδια ή άλλες απαιτητικές εφαρμογές παρά μόνο απλή χρήση; Επίσης βλέπω μικρότερη οθόνη 6.41

Επεξ/σία από tinapo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Giannis1908 είπε

Ρε φιλε αυτο ξεκιναει απο 700 σχεδον.




Για το Α54 τι εχετε να πειτε? Το ακουω παιζει πολυ γενικα

Μιας και ανέφερες το samsung a54 , στο ίδιο εύρος χρημάτων και πιο φτηνό είναι το Motorola edge 40 το οποίο αναμένω ..... 

Εξαιρετικό στα χρήματα του , σύμφωνα με πολλούς 

Καλό μεσημέρι !! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, tinapo είπε

Πρέπει να προσέξω κάτι; είναι όλα συμβατά με τα δικά μας δίκτυα και εταιρείες;
πχ στο amazon.uk το τηλέφωνο είναι UK version
Φαντάζομαι Ελληνικό μενού θα έχουν

Στο amazon κυκλοφορεί πιο πολύ το 16/256 αξίζει η διαφορά για κάποιον που δεν θα ασχοληθεί με παιχνίδια ή άλλες απαιτητικές εφαρμογές παρά μόνο απλή χρήση; Επίσης βλέπω μικρότερη οθόνη 6.41

Μπορείς να το παραγγείλεις από amazon.de, Amazon.es η amazon.it, επίσης από OnePlus.com άνετα μπορείς να πάρεις την έκδοση με τα 8ramανετα θα σε καλύψει.

5 ώρες πριν, polhs είπε

Μιας και ανέφερες το samsung a54 , στο ίδιο εύρος χρημάτων και πιο φτηνό είναι το Motorola edge 40 το οποίο αναμένω ..... 

Εξαιρετικό στα χρήματα του , σύμφωνα με πολλούς 

Καλό μεσημέρι !! 

Στα €350 συμφωνώ κι εγώ Motorola edge 40 είναι κορυφή.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, polhs είπε

Μιας και ανέφερες το samsung a54 , στο ίδιο εύρος χρημάτων και πιο φτηνό είναι το Motorola edge 40 το οποίο αναμένω ..... 

Εξαιρετικό στα χρήματα του , σύμφωνα με πολλούς 

Καλό μεσημέρι !! 

Φιλε το σκέφτομαι και εγώ γιατί είχα nord 3 πριν το έδωσα λόγω κάμερας βράδυ και μπαταρίας.. Όταν το πάρεις να το χαρείς γράψε μας μια για την μπαταρία του και την κάμερα ειδικά βράδυ ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, CaptainChris είπε

Μπορείς να το παραγγείλεις από amazon.de, Amazon.es η amazon.it, επίσης από OnePlus.com άνετα μπορείς να πάρεις την έκδοση με τα 8ramανετα θα σε καλύψει.

Από OnePlus.com θα το πάρω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

17 ώρες πριν, kp1 είπε

Φιλε το σκέφτομαι και εγώ γιατί είχα nord 3 πριν το έδωσα λόγω κάμερας βράδυ και μπαταρίας.. Όταν το πάρεις να το χαρείς γράψε μας μια για την μπαταρία του και την κάμερα ειδικά βράδυ ευχαριστώ 

Και εμένα με ενδιαφέρει αρκετά η κάμερα το βράδυ. Άρα λες ότι nord 3 δεν αξίζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Giannis1908 είπε

 

Και εμένα με ενδιαφέρει αρκετά η κάμερα το βράδυ. Άρα λες ότι nord 3 δεν αξίζει?

Εμενα δεν με βόλεψε σε βραδυνές λήψεις + ότι ήθελες φόρτιση λίγο μέσα στην μέρα από τους πρώτους 2 μήνες σκέφτηκα μελλοντικά τι θα γίνει με την μπαταρία.. Για αυτό κοιτάω κανένα Motorola edge 40 έχει καλύτερη κάμερα και πολύ πιο φθηνο από το nord 3 100€+ πιο φθηνο.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/1/2024 στις 1:32 ΜΜ, kp1 είπε

Εμενα δεν με βόλεψε σε βραδυνές λήψεις + ότι ήθελες φόρτιση λίγο μέσα στην μέρα από τους πρώτους 2 μήνες σκέφτηκα μελλοντικά τι θα γίνει με την μπαταρία.. Για αυτό κοιτάω κανένα Motorola edge 40 έχει καλύτερη κάμερα και πολύ πιο φθηνο από το nord 3 100€+ πιο φθηνο.. 

το moto ειναι εξαιρετικο τηλεφωνο στα 250 και στην κατηγορια budget, απο τα 300 και μετα ουτε στην λιστα δεν μπαινει

 

εγω θα πηγαινα στο xiaomi 13t pro..   μεγαλο αισθητηρα για νυχτερινες ληψεις, καινουργιο τυπο ram και ufs 4, και φωτινοτητα κυριολεκτικα 2πλασια απο oneplus 11

και με κουπονι απο οτι ειδα βγαινει 489...  

για μια ιδεα παρε και μια συγκριση https://www.kimovil.com/el/sygkrish/nothing-phone-2-12gb-256gb,oneplus-11,xiaomi-13,xiaomi-13t-pro-256gb

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...