Προς το περιεχόμενο

Ασφαλεια αυτοκινητου μεσω ιντερνετ


Lakistri

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκεφτομαι μιας κ ειναι να ανανεώσω την ετησια ασφ αυτοκινητου μου κοιταξα στις πλατοφορμες insurans market prisifox κτλ μου έβγαλε απο 85 μια εταιρια karavela την ξερει κανεις νεα ειναι ; Μεχρι κ πιο πολυ απ οτι δινω 140 εδινα στην ιντερσαλονικα ετησια σκεφτομαι για anytime h hellas direct 

Screenshot_2024-01-12-15-03-05-041_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2024-01-12-15-03-18-363_com.android.chrome.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 λεπτά πριν, papoys1 είπε

KARAVELA;;;;;;;  https://www.youtube.com/watch?v=r1ddkRF3OdE     🤣

τι θα δούμε ακόμη αλλά φτηνη είναι αδειοδοτημένη κανονικά ότι θες κάνε.

 

Ωραια διαφημηση ειναι την ειχα ξεχασει λιζα θα ρθεις θα κανουμε μπανανα να σαι καλα φιλε αλλα τι θες να πεις με αυτο ;

Η karavela νεα ειναι ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποια διαλεξεις κοιτα να μετεχει στον φιλικο διακανονισμο

 

https://www.insurancemarket.gr/odigos-asfaleias/autokinito/filikos-diakanonismos

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Lakistri είπε

Ωραια διαφημηση ειναι την ειχα ξεχασει λιζα θα ρθεις θα κανουμε μπανανα να σαι καλα φιλε αλλα τι θες να πεις με αυτο ;

Η karavela νεα ειναι ; 

Να γελάσουμε το έβαλα στο τέλος της διαφήμισης που λέει "που το βρήκες αυτό το φρούτο" 

Κατά τα λοιπά μια φτηνη ασφάλεια όποιος θέλει παίρνει. Προσωπικά έχω βάλει και φτηνες αλλά μου βγηκαν μέχρι τωρα μια χαρά.

51 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Οποια διαλεξεις κοιτα να μετεχει στον φιλικο διακανονισμο

 

https://www.insurancemarket.gr/odigos-asfaleias/autokinito/filikos-diakanonismos

Γιάννη το θέμα είναι μετέχει (χτύπα ξύλο) ο άλλος που θα τρακάρεις γιατί αν δεν και εσυ να μετέχεις δεν λέει τίποτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα κριτηριο εχει η ασφαλιστικη εταιρια που θα διαλεξεις. Αν και οταν θα σκοτωσεις ανθρωπο, η υποθεση θα εκρεμμει καμια 10ετια. Σε αυτη την 10ετια θα υπαρχει η εταιρια να αποζημιωσει ή οχι?
Ολα τα αλλα ειναι λεπτομερειες!
Οποιος μου πει "δεν με ενδιαφερει, εγω ειμαι ασφαλισμενος" να κανει λιγο στην ακρη, να μιλησει με εναν δικηγορο που ασχολειται και να αναθεωρησει οσα νομιζει πως ξερει μεχρι τωρα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, andreaspA είπε

Ενα κριτηριο εχει η ασφαλιστικη εταιρια που θα διαλεξεις. Αν και οταν θα σκοτωσεις ανθρωπο, η υποθεση θα εκρεμμει καμια 10ετια. Σε αυτη την 10ετια θα υπαρχει η εταιρια να αποζημιωσει ή οχι?
Ολα τα αλλα ειναι λεπτομερειες!
Οποιος μου πει "δεν με ενδιαφερει, εγω ειμαι ασφαλισμενος" να κανει λιγο στην ακρη, να μιλησει με εναν δικηγορο που ασχολειται και να αναθεωρησει οσα νομιζει πως ξερει μεχρι τωρα.

Νιμιζω οτι αν υπαρχει αυτη η καλυψη για τυχον αργοπορια δεν εχει ευθυνη ο υπαιτος αλλα η ασφαλιστικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Νιμιζω οτι αν υπαρχει αυτη η καλυψη για τυχον αργοπορια δεν εχει ευθυνη ο υπαιτος αλλα η ασφαλιστικη

δεν συζηταω για "καποια καλυψη". Νομιζεις λαθος. Ενημερωσου σχετικα για να ξερεις τι προκειται να αντιμετωπισεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προφανώς δεν μου πέφτει λόγος του που θα ασφαλιστείς και τι θα ασφαλίσεις αλλά στις καλύψεις του έβαλες παραπάνω δεν υπάρχει πρόνοια για φυσικά φαινόμενα - καταστροφές και πυρκαγιά.

Την πυρκαγιά ας την θεωρήσουμε ακραίο γαινόμενο (που δεν είναι), όμως οι καταστροφές από πλημύρες χαλάζι και άλλα φαινόμενα είναι αρκετά συχνότερες τελευταία…..

Σε μια τέτοια περίπτωση τι θα κάνεις ? Θα το φτιάξεις με δικό σου κόστος ?   Άσε που το ασφάλιστρο είναι σχετικά μικρό. 

My 2c.

Επεξ/σία από Jiakometi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, andreaspA είπε

δεν συζηταω για "καποια καλυψη". Νομιζεις λαθος. Ενημερωσου σχετικα για να ξερεις τι προκειται να αντιμετωπισεις.

Διάβασα τους όρους του συμβολαίου άλλα δεν είδα κάτι. Υπάρχει ένα όριο για καλύψεις για πρόσωπα ή από τραυματισμό ή θάνατο. 

Προφανως αν κάποιο δικαστήριο αποφασίσει μεγαλύτερα ποσά τότε υπεύθυνος είναι ο υπαιτιος. 

Αυτό ισχύει για όλες τις ασφάλειες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Γιάννης Platano είπε

Διάβασα τους όρους του συμβολαίου άλλα δεν είδα κάτι. Υπάρχει ένα όριο για καλύψεις για πρόσωπα ή από τραυματισμό ή θάνατο. 

Προφανως αν κάποιο δικαστήριο αποφασίσει μεγαλύτερα ποσά τότε υπεύθυνος είναι ο υπαιτιος. 

Δεν μιλαω για αυτο. Μιλαω για την περιπτωση που η ασφαλιστικη σου δεν θα προλαβει να πληρωσει γιατι θα πτωχεύσει. Ποιος θα τα πληρωσει? εσυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, andreaspA είπε

Δεν μιλαω για αυτο. Μιλαω για την περιπτωση που η ασφαλιστικη σου δεν θα προλαβει να πληρωσει γιατι θα πτωχεύσει. Ποιος θα τα πληρωσει? εσυ!

Το επικουρικο των ασφαλιστικων 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Το επικουρικο των ασφαλιστικων 

Οχι απαραιτητα και οχι χωρις -πολυ χαμηλα- ορια. Τελος παντων. Εχω ξαναγραψει εδω μεσα τι ισχυει. Στο thread της HD νομιζω.
Αν θελεις να μαθεις, ψαξε τα post μου, και αναζητησε πληροφοριες απο δικηγόρο που ασχολειται με το θεμα.

Επεξ/σία από andreaspA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Το επικουρικο των ασφαλιστικων 

Και αν το επικουρικό δεν αποζημειώσει το ποσό που πρέπει(μιλάμε για απώλεια ζωής), βάση λογικής ο παθών θα εναντιωθεί σε σένα. Ούτε καν θέλω να σκέφτομαι αυτό σενάριο... Θα χρειαστεί να πουλήσεις ότι έχεις και δεν έχεις και πάλι δεν θα φτάνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, piiii είπε

Και αν το επικουρικό δεν αποζημειώσει το ποσό που πρέπει(μιλάμε για απώλεια ζωής), βάση λογικής ο παθών θα εναντιωθεί σε σένα. Ούτε καν θέλω να σκέφτομαι αυτό σενάριο... Θα χρειαστεί να πουλήσεις ότι έχεις και δεν έχεις και πάλι δεν θα φτάνει...

με λιγα λογια... χωρίς πολλα πολλα... επικουρικο δεν υπαρχει πια. Εχει πτωχευσει προ πολλου, και εχουν νομοθετησει καταλληλα μπας και την σκαπουλαρει.
ουσιαστικα η μεγιστη αποζημιωση που μπορει να δωσει ειναι 100.000€ τα οποια ειναι "πασατέμπο"
Προχτες που κοιταγα τις ζημιες μου για το κλεισιμο του χρονου, ενα μηχανακι που προσπερασε απο δεξια πελατη μου, τσακιστηκε και επεσε στο πεζοδρομιο, σπαζοντας χερι και ποδι σε κατι κολωνακια του δημου.
424.000€ ζηταγε. Δικαιωθηκε 50% πρωτοδικα. Η προβλεψη των 72000€ που ειχα περυσι, εγινε 212.000€.
Ειναι πολυ ευκολο για το θυμα να παρει την αποφαση και να ερθει να εκτελεσει στο σπιτι σου. Και πηγαινε εσυ και ασχολησου με το επικουρικο ή με τα επικουρικα των λοιπων χωρων της ΕΕ για την καθε τυχαρπαστη εταιρια που ηρθε απο εκει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...