Προς το περιεχόμενο

Οι νέες οθόνες της LG μπορούν να χρησιμοποιηθούν και ως τηλεοράσεις


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το 2007 είχα lg monitor με ενσωματωμένο δέκτη που λειτουργεί ακόμα

13 ώρες πριν, oldnew είπε

Εγω για τον amstrad ειχα φτιάξει καλωδιο, κόστος σχεδόν 0, και έβλεπα στην ενχρωμη τηλεόραση. Ρεύμα έπαιρνε απ το πράσινο μόνιτορ μεσα στο οποίο υπήρχε και το τροφοδοτικό. Ακομα κάπου εχω τα καλώδια (και τον amstrad). Γινόταν και αυτό αλλα το ξέραν ελάχιστοι..

άμα είχες τηλεόραση με scart φυσικά και γινόταν αλλά τότε δεν υπήρχαν πολλές τηλεοράσεις με scart

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2011 πήρα από αλυσίδα πολυκαταστημάτων με "πρακτικό" όνομα, IPS TV monitor του σωρού, 24", 1080p, 60Hz, με 5ms απόκριση, στα 120€ και κρατάει ακόμα και σήμερα. ΠΟΥ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ "ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ"; Α, ξέχασα, έγινε 10-bit και την έκαναν "smart" 14 χρόνια μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασα όλα τα posts κι απ'ότι βλέπω δεν έχετε καταλάβει περί τίνος πρόκειται. Αντίγραφή της m8 της Samsung είναι.  Είναι για περιπτώσεις όπου δεν υπάρχει χώρος για TV και για monitor υπολογιστή.  To ppi τουλάχιστον σε αυτή που έχω εγώ (Samsung m8) είναι πολύ καλό στο να διαβάζεις κείμενο και να δουλεύεις σε pc mode. Μπορείς να συνδέσεις μέσω usb-c και κάποιο macbook αν θέλεις. Μπορείς να φορτίσεις το κινητό σου ή το laptop σου. Ο μοναδικός περιορισμός στην ουσία που υπάρχει είναι τα 60Hz. Αν θέλεις να παίζεις και games (όπως εγώ) θα χρειαστείς και κάποια αξιόλογη κάρτα γραφικών μιας και μιλάμε για 4k monitor κι όχι 1080 . Έχω nvidia 3070 και απολαμβάνω το Civilization VI 😊.   

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...