Προς το περιεχόμενο

Ποια υλοποίηση 4070 super προτείνετε?


Rave Heart

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 minutes ago, BlurayMoviesGreece said:

Ουτε εγω εχω παρει αλλα οταν ολοι παντου μιλανε για λουσιμο της Asus στις RTX 4000 , δεν θα δωσω τοσα χρηματα για να τσιριζει.
Με την Aero παιζω και σπανια ανοιγουν τα Fans, πολυ καλες θερμοκρασιες και αθορυβη τελειως.

εχει ενας φιλος 4080 2 μαζι για δουλεια!!!ειναι καταπληκτικες στης θεμοκρασιες εμαθε το λαθος στην 3χχχ που aorus extreme με γουρουνι κουλερ να ειναι χαλια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, panakos_thess είπε

εχει ενας φιλος 4080 2 μαζι για δουλεια!!!ειναι καταπληκτικες στης θεμοκρασιες εμαθε το λαθος στην 3χχχ που aorus extreme με γουρουνι κουλερ να ειναι χαλια

Ναι το οτι εχει ενας φιλος σου και δεν του εκατσε coil whine δεν μου λεει τιποτα.
Στο youtube και στο Google αν ψαξεις υπαρχουν 100αδες με coil whine ολως τυχαιως Asus και σε ολες τις υλοποιησεις.
Αν ψαξεις και εδω στο Insomnia υπαρχουν τουλαχιστον 2-3 που πηραν Asus 4000 με Coil Whine και τις εστειλαν πισω(Αmazon) ή τις τρωνε στη μαπα γιατι δεν τις αλλαζουν.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, BlurayMoviesGreece said:

Ναι το οτι εχει ενας φιλος σου και δεν του εκατσε coil whine δεν μου λεει τιποτα.
Στο youtube και στο Google αν ψαξεις υπαρχουν 100αδες με coil whine ολως τυχαιως Asus και σε ολες τις υλοποιησεις.
Αν ψαξεις και εδω στο Insomnia υπαρχουν τουλαχιστον 2-3 που πηραν Asus 4000 με Coil Whine και τις εστειλαν πισω(Αmazon) ή τις τρωνε στη μαπα γιατι δεν τις αλλαζουν.

Aero λεω της ασπρες οχι asus

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, panakos_thess είπε

Aero λεω της ασπρες οχι asus

Mε 3 καρτες Asus Strix και 2 μητρικες Asus Strix και εγω παλι σε Asus ηθελα να παω αλλα μετα απο τοσα παραπονα πηγα στην Aero και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.
Η επομενη μου καρτα μαλλον θα ειναι 6080/6090, αν οι Asus δεν εχουν παραπονα για coil whine θα παω σε Asus Strix αλλιως παλι σε Aero.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, BlurayMoviesGreece said:

Mε 3 καρτες Asus Strix και 2 μητρικες Asus Strix και εγω παλι σε Asus ηθελα να παω αλλα μετα απο τοσα παραπονα πηγα στην Aero και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.
Η επομενη μου καρτα μαλλον θα ειναι 6080/6090, αν οι Asus δεν εχουν παραπονα για coil whine θα παω σε Asus Strix αλλιως παλι σε Aero.

Εμαθαν απο της 3ΧΧΧ και της 4χχχ της εβγαλαν ποιο κρυες απο ολες ειδικα η Gaming OC η μνημες τερμα κρυες!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 27/01/2024 at 19:19, catmaster said:

(p.s. άσχετο-σχετικό η asus παλιαααααά -όταν εγω έστιβα την πέτρα που λέμε-η asus ήταν reference όσον αφορά την ποιότητα , τώρα κοιτάς τα οικονομικά της mobo και σκέφτεσαι "το παίζω δεν το παίζω... ρε λες να πάρω καμιά biostar να τελείώνουμε; " )

Same story . Manli 3070 με μηδενικό coil whine, τσιρίδα καμιά . Δεν το περίμενα από "άγνωστη" μάρκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Same story . Manli 3070 με μηδενικό coil whine, τσιρίδα καμιά . Δεν το περίμενα από "άγνωστη" μάρκα.

H Manli ειναι γενικα αγνωστη στην Ευρωπη γιατι δημιουργηθηκε το 1996 και στην ουσια ασχολειται με την Ασιατικη αγορα. Βασικα μεγαλωσε με το mining και φυσικα με την δυναμη της Ασιατικης αγορας. Απ οσο ξερω ανήκει στο Inno3D/Zotac group (HonkKong)

Δεν εχω ακουσει κανενα να λεει ασχημα για τις Manli ουτε και ενθουσιασμενο βεβαια. Οποτε για την σωστη τιμη γιατι οχι?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 27/1/2024 στις 7:19 ΜΜ, catmaster είπε

(p.s. άσχετο-σχετικό η asus παλιαααααά -όταν εγω έστιβα την πέτρα που λέμε-η asus ήταν reference όσον αφορά την ποιότητα , τώρα κοιτάς τα οικονομικά της mobo και σκέφτεσαι "το παίζω δεν το παίζω... ρε λες να πάρω καμιά biostar να τελείώνουμε; " )
 

Τα φθηνα μοντελα της Asus σε μητρικες (Prime) δεν απευθυνονται σε Gamers ειναι για pc γραφειου.
Θα βαλεις ενα 14100 14400 και θα το εχεις για word ,excel ,pdf, social , emails κτλ.
Tα TUF ειναι αξιοπρεπεστατα και τα RoG Strix απο τα κορυφαια.
Το RoG Strix B660-A gaming που πηρα ειναι στολιδι, εχει τα παντα απο features και παρα πολυ καλες θερμοκρασιες.
Το μονο που δεν μπορεις να κανεις ειναι OC/UV αλλα αυτο ειναι θεμα chipset και δεν με ενδιεφερε ετσι και αλλιως γιατι ηθελα να τρεχω σε stock.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 H αληθεια ειναι, ειτε θελουμε το παραδεχτουμε ειτε οχι, τα τελευταια χρονια η Asus εχει μειωσει την ποιοτητα των προιοντων της, αυξανοντας τις τιμες της. Καποτε ηταν σημεια αναφορας. Παραδειγμα λεγαμε μητρικη? στανταρτ Asus, εναλλακτικα? Abit. Tα msi, qdi, gigabyte, τα θεορουσαμε δευτεραντζα. Σημερα δεν μπορω να πω το ιδιο. Προσωπικα για μητρικες, καρτες γραφικων προτιμω msi, gigabyte.

 Kατι που μου εκανε ασχημη εντυπωση, προ καιρου  πηρα ενα asus DRW-24D5MT, επαιξε καμια 20αρια ταινιες, εγραψε 5-6 dvd, και ταπαιξε το lazer, μονο cd διαβαζει πλεον.  Ειναι και το μονο προιον για το οποιο δεν δεχεται RMA η asus στο σαιτ της, Δεν ειναι τα 20Ε, αλλα να εξευτελιζουν ετσι ενα ονομα σαν το Asus? Προσφατα ενα Zen Drive, τα καλωδια της συσκευασιας, τριαθλιας ποιοτητας.Και παλι δεν ειναι θεμα τα 4-5Ε να παρεις ενα καλωδιο καλυτερης ποιοτητας, αλλα αυτες οι μικροτσιπιες μου χτυπανε ασχημα στο ματι.

BTW ειχα για 3 χρονια gigabyte, b460m-ds3h  m/b  και gtx 1660 gaming oc  gpu, κανενα προβλημα με θορυβους, θερμοκρασιες, λειτουργιες. Εχω κανα-δυο μηνες gigabyte aorus elite ax Z790 και rtx 4070 ti gaming oc, το ιδιο, κανενα προβλημα μεχρι τωρα.

 Ομως να πω και το αλλο, εχω asus gt 630, απο τοτε που πρωτοκυκλοφορισε, εχει παιξει κι εχει παιξει και σε αθλιες "καιρικες" συνθηκες, ακομα εκει σκυλι μαυρο. Πλεον στην συσκευασια της με ολα τα παρελκομενα, στο ραφι, διπλα στα AoE και Diablo, ναχω  να την βλεπω σαν κειμηλιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Chris2756 είπε

H αληθεια ειναι, ειτε θελουμε το παραδεχτουμε ειτε οχι, τα τελευταια χρονια η Asus εχει μειωσει την ποιοτητα των προιοντων της, αυξανοντας τις τιμες της. Καποτε ηταν σημεια αναφορας.

....

 Ομως να πω και το αλλο, εχω asus gt 630, απο τοτε που πρωτοκυκλοφορισε, εχει παιξει κι εχει παιξει και σε αθλιες "καιρικες" συνθηκες, ακομα εκει σκυλι μαυρο. Πλεον στην συσκευασια της με ολα τα παρελκομενα, στο ραφι, διπλα στα AoE και Diablo, ναχω  να την βλεπω σαν κειμηλιο.

Κι όμως δεν λες κάτι άλλο. Το ίδιο λες (και συμφωνώ μαζί σου), η Asus τα τελευταία χρόνια "χάλασε την συνταγή". Η GT630 είναι 10+ χρόνια πριν που ακόμα η Asus ήταν ..Asus (= Νο1)!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα.Περίμενε τις καινούριες σειρές κατά τη γνώμη μου.Ειδικά αν παίζεις σε 60hz οθόνη, μια χαρά

είσαι τώρα με custom ρυθμίσεις στα γραφικά των παιχνιδιών και dlss.Θα έχεις και πιο πολλές επιλογές,σύν καλύτερες

τιμές στις υπάρχουσες κάρτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χάλια σειρά προιοντων ή μια παρτίδα σε κάποια αγορά ,δεν είναι συμπέρασμα ότι έχει χαλάσει μια φίρμα .

Τα ίδια σε  κουσούρια σε διαφορα προιόντα λένε για όλες τις φίρμες .Τελος υπάρχει και η εγγύηση σε όποιον νομίζει οτιδήποτε .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...