Προς το περιεχόμενο

μηχανικό πληκτρολόγιο με πρόβλημα


vandamme18aj
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από SeNNinhA,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα ,

Έχω ένα razer blackwidow chroma v3, στο οποίο λίγο πριν τα Χριστούγεννα σταμάτησε να λειτουργεί το 7 από το numpad . Μικρό το κακό  αλλά πριν λίγες ημέρες σταμάτησαν να λειτουργούν και όλα τα πλήκτρα της στήλης του enter και του backspace . Του έκανα ένα φύσημα με πεπιεσμένο αέρα , ψέκασα και με ισοπροπιλική αλκοόλη μπας και καταφέρω τίποτα αλλά μάταια και ερωτώ μήπως είναι θέμα software ή να βάλω κατσαβίδι μιας και είναι πλέον εκτός εγγύησης. Η συμπεριφορά μου απέναντί του ήταν πάντα άψογη να προσθέσω μόνο σκόνη έχει δεχτεί από αφόρητη βαρεμάρα να το ξεσκονίσω , Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, vandamme18aj είπε

Καλημέρα ,

Έχω ένα razer blackwidow chroma v3, στο οποίο λίγο πριν τα Χριστούγεννα σταμάτησε να λειτουργεί το 7 από το numpad . Μικρό το κακό  αλλά πριν λίγες ημέρες σταμάτησαν να λειτουργούν και όλα τα πλήκτρα της στήλης του enter και του backspace . Του έκανα ένα φύσημα με πεπιεσμένο αέρα , ψέκασα και με ισοπροπιλική αλκοόλη μπας και καταφέρω τίποτα αλλά μάταια και ερωτώ μήπως είναι θέμα software ή να βάλω κατσαβίδι μιας και είναι πλέον εκτός εγγύησης. Η συμπεριφορά μου απέναντί του ήταν πάντα άψογη να προσθέσω μόνο σκόνη έχει δεχτεί από αφόρητη βαρεμάρα να το ξεσκονίσω , Ευχαριστώ 

Εμενα μου κανει θεμα κολλησεων των διακοπτων που χρησιμοποουνται συχνα.

Μπορεις να το ανοιξεις και με ενα απλο κολλητηρι να ξαναλιώσεις λιγο το σημειο των συνδεεσεων ή να βαλεις λιγο ακομη υλικο (εαν πιανουν τα χερια σου). Ο οποιοσδηποτε εχει ασχοληθει με απλες κολλησεις πλακετας μπορει να στο κανει σε 5 λεπτα.

Εαν ειναι σε εγγυηση τοτε ζητας απλα αλλο.

Επεξ/σία από SeNNinhA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλές κολλήσεις για ένωση καλωδίων γενικά κάνω όταν χρειαστεί , άρα δεν το γλυτώσω το κατσαβίδι , αφού είναι εκτός εγγύησης πλέον δεν χάνω και τίποτα , θα το εγχειρίσω το κακόμοιρο και αν ζήσει έζησε αλλιώς πάμε για άλλο πιο ήσυχο. Σε razer πιο ήσυχο μηχανικό τι προτείνετε ; Οι πράσινοι πολλοί φασαριόζοι για πατέρα με δύο μωρά που ξυπνάνε μόλις αρχίσω να spamαρω στα παιχνίδια .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Λύση
Στις 23/1/2024 στις 10:34 ΠΜ, vandamme18aj είπε

απλές κολλήσεις για ένωση καλωδίων γενικά κάνω όταν χρειαστεί , άρα δεν το γλυτώσω το κατσαβίδι , αφού είναι εκτός εγγύησης πλέον δεν χάνω και τίποτα , θα το εγχειρίσω το κακόμοιρο και αν ζήσει έζησε αλλιώς πάμε για άλλο πιο ήσυχο. Σε razer πιο ήσυχο μηχανικό τι προτείνετε ; Οι πράσινοι πολλοί φασαριόζοι για πατέρα με δύο μωρά που ξυπνάνε μόλις αρχίσω να spamαρω στα παιχνίδια .

Οι καφέ είναι πιο ήσυχοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά ανοίγοντας το πληκτρολόγιο δεν κατάφερα να διακρίνω κάποια λάθος κόλληση στα κουμπιά που έχουν θέμα, όλα μοιάζουν τέλεια .Καθάρισα την πλακέτα με ισοπροπιλική ,  το σύνδεσα άρχισαν να δουλεύουν όλα και λέω ρε λες; αλλά μετά από δέκα λεπτά άρχισε το backspace να μην ακούει και ακολούθησαν και τα υπόλοιπα . Μάλλον πάω για καινούργιο μιας και τεχνικός που ρώτησα μου είπε απαγορευτικό ποσό . Έχω ένα πιστωτικό στο Public 150 ευρώ από nanoleaf που κάηκαν στους 11 μήνες (άλλο θέμα αυτό πφφ) και έλεγα να τα πάρω πάλι αλλά μάλλον πάνε για πληκτρολόγιο .Μεταξύ deathstalker v2 , huntsman v2 τι προτείνετε με βασική προϋπόθεση να είναι και  πιο ήσυχο από το συγχωρεμένο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/2/2024 στις 9:47 ΜΜ, sstratos είπε

Το καλώδιο δεν έχει τσακίσει πουθενά ,επίσης τα rgb δουλεύουν κανονικά .Τέλος όταν έλυσα το πληκτρολόγιο αποσύνδεσα και ξανά σύνδεσα την επαφή και συνεχίζει να το κάνει . Αφού δεν έχει εγγύηση θα δοκιμάσω να βγάλω τους διακόπτες με κολλητήρι και να ξανά κάνω κόλληση και ότι θέλει ας γίνει 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...