Προς το περιεχόμενο

Στην παραγωγή τα νέα iPad Pro OLED και MacBook Air με M3, που κυκλοφορούν στα τέλη Μαρτίου


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 hours ago, kostasfalcon said:

Δεν παλεύεται το 60αρι...ένας ζελες παντού 

Ε όχι....

Τρέμει ολόκληρο!

στα δικά μου μάτια όχι. και δίπλα δίπλα να τα βάλω πάλι δεν βλέπω κάποια διαφορά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

12 ώρες πριν, Tlykog είπε

Τί σου είπα δηλαδή;

Σου έγραψα ότι σχολίασες και έβαλες φατσούλα για κάτι ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ, γιατί είναι θέμα γούστου.

Εκτός αυτού, άλλο γράφω και άλλο καταλαβαίνεις.

Τέλος, όπως σου είπα: προτιμώ την αυτονομία πάνω απ΄όλα. Είναι κακό; Ενοχλώ κανένα;

Εσύ προτιμάς τα 120. Σε αντίθεση με εσένα, θα πω ότι είναι δικαίωμά σου. Το σέβομαι και το καταλαβαίνω.

Επειδή ξέρω ότι είναι καλύτερα τα 120Hz, αν τα χρησιμοποιούσα συνέχεια δε θα ήθελα να βλέπω τα 60. Γι αυτό και τα αποφεύγω και μου φαίνονται μια χαρά τα 60. Αυτό έγραψα.

Πόσο είναι τελοσπάντων το impact στην αυτονομία όταν είσαι στα 120?

Έχει τόσο μεγάλη διαφορά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχει 60 και 120. Οι οθονες που προσφερουν VRR παιζουν απο 1 μεχρι 120 αναλογα το τι δειχνουν. Επισης δεν γνωριζω πως το "κοβεις" αυτο σαν feature. Ισως πουθενα στο accessibility. Δεν νομιζω πως εχει impact στην μπαταρια, τουλαχιστον δεν εχω διαβασει κάτι τετοιο πουθενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Snolly είπε

Δεν υπαρχει 60 και 120. Οι οθονες που προσφερουν VRR παιζουν απο 1 μεχρι 120 αναλογα το τι δειχνουν. Επισης δεν γνωριζω πως το "κοβεις" αυτο σαν feature. Ισως πουθενα στο accessibility. Δεν νομιζω πως εχει impact στην μπαταρια, τουλαχιστον δεν εχω διαβασει κάτι τετοιο πουθενα.

Θα συμφωνήσω. Το θέμα μας είναι αν η oled του επόμενου iPad Pro θα είναι καλύτερη ή χειρότερη από την εκπληκτική mini led . 
Για την μπαταρία αν κάποιος έχει θέμα , το βάζει στην οικονομία μπαταριας όπου εκεί έχει  το max του vrr στα 60 και έχει τις υπόλοιπες λειτουργίες που προστατεύουν την μπαταρία. Γιατί μόνο με τα hz της οθόνης κλειδωμένα στα 60 , χωρίς vrr , η μπαταρία δεν την γλυτωνει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, logistoulis είπε

Πόσο είναι τελοσπάντων το impact στην αυτονομία όταν είσαι στα 120?

Έχει τόσο μεγάλη διαφορά;

Στο ipad pro 2021 M1 είναι περίπου 15-20% με τη χρήση που του κάνω. Για εμένα είναι μεγάλη διαφορά.

27 λεπτά πριν, Snolly είπε

MiniLED στα 11ρια pro δεν ειδαμε ποτε. σωστα;

Σωστά.

44 λεπτά πριν, Snolly είπε

Δεν υπαρχει 60 και 120. Οι οθονες που προσφερουν VRR παιζουν απο 1 μεχρι 120 αναλογα το τι δειχνουν. Επισης δεν γνωριζω πως το "κοβεις" αυτο σαν feature. Ισως πουθενα στο accessibility. Δεν νομιζω πως εχει impact στην μπαταρια, τουλαχιστον δεν εχω διαβασει κάτι τετοιο πουθενα.

 

36 λεπτά πριν, atheatos είπε

Θα συμφωνήσω. Το θέμα μας είναι αν η oled του επόμενου iPad Pro θα είναι καλύτερη ή χειρότερη από την εκπληκτική mini led . 
Για την μπαταρία αν κάποιος έχει θέμα , το βάζει στην οικονομία μπαταριας όπου εκεί έχει  το max του vrr στα 60 και έχει τις υπόλοιπες λειτουργίες που προστατεύουν την μπαταρία. Γιατί μόνο με τα hz της οθόνης κλειδωμένα στα 60 , χωρίς vrr , η μπαταρία δεν την γλυτωνει. 

Το κόβεις και υπάρχει διαφορά στην μπαταρία ανάλογα τη χρήση. Επειδή χρησιμοποιώ αρκετά το tablet για ζωγραφική και σημειώσεις η διαφορά είναι αισθητή, μιας και η οθόνη μένει μόνιμα αναμμένη και, λόγω συνεχόμενης αλληλεπίδρασης (πιθανόν), δε λειτουργεί στα 60Hz, αλλά παραπάνω. Το βλέπω, ειδικά στο procreate, ότι δουλεύει στα 120 σχεδόν συνέχεια.

Παρόλα αυτά νομίζω ότι το vrr δεν απενεργοποιείται, απλά σταματάει στα 60Hz.

Επεξ/σία από Tlykog
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Snolly είπε

MiniLED στα 11ρια pro δεν ειδαμε ποτε. σωστα;

και από ότι φαίνεται δεν πρόκειται και να δούμε ποτέ. Ας ελπίσουμε στα 12.9 pro να μην είναι downgrade η oled.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...