Προς το περιεχόμενο

Οθόνη android σε VW Polo 6R


Bitbit

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αφού το Podofo έχεις δει και επιλέξει εδω και μια εβδομάδα, πάρε αυτό. Δεν νομίζω να έχει κάποια σημαντική διαφορά από το δεύτερο. 

Το δικό μου έχει 2 εβδομάδες τώρα που το παρακολουθώ καθημερινά και δεν διαπιστώνω απώλεια ρεύματος. Λειτουργεί καλά, mp3 & mp4 τα παίζει μια χαρά και δεν βρίσκω κάποιο πρόβλημα μέχρι σήμερα. 

image.jpeg.43345b936616e9d8267fd3b920aba887.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με τα 2gb ram (και με τα 4 ισως και με 6 - παιζει ρολο και ο επεξεργαστης) θα δεινοπαθησεις στη χρηση περαν του radio και του carplay/android auto.

Αυτες οι συσκευες ειναι οκ και on budget για να μπορεις να εχεις carplay/android auto και οχι για να χρησιμοποιεις το ενσωματομενο android και τις εφαρμογες του (gps κτλ).

Ιδανική λύση για το 6R (το οποιο ειχα και στο δικο μου παλιοτερα) ειναι το RCD 330 το οποιο βεβαια βλεπω οτι εχει ξεφυγει σε κοστος δυστυχως. Αν μπορεις να το βρεις σε λογικη τιμη που μπορεις να διαθεσεις, ειναι οτι καλυτερο - εργοστασιακο look, οχι android, μπροστινη usb και ενσωματεμενα caplay/android auto.

Επεξ/σία από zaccki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 minutes ago, costas_ said:

Αφού το Podofo έχεις δει και επιλέξει εδω και μια εβδομάδα, πάρε αυτό. Δεν νομίζω να έχει κάποια σημαντική διαφορά από το δεύτερο. 

Το δικό μου έχει 2 εβδομάδες τώρα που το παρακολουθώ καθημερινά και δεν διαπιστώνω απώλεια ρεύματος. Λειτουργεί καλά, mp3 & mp4 τα παίζει μια χαρά και δεν βρίσκω κάποιο πρόβλημα μέχρι σήμερα. 

image.jpeg.43345b936616e9d8267fd3b920aba887.jpeg

ωραίο, μια χαρά φαίνεται το δικό σου. το μόνο που με χαλάει είναι ότι δεν έχει Usb Μπροστά, Όχι ότι θα χρησιμοποιείται και συχνά. Βάζεις ένα στικάκι φουλ με τραγούδια και δε χρειάζεται να το πειράξεις παρά ελάχιστες φορές. Ανέφερα αυτό με το ρεύμα γιατί έχω διαβάσει να σχολιάζεται από μερικούς. Αλλά και επειδή είναι κινέζικα είναι ένας φόβος που θα τον είχαν πολλοί. Αυτό και η λήψη του gps.

11 minutes ago, zaccki said:

Με τα 2gb ram (και με τα 4 ισως και με 6 - παιζει ρολο και ο επεξεργαστης) θα δεινοπαθησεις στη χρηση περαν του radio και του carplay/android auto.

Αυτες οι συσκευες ειναι οκ και on budget για να μπορεις να εχεις carplay/android auto και οχι για να χρησιμοποιεις το ενσωματομενο android και τις εφαρμογες του (gps κτλ).

Ιδανική λύση για το 6R (το οποιο ειχα και στο δικο μου παλιοτερα) ειναι το RCD 330 το οποιο βεβαια βλεπω οτι εχει ξεφυγει σε κοστος δυστυχως. Αν μπορεις να το βρεις σε λογικη τιμη που μπορεις να διαθεσεις, ειναι οτι καλυτερο - εργοστασιακο look, οχι android, μπροστινη usb και ενσωματεμενα caplay/android auto.

Θέλω να στείλω μήνυμα στον πωλητή να δω τι γίνεται με τον φωτισμό. Σε άλλα λέει ότι επιλέγεις χρώμα. Το αυτοκίνητο έχει κόκκινο φωτισμό, αν ένα απο αυτά έχει άλλο χρώμα θα φαίνεται σαν λουνα παρκ. Να εξασφαλίσω αυτό και θα πάρω ένα από τα 2. Θα ενημερώσω πάντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο δικό μου (και πιστεύω σε όλα αυτά τα κινέζικα) έχει επιλογή φωτισμού-χρωμματισμού των πλήκτρων. By default είναι Red αλλα μπορεί να αλλάξει σε άλλα χρώματα, ακόμα και κυκλικά να αλλάζουν συνεχώς (τσιρκο). Μην περιμένεις όμως και πολλά από μια επικοινωνία με τον πωλητή. Τα μηχανήματα αυτά είναι λίγο "μην σου κάτσει" όπως χαρακτηριστικά θα καταλάβεις και από τα Reviews των αγοραστών στο Ali. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

τελικά παρήγγειλα ένα αλλά κάτι δε μου κάθεται καλά. 

Έγινε η παραγγελία και στάλθηκε υποτίθεται 21/02 με εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης 5/03. Εντωμεταξύ μέχρι τώρα το μαϊμουδοτρακ δεν εμφανίζει πληροφορίες. Απο Ισπανία έρχεται.

άλλες 2 παραγγελίες που έκανα στις 18/2 και είχαν εκτιμώμενη παράδοση 28/03 τις παρέλαβα σήμερα με ACS ενώ είχαν έρθει από 1/03

Το πρόβλημα δεν είναι ότι αργεί αλλά ότι το τρακ δεν εμφανίζει τίποτα. Δεν υπάρχει. Δε θυμάμαι ποτέ να έχω παραγγείλει κάτι και το τρακ μετά από τόσες μέρες να μην εμφανίζει τίποτα.

Από ali και οι 3 παραγγελίες (διαφορετικοί πωλητές)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

επιστρέφω πάλι. Μια χαρά η οθόνη, έχει κάποια θεματάκια που δε με ενοχλουν και τόσο αλλά γενικά είμαι ευχαριστημένος

πχ

  • αρκετές φορές το android auto διακόπτεται. αυτό δε με απασχολεί γιατι δε το χρησιμοποιώ. παίζει να φταίει και το κινητό. ίσως το δοκιμάσω με άλλο.
  • δεν έχω κάμερα πίσω και όταν βάζω όπισθεν μου μαυρίζει η οθόνη και γράφει No signal. Υποθέτω υπάρχει ρύθμιση να μην παίρνει εικόνα από την κάμερα αλλά δε μπόρεσα να την βρω.
  • συνδέομαι σε wifi αλλά είναι τρομερά αργό και δε νομίζω να έφταιγε το wifi. Ήθελα να κατεβάσω χάρτες για το gps και έφαγα τόση ώρα. Κάποιους τους έχω αφήσει στη μέση. δε παλεύεται.
  • το here maps που ήθελα να το κάνω εγκατάσταση δε γίνεται. Αυτό όμως έχει να κάνει με το android, δε μου το εμφανίζει καν στο store

Από την άλλη...

  • το gps δουλεύει άψογα και δεν έχω θέμα με το σήμα. Δε το χάνει.
  • η ομιλία bluetooth με το κινητό είναι οκ. Ο συνομιλητής καταλαβαίνει ότι μιλάω με ανοιχτή ακρόαση αλλά δεν είναι θέμα.
  • διαβάζει στικάκι 64GB. Δεν είχα μεγαλύτερο να δοκιμάσω.
  • μετέφερα αρχείο apk μέσω του usb και το έκανα εγκατάσταση. Έγινε κανονικά
  • η απόκριση της οθόνης είναι άριστη, όπως το κινητό.

Γενικά για τα χρήματα του είναι άριστο. Έπρεπε να το είχα πάρει χθες.

 

Επεξ/σία από Bitbit
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...