Προς το περιεχόμενο

Τιμη πωλησης iPhone 14 pro??


Georgebek2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

29 λεπτά πριν, TrialKid είπε

Δεν ξέρω, να πληρωσω κάτι δεν μου έχει έρθει με τοσα τηλέφωνα, τηλεοράσεις OLED των 2.000€ , laptop ...

 

Τα δίνεις στο τέλος μαζικά λογικά (εννοώ στο 3μηνο) και ίσως δεν φαίνονται. 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 minute ago, kormos said:

Τα δίνεις στο τέλος μαζικά λογικά (εννοώ στο 3μηνο) και ίσως δεν φαίνονται. 🙂

Μπορεί  να είναι ετσι όπως το λες, και να έρχονται μια η άλλη : αγορές - έξοδα - κέρδη. 
Δεν το έχω ψάξει, αλλά δεν μου έβαλε και φρένο πουθενά όταν του είπα να πάρουμε αυτά πριν 2-3 χρόνια. 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 hours ago, Dinos1973 said:

εάν θέλεις να το πουλήσεις θα πρέπει να έχεις και την λογική να το σκοτώσεις, εάν το βάλεις σε μια τιμή όπως αυτές που βλέπεις σε αγγελίες πολύ πιθανόν να αργήσει να πουληθεί, και όσο αργεί η τιμές τον τηλεφώνων δεν ανεβαίνουν αλλά πέφτουν. Όσες αγγελίες βλέπεις και συνεχίζουν να είναι ενεργές σε λογικές προς το ακριβό τιμές, σημάνει ότι θα αργήσουν η θα πρέπει ο πωλητής κάποια στιγμή να μειώσει την τιμή πολύ χαμηλότερα από όσο νόμιζε για να το πουλήσει. Μέτρο σύγκρισης είναι μαγαζιά με μεταχειρισμένα, δες τις τιμές και υπολόγισε ότι εσύ θα πρέπει να το δώσεις έως και 100 ευρώ ποιο φθηνά. Όπως βλέπω σε site που πουλά μεταχειρισμένα το 14pro 128gb ειναι στα 899, εαν θελεις να το πουλησεις σχετικα γρηγορα δεν θα πας πανω απο 800! εαν σε μια εβδομαδα δεν φυγει αρχιζεις και κατεβενεις 20 - 20 ευρω μεχρι να φυγει.

 

Πολυ σωστη σκεψη. Οντως πουλανε στα 900 άρα το βάζω 750 να τελειωνω. Ειναι λογικη τιμη και δεν ειναι και σκοτωμα τυπου 650...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Georgebek2 said:

Πολυ σωστη σκεψη. Οντως πουλανε στα 900 άρα το βάζω 750 να τελειωνω. Ειναι λογικη τιμη και δεν ειναι και σκοτωμα τυπου 650...

Ετσι να κανείς , και αν δεις δεν... εσυ αποφασίζεις 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Georgebek2 είπε

Πολυ σωστη σκεψη. Οντως πουλανε στα 900 άρα το βάζω 750 να τελειωνω. Ειναι λογικη τιμη και δεν ειναι και σκοτωμα τυπου 650...

Αν έχει υπόλοιπο εγγύησης και παρελκόμενα μπορείς να ανέβεις λίγο ακόμα... (Τα 750 αντικειμενικά, μπροστά στα 900-1000 που πωλούνται...ε είναι χαμηλά)

Δική σου η τελική απόφαση πάντα 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/1/2024 στις 2:41 ΜΜ, kormos είπε

Τα iPhone 14 Pro 128GB όντως δείχνει στην αγορά ως μεταχειρισμένα να κυμαίνονται στα 900€-1000€ με εγγύηση και όλα τα παρελκόμενα του.

 

Αν θεωρείς ότι είσαι μέσα σε αυτά τα κριτήρια κάπου εκεί μπορείς να κυμανθείς.

Απ' την άλλη αν θες να το δώσεις άμεσα...θα πρέπει (βάση λογικής) να το δώσεις πιο χαμηλά.

1089€ έχει αυτή τη στιγμή το iphone 15 pro 128gb στο amazon.de και 885€ το απλό 15 

Στη Γερμανία πάντως το 14 pro max το βρίσκεις από 350€ -600€

Άμα έχουν τέτοια αξία στην Ελλάδα να φέρω δύο το καλοκαίρι για πούλημα να βγάλω και τις διακοπές μου..

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, andreas-d είπε

1089€ έχει αυτή τη στιγμή το iphone 15 pro 128gb στο amazon.de και 885€ το απλό 15 

Στη Γερμανία πάντως το 14 pro max το βρίσκεις από 350€ -600€

Άμα έχουν τέτοια αξία στην Ελλάδα να φέρω δύο το καλοκαίρι για πούλημα να βγάλω και τις διακοπές μου..

Να φέρεις

...αν είναι Ελληνικής αντιπροσωπείας και έχουν υπόλοιπο εγγύησης.

...ή φέρε μου ένα (με πλήρη συσκευασία και εντός εγγύησης) και θα σου δώσω τα 350€ το καλοκαίρι!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, andreas-d said:

1089€ έχει αυτή τη στιγμή το iphone 15 pro 128gb στο amazon.de και 885€ το απλό 15 

Στη Γερμανία πάντως το 14 pro max το βρίσκεις από 350€ -600€

Άμα έχουν τέτοια αξία στην Ελλάδα να φέρω δύο το καλοκαίρι για πούλημα να βγάλω και τις διακοπές μου..

Φερε και μενα κανα 14πμ με 350... απο γερμανια... να κανω και γω οικονομια για τις διακοπες μου... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, andreas-d said:

1089€ έχει αυτή τη στιγμή το iphone 15 pro 128gb στο amazon.de και 885€ το απλό 15 

Στη Γερμανία πάντως το 14 pro max το βρίσκεις από 350€ -600€

Άμα έχουν τέτοια αξία στην Ελλάδα να φέρω δύο το καλοκαίρι για πούλημα να βγάλω και τις διακοπές μου..

δεν υπάρχει αυτό που λες κάπου έχεις μπερδέψει τα μοντέλα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Dinos1973 είπε

δεν υπάρχει αυτό που λες κάπου έχεις μπερδέψει τα μοντέλα !

Κανονικη τιμή με τιμολόγιο πάει ποιο φθηνά.

inbound4547475902227037874.jpg

inbound2817936515034102627.jpg

Και μεταχειρισμένα με το ένα από αυτά είμαι σε διαπραγμάτευση..

inbound8220107009392403354.jpg

inbound5821634868504362414.jpg

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, andreas-d said:

Κανονικη τιμή με τιμολόγιο πάει ποιο φθηνά.

inbound4547475902227037874.jpg

inbound2817936515034102627.jpg

Και μεταχειρισμένα με το ένα από αυτά είμαι σε διαπραγμάτευση..

inbound8220107009392403354.jpg

inbound5821634868504362414.jpg

Το ότι παρουσιάζεις τις απατεωνιές του marketplace σαν κανονικές τiμες με ξεπερνά !!!

Επεξ/σία από Dinos1973
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Dinos1973 είπε

Το ότι παρουσιάζεις τις απατεωνιές του marketplace σαν κανονικές τομές με ξεπερνά !!!

Κάθε αγγελία μπορεί να είναι απάτη, όμως όχι όλες στο χέρι μας είναι με συνάντηση ελενχο και αγορά, 

Οι τιμές του 15 όμως είναι πραγματικές.

Εσύ αγόρασε ότι θες εγώ σου έδωσα παράδειγμα, κοίτα όμως και στο eBay.de να δεις που παίζουν για να μη σου πω στα άπειρα  πακιστανικα μαγαζάκια κινητών τηλεφώνων.

Δεν καταλαβαίνω που θες να καταλήξεις ότι η αξία του 14 είναι 900€ για κορόιδα ψάχνεις..

Βέβαια όσο θέλει πουλάει ο καθένας ελεύθερη αγορά ήμαστε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 minutes ago, andreas-d said:

Κάθε αγγελία μπορεί να είναι απάτη, όμως όχι όλες στο χέρι μας είναι με συνάντηση ελενχο και αγορά, 

Οι τιμές του 15 όμως είναι πραγματικές.

Εσύ αγόρασε ότι θες εγώ σου έδωσα παράδειγμα, κοίτα όμως και στο eBay.de να δεις που παίζουν για να μη σου πω στα άπειρα  πακιστανικα μαγαζάκια κινητών τηλεφώνων.

Δεν καταλαβαίνω που θες να καταλήξεις ότι η αξία του 14 είναι 900€ για κορόιδα ψάχνεις..

Βέβαια όσο θέλει πουλάει ο καθένας ελεύθερη αγορά ήμαστε..

σας περιμένουμε στην Ελλάδα, και θα σας δώσουμε και 100 ευρώ πάνω από την τιμή που αναφέρατε.....ελπίζω να μην περιμένουμε πολύ!

Η ακόμα καλύτερα ανέβασε ανάρτηση στις αγγελίες εδώ στο forum με τις τιμές που αναφέρεις άντε βάλε και 100 ευρώ παραπάνω να αγοράσουμε και πληρώνουμε και τα μεταφορικά ..... τελώνιο δεν έχει η Γερμανία και το courier είναι στα 30 ευρώ, όποτε περιμένουμε να δούμε τις αγγελίες μπας και πέσουν και οι τιμές εδώ γιατί έχει παραγίνει το κακό.....

Επεξ/σία από Dinos1973
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φίλε μου δεν κάνω εγώ αυτή τη δουλειά, θα μπορούσα αλλά δεν είναι του τύπου μου. Το θέμα είναι ότι δίνεται μεγάλη αξία σε μία συσκευή επειδή έχει ένα μήλο, τουλάχιστον εδώ που είμαι δεν ισχύει αυτό ευτυχώς, το μεταχειρισμένο έχει τιμή μεταχειρισμένου χωρίς καπέλο μάρκας.

Επεξ/σία από andreas-d
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, andreas-d said:

Φίλε μου δεν κάνω εγώ αυτή τη δουλειά, θα μπορούσα αλλά δεν είναι του τύπου μου. Το θέμα είναι ότι δίνεται μεγάλη αξία σε μία συσκευή επειδή έχει ένα μήλο, τουλάχιστον εδώ που είμαι δεν ισχύει αυτό ευτυχώς, το μεταχειρισμένο έχει τιμή μεταχειρισμένου χωρίς καπέλο μάρκας.

Το βασικο ειναι πως οι αγγελιες που σου πουλανε 14pm με 300ε ειναι απατες για να σου παρουν τα χρηματα. Προχωραμε.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...