Προς το περιεχόμενο

Νέο κινητό 250 - 300€


Valasia
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Donalhioy,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας και παλι, με βοηθησατε πολύ στις προηγούμενες αγορές μου και σκέφτηκα να ρωτήσω ξανα.Αυτη τη φορά ψάχνω κινητό μέχρι 300 € περίπου. Θέλω να το αγοράσω από Ελληνικό κατάστημα και θα πρέπει να έχει οπωσδήποτε NFC, μεγάλη μπαταρία και σχετικά καλή κάμερα. Η γενικη του χρήση είναι social, email και πολλές φορές ανοίγω αρκετές σελίδες μαζί.

Παλιοτερα είχα το xiaomi 8 lite, μου κρατησε 4 χρόνια και το άλλαξα λόγω μπαταρίας, το είχα λατρεψει! Πριν από 2 χρόνια πήρα το samsung Α52s 5G. Δεν είμαι ιδιαίτερα ικανοποιημένη. Το δαχτυλικό δεν έπιανε από την αρχή, τρώει κολλήματα, η ανοιχτή ακρόαση που χρησιμοποιώ αρκετά δεν λέει, στην μεση της μερας χρειάζεται φορτισμα και εδώ και μια εβδομάδα ξαφνικά σβήνει η οθόνη του.

Δεν μου αρέσει να αλλάζω συνέχεια συσκευές, θα ήθελα να μου κρατήσει 3-4 χρονια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, stark είπε

Κάποιες επιλογές:

Motorola Moto Edge 40 5G
Samsung Galaxy A54
Motorola G84 

Για samsara δεν το συζητώ ξανά, δεν έχω καλή εμπειρία παρόλο που όλοι το προτείνουν.  Το Edge 40 είδα ότι έχει μπαταρία 4400mAh, θα μου φτασει; δουλεύω όλη μέρα με το κινητό. 

11 ώρες πριν, Donalhioy είπε

Η αλήθεια είναι ότι θα ήθελα κάτι σε xiaomi αφού έμεινα πολύ ευχαριστημένη με το lite 8 παλιότερα όμως από πέρυσι ακούω πως τα έχει χαλάσει τα κινητά της,  ισχύει κάτι τέτοιο; 

8 ώρες πριν, CaptainChris είπε

Motorola G84 και αν μπορείς λίγο πάνω από €300 Motorola Edge 40 

Motorola ε; δεν θα φάει κολλήματα; ειδα το edge40 αλλά με ζόρισε η μπαταρία του 4400mAh, μήπως είναι μικρή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο a52s για το δακτυλικο κυρίως δοκίμασε να περασεις το ίδιο δαχτυλο 2 φορές. Βελτιωνει δραματικα τον αισθητηρα, για την μπαταρια όρισε τον ρυθμό ανανέωσης στα 60hz. ειναι φανταστικο κινητο και το χρησιμοποιω χρόνια (πλεον σαν εταιρικό γιατι πηγα σε iphone)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δύο μέρες κάτοχος του Motorola edge 40.

Θετικοτατες εντυπώσεις έως τώρα , σε σχέση με το OnePlus Nord 2 που είχα πριν είναι καλύτερο σε όλα .... γενικά πιο smooth .

Στην τιμή δε που το πήρα από το best price ,( με απαλλαγή ΦΠΑ 202€ ) κλέβεις κυριολεκτικά εκκλησία.... δεν υπάρχει νομίζω κάτι καλύτερο έως τα 300€ .

Ίσως η μπαταρία του είναι μικρή , άνετα όμως βγάζει ημέρα ( λόγω λογισμικού , stock android ) .

 

Επεξ/σία από polhs
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, polhs είπε

Δύο μέρες κάτοχος του Motorola edge 40.

Θετικοτατες εντυπώσεις έως τώρα , σε σχέση με το OnePlus Nord 2 που είχα πριν είναι καλύτερο σε όλα .... γενικά πιο smooth .

Στην τιμή δε που το πήρα από το best price ,( με απαλλαγή ΦΠΑ 202€ ) κλέβεις κυριολεκτικά εκκλησία.... δεν υπάρχει νομίζω κάτι καλύτερο έως τα 300€ .

Ίσως η μπαταρία του είναι μικρή , άνετα όμως βγάζει ημέρα ( λόγω λογισμικού , stock android ) .

 

Φίλε δοκίμασε το και σε κανένα παιχνίδι να πεις εμπειριες και με δεδομένα wi fi ανοιχτά με χρήση Φούλ βγάζει μέρα μέχρι 12 βράδυ η μπαταρία;Η κάμερα βράδυ τι λέει;ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, Valasia είπε

 

Η αλήθεια είναι ότι θα ήθελα κάτι σε xiaomi αφού έμεινα πολύ ευχαριστημένη με το lite 8 παλιότερα όμως από πέρυσι ακούω πως τα έχει χαλάσει τα κινητά της,  ισχύει κάτι τέτοιο; 

Motorola ε; δεν θα φάει κολλήματα; ειδα το edge40 αλλά με ζόρισε η μπαταρία του 4400mAh, μήπως είναι μικρή;

οχι δεν ισχυει...  

δες ενα συγκριτικο με συσκευες.. δωσε βαση στην οθονη, επεξεργαστη, μεσο αποθηκευσης (ufs), ram, οπου αλλου θελεις οπως συστημα ψυξης

https://www.kimovil.com/el/sygkrish/motorola-edge-40,motorola-moto-g84,poco-x6-pro,samsung-galaxy-a54-5g-latam-8gb-128gb-sm-a546e

Επεξ/σία από Donalhioy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Valasia είπε

Για samsara δεν το συζητώ ξανά, δεν έχω καλή εμπειρία παρόλο που όλοι το προτείνουν.  Το Edge 40 είδα ότι έχει μπαταρία 4400mAh, θα μου φτασει; δουλεύω όλη μέρα με το κινητό. 

Η αλήθεια είναι ότι θα ήθελα κάτι σε xiaomi αφού έμεινα πολύ ευχαριστημένη με το lite 8 παλιότερα όμως από πέρυσι ακούω πως τα έχει χαλάσει τα κινητά της,  ισχύει κάτι τέτοιο; 

Motorola ε; δεν θα φάει κολλήματα; ειδα το edge40 αλλά με ζόρισε η μπαταρία του 4400mAh, μήπως είναι μικρή;

Καθόλου κολλήματα είναι άψογα, και η μικρότερη μπαταρία κρατάει παραπάνω από αλλά κινητά με μεγαλύτερες μπαταρίες γιατί είναι καθαρό και ελαφρή το λειτουργικό χωρίς πρόσθετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, kp1 είπε

Φίλε δοκίμασε το και σε κανένα παιχνίδι να πεις εμπειριες και με δεδομένα wi fi ανοιχτά με χρήση Φούλ βγάζει μέρα μέχρι 12 βράδυ η μπαταρία;Η κάμερα βράδυ τι λέει;ευχαριστω

Καλησπέρα......

Παιχνίδια δεν παίζω , η κάμερα του είναι καλή και το βράδυ.... δεν είμαι και ειδήμων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Update, λοιπόν αφού ανακάλυψα πως με περιμένει αναβάθμιση στο πρόγραμμα κινητής μου ειμαι πλέον ανάμεσα σε αυτά. Δεν θέλω να αλλάξω κινητό για τα επόμενα 2-3 χρόνια τουλάχιστον,  επισεις από άποψη μπαταρίας ποιο προτείνετε; δεν έχω πολλές εφαρμογές αλλά ανοίγω πολλές σελίδες συγχρόνως και μιλάω πάρα πολλές ώρες την ημέρα. 

Moto Edge 40 Neo Dual 5g 12GB/256GB 

POCO X6 pro Dual 5G 8GB/ 256GB

Realme 11 Pro+ Dual 5G 12GB/ 512GB

XIAOMI Redmi note 12 pro+ Dual 5G 8GB/ 256GB

Samsung galaxy A54 Dual 5G 8GB/128GB

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Valasia είπε

Update, λοιπόν αφού ανακάλυψα πως με περιμένει αναβάθμιση στο πρόγραμμα κινητής μου ειμαι πλέον ανάμεσα σε αυτά. Δεν θέλω να αλλάξω κινητό για τα επόμενα 2-3 χρόνια τουλάχιστον,  επισεις από άποψη μπαταρίας ποιο προτείνετε; δεν έχω πολλές εφαρμογές αλλά ανοίγω πολλές σελίδες συγχρόνως και μιλάω πάρα πολλές ώρες την ημέρα. 

Moto Edge 40 Neo Dual 5g 12GB/256GB 

POCO X6 pro Dual 5G 8GB/ 256GB

Realme 11 Pro+ Dual 5G 12GB/ 512GB

XIAOMI Redmi note 12 pro+ Dual 5G 8GB/ 256GB

Samsung galaxy A54 Dual 5G 8GB/128GB

Moto edge 40 για το ελαφρυ λειτουργικό/μενου του ή εναλλακτικά Galaxy A54 για πιο σταθεροτητα/σερβις/υποστηριξη συνολικα και ενημερωσεις λογισμικου για μινιμουμ 3 ετη ακομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, aces είπε

Moto edge 40 για το ελαφρυ λειτουργικό/μενου του ή εναλλακτικά Galaxy A54 για πιο σταθεροτητα/σερβις/υποστηριξη συνολικα και ενημερωσεις λογισμικου για μινιμουμ 3 ετη ακομα.

Moto edge 40 ή moto edge 40 neo; 

Εκτός από τιμή και μπαταρία έχει άλλη διαφορά; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Valasia είπε

Moto edge 40 ή moto edge 40 neo; 

Εκτός από τιμή και μπαταρία έχει άλλη διαφορά; 

Το edge 40 ( το κανονικό όχι το neo ) έχει καλύτερο επεξεργαστή .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...