Προς το περιεχόμενο

Last Epoch


aimon1989

Προτεινόμενες αναρτήσεις

spacer.png

Καλησπέρα παιδιά. 

Μιας και το game θα κάνει release στις 21 Φλεβάρη, είπα να ανοίξω ένα thread μιας και δεν βλέπω να έχει ανοίξει κανείς στο παρελθόν.

Είναι top down action RPG με πολύ μεγάλο βάθος στα classes. Έχει βγει σε early access απο το 2019 και από τις αρχές γνωρίζω ότι έχει πάρει πολλά updates και έχει αλλάξει αρκετά. 

https://lastepoch.com/

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/esrO1CocQ9w?si=qOE0ukJ2Za5G_DMu" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture; web-share" allowfullscreen></iframe>

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είχα παίξει πριν περίπου 2 χρόνια και μόλις τερμάτισα το story το άφησα για όταν βγει. Περιμένω το release για να δω αν τελικά αξίζει γιατί τότε μου άφησε ανάμεικτες εντυπώσεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ξεκίνησα την Δευτέρα και είμαι ακόμα στην αρχή. Ερχόμενος απο d4 και d3 μου άρεσε το πόσο πιο πολλές επιλογές έχει στα classes και στα skills. Αν ξανά μπεις και θες να παμε μαζί στείλε μου εννοείται.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Έγινε αλλαγή τίτλου σε Last Epoch

Το 30-40 ευρώ είναι μια τιμή που τα game πηγαίνουν σχετικά γρήγορα, ειδικά γύρω στα 40. Μόνο το BG3 έχει κρατήσει τιμή. Οπότε πολλοί περιμένουν να πάει εκεί. Οπότε αν έχει τόσο εξαρχής και είναι καλό, λογικό να ορμάνε. 50+ ευρώ μου φαίνονται πάρα πολλά για game. Ειδικά που σχεδόν όλα έχουν θέματα είτε τεχνικά είτε σε gameplay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

@BlurayMoviesGreeceD4 killer λένε.

Και για το Wolcen ετσι ελεγαν και πηγε απατο.
Μονο το Throne And Liberty εχει ελπιδες να κρατησει κοσμο και αυτο λογο L2.
Kατα τα αλλα Season 4 για μια βδομαδα και περιμενουμε το Expansion μηπως κανει τη διαφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ίσως, να το περίμενα πιο πολύ και από το diablo4.
Πολλά υποσχόμενο παιχνίδι, αλλά λέω να περιμένω, μιας και προβλέπεται να πέσει κόσμος πάνω να το ρουφήξει. Ειδικά αν το πάρουν χαμπάρι και οι streamers!

---------

Κάνανε πάρτι στα reviews

image.png.663459a11ab54884c5007b632ffabf92.png

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα γραφικά είναι σαν το LoL πάντως και τα θεωρώ πολύ κατώτερα απ' το D4, όπως και η ευχαρίστηση στο gameplay. Τώρα με το ''D4 killer'' δεν ξέρω τι εννοούν, θα έχει καλύτερο endgame content ; Θα ντύνεσαι πολύ πιο γρήγορα όπως θέλει η πλειοψηφία πλέον να τα σηκώνει όλα σε 5 μέρες ; Χλωμό.

Τα μόνα σίγουρα καλύτερα είναι το offline play(Για όσους θέλουν solo αν και προσωπικά θεωρώ ότι αυτά τα παιχνίδια δεν είναι για solo) και τα 30 ευρώ κόστος αντί τα 70 που κοστίζει το D4. Τώρα με το gamepass βέβαια θεωρώ ότι και το D4 θα ανέβει πολύ σε κόσμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι για όλους αυτά τα παιχνίδια, σ' αυτά τα παιχνίδια αυτό που γουστάρεις και σε εθίζει είναι η εξέλιξη του χαρακτήρα σου, πως από χρέπι γίνεται πετσοκόφτρα. Κάποιοι το βρίσκουν εντελώς βαρετό και ανούσιο(Κυρίως άτομα που θέλουν single-player experiences only).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το LE το έπαιξα πέρσι τον Μάιο.
Σε σχέση με το D4 το οποίο έπαιξα την 2η σεζόν στα γούστα μου ηταν μερα με νύχτα.
Στο LE επαιξα 60 ωρες ,στο D4 170.
Το campaign του LE είναι χειρότερο,μικρότερο,καμία σχέση με την παραγωγή του D4 και στην ουσια ημουν στη φάση αντε να τελειώνουμε να πάμε στο end game.
Γραφικά για εμένα χειρότερα του D4 .
Η διαδικασία lvlαρισματος στο D4 πολύ καλύτερη. Στο LE υπήρχαν μονο τα monoliths  που ήταν οτι πιο repetitive αγγαρεία εχω δει σε παιχνίδι.
To LE δεν είχε επιλογές στο end game ,καθώς τα monoliths που χρησιμοποιούσες για το lvlαρισμα ,ήταν στην ουσία και το end game 

Πραγματα που το LE έκανε καλύτερα απο το D4 ηταν το πολύ ωραίο και ενδιαφέρων σύστημα crafting και το loot filter που πραγματικά ήταν εξαιρετικό,όπως και το απεριοριστο stash.
Τωρα που αναγκάστηκαν επιτέλους να το κάνουν launch γιατί έπεφτε κράξιμο ακομα και στο subreddit του παιχνιδιού για την στάσιμη κατάσταση που είχε περιέλθει με το βολικό early access απο το 2019, θα το ξαναπιάσω κάποια στιγμη όταν λυθούν τα τεχνικά προβλήματα που διαβάζω εχει αλλά και κάποια θέματα με τους σερβερ,λόγω launch .
Ελπίζω να προσέθεσαν το content που υποσχόντουσαν και να μην είναι στην ουσία η ίδια early access που βάφτισαν launch
 

Επεξ/σία από alet
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, xtrmsnpr said:

Ίσως, να το περίμενα πιο πολύ και από το diablo4.
Πολλά υποσχόμενο παιχνίδι, αλλά λέω να περιμένω, μιας και προβλέπεται να πέσει κόσμος πάνω να το ρουφήξει. Ειδικά αν το πάρουν χαμπάρι και οι streamers!

---------

Κάνανε πάρτι στα reviews

image.png.663459a11ab54884c5007b632ffabf92.png

το ίδιο ακριβώς και εγώ. Εχτές που δοκίμασα να μπω δεν γινόταν με τίποτα, σημερα το πρωι μπήκα μια χαρά και έχουν βγάλει και ενα fix 20mb ήδη. Φαντάζομαι ότι τις επόμενες μέρες θα έχει ακόμα connection issues αλλά μετά θα στρώσει μιας και όσοι είναι diablo 4 fans θα βρούν 100 λάθη για να γυρίσουν πίσω στην blizzard και τα 70 ευρω χαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...