Προς το περιεχόμενο

Πάει και η Nova, ποια είναι η φτηνότερη καρτοκινητή πλέον;


Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Diavolos666,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, kolossos said:

Εχω ενα απλο κινητο για τους γιους μου να το εχουν στο σχολειο. Ηταν στη CU και οταν πηγε 13€/μηνας, το μετεφερα στο free2go με 8€/μηνας. Η χρηση του ειναι 5'-10- το μηνα. 

Δεν χαρηκα για πολυ γιατι το καρτελ κινητης τα πηγε στα 13€ ως ελαχιστο. (Ξεφτ!λες, κ*λοκρατος) 

Πηγα σημερα στη Cosmote να ρωτησω για καρτοκινητο Frog, και μου ειπαν 13€/μηνα! (Και δεν ειχαν ουτε sim!)

Πως θα βαζουμε 3,02€ το μηνα οταν στη σελιδα η επιλογη ποσου ξεκιναει απο 13€? (Όπως στη CU Και Free2go) 

Αναφερομαι στο πακετο National Pack της Frog προς 3,02€/μηνας.

 

Αν πας στο κατάστημα μπορείς να κάνεις ανανέωση από 8 ευρώ και πάνω, οπότε αν βάλεις 10 ευρώ σου μένουν 9 ευρώ και κάτι και με αυτά μπορείς να βάζεις το πακέτο των 3,02 ευρώ για ίντερνετ που κρατάει έναν μήνα, μπορείς να το βάλεις 3 φορές, απλά πρέπει την τρίτη φορά να το βάλεις πριν λήξουν τα λεφτά στο τέλος του 2ου μήνα, ώστε τον τρίτο μήνα που θα σβηστούν τα λεφτά να έχεις ήδη βάλει το πακέτο.

Υ.Γ. διαβάζω ότι η φραγή μπαίνει τελικά με το πέρας των 2 μηνών, αν ισχύει δεν είναι τόσο φτηνό, θέλει 8 ευρώ κάθε 2 μήνες (4€/μήνα) για να συντηρείς και να έχεις και ένα πακέτο και να δέχεσαι εισερχόμενες τουλάχιστον. Αν ισχύει είναι τέρμα πατάτα.

https://www.f2g.gr/gr/f2g/support/ananeosi-ipolipo-chrisis/pos-mporo-na-ananeoso-to-ipolipo-mou-sto-free2go#se-katasthma-nova

image.png.b3c33b2a9f56aa4e74c84e12536d98f4.png

Επεξ/σία από Diavolos666
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Diavolos666 είπε

Αν πας στο κατάστημα... 

Υ.Γ. διαβάζω ότι η φραγή μπαίνει τελικά με το πέρας των 2 μηνών, αν ισχύει δεν είναι τόσο φτηνό, θέλει 8 ευρώ κάθε 2 μήνες (4€/μήνα) για να συντηρείς και να έχεις και ένα πακέτο και να δέχεσαι εισερχόμενες τουλάχιστον. Αν ισχύει είναι τέρμα πατάτα.

https://www.f2g.gr/gr/f2g/support/ananeosi-ipolipo-chrisis/pos-mporo-na-ananeoso-to-ipolipo-mou-sto-free2go#se-katasthma-nova

image.png.b3c33b2a9f56aa4e74c84e12536d98f4.png

Εδω και χρονια κανω ανανεωση χρονου online. Δεν συμφερει να τρεχουμε στο/α κατάστημα/τα. (Ειναι οπισθοδρομηση) 

Στο σαιτ (free2go) επελεξε αλλο ποσο αντι τα καθορισμενα, και δεν δεχοταν τιποτα κατω απο 13€. (Πληκτροληστε απο 13€ εως 20€) 

Απλα, εχουν συμφωνησει να γμσουν το κοσμακη, και το αλλοιθωρο κρατος δεν βλεπει δεν ξερει δεν ακουει! 

Βγαινει εδω μεσα ενας σχολιαστης και μας λεει οτι δεν "βγαινουν" οι εταιρείες! Ποιες, αυτες που δηλωνουν κατι αστρονομικα ΚΑΘΑΡΑ κερδη!  

Και δεν ειναι το προβλημα αν ηταν ενα το κινητο, αλλα πληρωνω εκτος απο το δικο μου, των παιδιων μου, της ανεργης γυναικας μου και 2 σταθερα (σπιτι-δουλεια). 

Αθροιστικά τιναζουν τον οικογενειακο προυπολογισμο, οσα δινω μηνιαια για το ρευμα, θελουν να τα δινω και στις τηλεπικοινωνιες, τα λ@μογια! 

Μας ξεζουμιζουν ανεξελεκτα ολιγοπωλια, με τις ευλογιες του Ζαβού...  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 hours ago, kolossos said:

Εδω και χρονια κανω ανανεωση χρονου online. Δεν συμφερει να τρεχουμε στο/α κατάστημα/τα. (Ειναι οπισθοδρομηση) 

Στο σαιτ (free2go) επελεξε αλλο ποσο αντι τα καθορισμενα, και δεν δεχοταν τιποτα κατω απο 13€. (Πληκτροληστε απο 13€ εως 20€) 

Απλα, εχουν συμφωνησει να γμσουν το κοσμακη, και το αλλοιθωρο κρατος δεν βλεπει δεν ξερει δεν ακουει! 

Βγαινει εδω μεσα ενας σχολιαστης και μας λεει οτι δεν "βγαινουν" οι εταιρείες! Ποιες, αυτες που δηλωνουν κατι αστρονομικα ΚΑΘΑΡΑ κερδη!  

Και δεν ειναι το προβλημα αν ηταν ενα το κινητο, αλλα πληρωνω εκτος απο το δικο μου, των παιδιων μου, της ανεργης γυναικας μου και 2 σταθερα (σπιτι-δουλεια). 

Αθροιστικά τιναζουν τον οικογενειακο προυπολογισμο, οσα δινω μηνιαια για το ρευμα, θελουν να τα δινω και στις τηλεπικοινωνιες, τα λ@μογια! 

Μας ξεζουμιζουν ανεξελεκτα ολιγοπωλια, με τις ευλογιες του Ζαβού...  

Ναι με online ανανέωση όλες οι εταιρίες έχουν από 13 ευρώ και πάνω αποκλειστικά πλέον, αυτό από το νέο έτος, είναι συνενοημένοι. Μόνο για κάποιον που ζει στην πολη κοντά σε κατάστημα μπορεί να το κάνει αυτό.

Εγώ έβαλα CU και δεν θα βάζω κάρτα ποτέ πλέον, θα αγοράζω λίγα πράγματα κάθε μήνα από τα καταστήματα που έχουν το cash back ώστε να μπαίνει ένα ποσό και να θεωρείται ανανέωση υπολοίπου ώστε να κρατάω το νούμερο. Δεν με νοιάζει να έχω χρόνο ομιλίας, αφού δεν μιλάω ποτέ στο κινητό, για τράπεζες το έχω και για άλλες υπηρεσίες που το απαιτούν.

Επεξ/σία από Diavolos666
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
52 minutes ago, soul_d said:

Υπάρχει και η επιλογή της κιου, στην οποία δίνεται η επιλογή των 8€ με , online ανανέωση, όταν και τρέχει countdown 

Q είχα και το count down offer ήταν στα 6 ευρώ αλλά όταν το πήγαν στα 8 ευρώ έφυγα, δεν είχε και κανένα σοβαρό φτηνό πακέτο, το μόνο καλό ήταν ότι ήταν από πολύ παλιά ο αριθμός εκεί οπότε το κινητό έπαιρνε φραγή εισερχομένων στους 12 μήνες όχι στους 3, απλά όταν η Nova έκανε την ελάχιστη ανανέωση στο 1 ευρώ πήγα εκεί και μας κορόιδεψαν, ουσιαστικά το έκαναν για τα παλιά τηλέφωνα, να αλλάξουν πακέτο ώστε να χάσουν τις παλιές προσφορές.

Πιο καλά όμως, τώρα με το cu θα έχω αριθμό 100% τσάμπα μέσω του cash back

Επεξ/σία από Diavolos666
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Diavolos666 είπε

Q είχα και το count down offer ήταν στα 6 ευρώ αλλά όταν το πήγαν στα 8 ευρώ έφυγα, δεν είχε και κανένα σοβαρό φτηνό πακέτο, το μόνο καλό ήταν ότι ήταν από πολύ παλιά ο αριθμός εκεί οπότε το κινητό έπαιρνε φραγή εισερχομένων στους 12 μήνες όχι στους 3, απλά όταν η Nova έκανε την ελάχιστη ανανέωση στο 1 ευρώ πήγα εκεί και μας κορόιδεψαν, ουσιαστικά το έκαναν για τα παλιά τηλέφωνα, να αλλάξουν πακέτο ώστε να χάσουν τις παλιές προσφορές.

Πιο καλά όμως, τώρα με το cu θα έχω αριθμό 100% τσάμπα μέσω του cash back

Κοίτα, πιο οικονομική, σαφώς είναι η cu με το liquid το οποίο παίρνει πολλούς συνδυασμούς, ένας εκ των οποίων το cashback. Ωστόσο, αυτό που πλέον έχει απομείνει στη κιου (γιατί τα countdowns έχουν πλέον διάρκεια 15 ημερών), είναι τα 8€ ανανέωση και οι προσωποποιημένες προσφορές, με κορυφαία αυτή των απεριόριστων δεδομένων και 1000 λεπτών με 6€.

Screenshot_2024-02-16-08-09-37-59_136a048fd343db936134efdb03d766fc.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 hours ago, soul_d said:

Κοίτα, πιο οικονομική, σαφώς είναι η cu με το liquid το οποίο παίρνει πολλούς συνδυασμούς, ένας εκ των οποίων το cashback. Ωστόσο, αυτό που πλέον έχει απομείνει στη κιου (γιατί τα countdowns έχουν πλέον διάρκεια 15 ημερών), είναι τα 8€ ανανέωση και οι προσωποποιημένες προσφορές, με κορυφαία αυτή των απεριόριστων δεδομένων και 1000 λεπτών με 6€.

Συμφωνώ, αν θέλεις να έχεις να μιλάς και να είναι το πιο οικονομικό πας σε Q με το άθλιο σήμα που έχει η Nova φυσικά. Επίσης το κακό είναι ότι δεν έβγαζε πάντα το πακέτο που ήθελα και δεν ήταν ανοιχτό συνεχώς, έπρεπε να βάζω αφύπνηση να το τσεκάρω την τάδε μέρα και ώρα για να μην χάσω τις νέες προσφορές. Είχε καταντήσει κουραστικό.

Εγώ τώρα θα πάω να πάρω και το Vodafone Internet Παντού, θα πάρω μόνο την κάρτα sim, δεν λήγει ποτέ και όποτε θέλεις βάζεις ένα πακέτο για να έχεις ίντερνετ και είναι πάμφθηνο, άλλωστε το κινητό μου παίρνει δύο κάρτες, θα έχω μία με cash back για να έχω τον αριθμό και όποτε θέλω να βάζω και κάρτα για να μιλάω, και την άλλη θα την έχω για το φθηνό ίντερνετ.

Επεξ/σία από Diavolos666
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επίσης σήμερα πήρα και το Vodafone Internet Παντού που δεν λήγει ποτέ η κάρτα και δίνει δώρο 200ΜΒ κάθε μήνα για πάντα. όχι για κάνενα άλλο λόγο ας υπάρχει, αφού την πλήρωσα 18,90 μία φορά και θα ισχύει χωρίς να ληξει ποτέ. Αν θελήσω βάζω και πακέτο που έχει καλύτερα πακέτα δεδομένων από ότι ο αριθμός τηλεφώνουν ο κανονικός.

Και να σου πω τα 200ΜΒ μου φτάνουν κιόλας για να κάνω μερικές κλήσεις με το viber.

Επεξ/σία από Diavolos666
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Diavolos666 είπε

Επίσης σήμερα πήρα και το Vodafone Internet Παντού που δεν λήγει ποτέ η κάρτα και δίνει δώρο 200ΜΒ κάθε μήνα για πάντα. όχι για κάνενα άλλο λόγο ας υπάρχει, αφού την πλήρωσα 18,90 μία φορά και θα ισχύει χωρίς να ληξει ποτέ. Αν θελήσω βάζω και πακέτο που έχει καλύτερα πακέτα δεδομένων από ότι ο αριθμός τηλεφώνουν ο κανονικός.

Και να σου πω τα 200ΜΒ μου φτάνουν κιόλας για να κάνω μερικές κλήσεις με το viber.

Είναι ό,τι βολεύει τον καθένα φίλε. Στην περιοχή που είμαι η cosmote πιάνει edge, ενώ Vodafone και nova 4g. Παράξενο, αλλά τι να κάνεις. Προσαρμόζεσαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...