Προς το περιεχόμενο

[Mini PC] Acemagic S1 Intel 12th Alder Laker N95 στα 169 € + Δωρο Πληκτρολογιο-Ποντικι @acemagic.de


plr77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://acemagic.de/products/acemagic-s1-12th-alder-laker-n95-mini-pc

Το βγαζει στα 209€ και η εκπτωση γινεται στο καλαθι και βγαινει 169€ μαζι με τα δωρα τα περναει αυτοματα.

  • Intel 12. Alder Laker N95 4 πυρηνες Max 3.4GHz 20W
  • Intel® UHD-Grafik
  • 16 GB DDR + 512 GB SSD
  • Εχει 2 θυρες LAN
  • 2x USB 2.0 και 2x USB 3.0
  • 2x HDMI
  • AUX,DC
  • 2 θεσεις για σκληρο δισκο ενα SATA και ενα NVME εως 1ΤΒ
  • Wifi 6 BT 5.2
  • 3 χρονια εγγυηση

Εχει φωτιζομενη οθονη 1.9'' οπου σας δινει πληροφοριες του συστηματος ,Θερμοκρασιες ,Ισχυς και ποσοστο  Φορτωσης CPU ,Ταχυτητα των Ανεμηστηρων η ποσο Ram χρησιμοποιειτε ακομα και Ωρα και Ημερομηνια.

Δωρο και ενα πληκτρολογιο και ενα ποντικι.

Ενα αναλυτικο review

https://www.youtube.com/watch?v=gnL6fkKT9B4

 

 

Screenshot 2024-02-02 191935.png

Επεξ/σία από plr77
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, VasKag είπε

Εμενα το βγαζει 209

Μόλις το βάλεις στο καλάθι σου βάζει αυτόματα την έκπτωση.

Πάντως αν είχε τον n100 θα το είχα χτυπήσει σίγουρα, τώρα το σκέφτομαι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Greg9 είπε

Καλύτερο από t-bao της προηγούμενης προσφοράς 🤔

Ισως καλυτερη κατασκευη και σιγουρα η τριετη εγγυηση. Σε specs παρόμοια ειναι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
49 λεπτά πριν, fotaras76 είπε

To μόνο κακό που βρίσκω είναι το single channel στη μνήμη. Όσο φτηνό και να είναι , ήμαστε στο 2024 και το dual channel θα έπρεπε να θεωρείται δεδομένο.

Το cpu δεν υποστηρίζει dual channel δεν φταίει ο κατασκευαστής ή το mini pc.

Αν κάποιος θέλει τα καινούρια low end chips της Intel κάνει υποχωρήσεις, αλλιώς πληρώνεις παραπάνω και παίρνεις αυτό που θες. 

Επεξ/σία από Billator
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, link67 είπε

Πάντως αν είχε τον n100 θα το είχα χτυπήσει σίγουρα, τώρα το σκέφτομαι.

Με Ν100, 16/500Gb, Beelink και από Amazon στα 254-55+10=210ευρω

https://www.amazon.it/Beelink-Intel-Alder-Lake-N100-Bluetooth5-2/dp/B08DFL2L1F/ref=mp_s_a_1_68_sspa?crid=92871JNM75P6&keywords=Minipc&qid=1706932999&sprefix=minipc%2Caps%2C171&sr=8-68-spons&sp_csd=d2lkZ2V0TmFtZT1zcF9waG9uZV9zZWFyY2hfbXRm&psc=1

 

Επεξ/σία από SeNNinhA
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πριν κάνα μήνα που παρήγγειλα ένα παρόμοιο απο τούς ίδιους..δε το έστειλαν πότε. Περίμενα περίμενα καμία επικοινωνία. Μετά από 20 μέρες είπα να ρωτήσω τι γίνεται μου λένε δεν έχουμε στοκ και μου έλεγαν να περιμένω η να διαλέξω κάτι πολύ ακριβότερο. Τελικά στις 40 μέρες πήρα τα λεφτά μου πίσω.

Γενικά η επικοινωνία ήταν 100% επικοινωνία με Κινέζο της βαθιάς Κίνας, οπότε έχετε αυτά υπόψη. Επίσης σε πολλά σαΐτ λένε ότι έχει φορτωμένα spyware, το ανακαλυψα εκ των υστερων. Από μένα μακριά από τους συγκεκριμένους 'μαγους' αλλά γούστα είναι αυτά.

Επεξ/σία από baskon
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 minutes ago, baskon said:

Εγώ πριν κάνα μήνα που παρήγγειλα ένα παρόμοιο απο τούς ίδιους..δε το έστειλαν πότε. Περίμενα περίμενα καμία επικοινωνία. Μετά από 20 μέρες είπα να ρωτήσω τι γίνεται μου λένε δεν έχουμε στοκ και μου έλεγαν να περιμένω η να διαλέξω κάτι πολύ ακριβότερο. Τελικά στις 40 μέρες πήρα τα λεφτά μου πίσω.

Γενικά η επικοινωνία ήταν 100% επικοινωνία με Κινέζο της βαθιάς Κίνας, οπότε έχετε αυτά υπόψη. Επίσης σε πολλά σαΐτ λένε ότι έχει φορτωμένα spyware, το ανακαλυψα εκ των υστερων. Από μένα μακριά από τους συγκεκριμένους 'μαγους' αλλά γούστα είναι αυτά.

Ναι και εγώ είχα παρόμοια εμπειρία με τους κινέζους. Τώρα για τα spyware, το πρώτο πράγμα που κάνεις όταν το πάρεις είναι format

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, comfuzio είπε

Ναι και εγώ είχα παρόμοια εμπειρία με τους κινέζους. Τώρα για τα spyware, το πρώτο πράγμα που κάνεις όταν το πάρεις είναι format

Κάτι λίγο offtopic. Όταν κάνεις φορμάτ και περάσεις windows, σου κρατάει το licence ή αγοράζεις άλλη; Μπορείς με κάποιο τρόπο να κάνεις back up τους drivers?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 minutes ago, Antretng said:

Κάτι λίγο offtopic. Όταν κάνεις φορμάτ και περάσεις windows, σου κρατάει το licence ή αγοράζεις άλλη; Μπορείς με κάποιο τρόπο να κάνεις back up τους drivers?

 

Το key αν δεν κάνω λάθος είναι στο bios, drivers πάντα από τον κατασκευαστή πχ intel 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...