Προς το περιεχόμενο

Ενδειξεις ρολογιου


vounisios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, greekfragma είπε

3390 και

3654

 

εγώ λεω να πάμε να του το πληρώσουμε εμείς το λογαριασμό γιατί άμα είναι να συνεννοηθεί με τον αδερφό του....καλό 2025.

Δε σου φαίνεται περίεργο που έχει τόσο μικρή ένδειξη ημέρας και 5πλάσια νύχτας? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, Nabuko said:

Δε σου φαίνεται περίεργο που έχει τόσο μικρή ένδειξη ημέρας και 5πλάσια νύχτας? 

 

με τέτοια συνεννόηση μπουζούκι από το είδε την ένδειξη ο αδερφός του, την είπε στο τηλέφωνο στη γυναίκα του, και εκείνη στο τηλέφωνο στον ίδιο, μου θυμίζει άνετα εκείνο το σπασμένο τηλέφωνο που παίζαμε παιδιά.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@vounisios

Πρώτον, δες τελευταία καταμέτρηση από ΔΕΔΔΗΕ για να ξέρεις ποιες είναι οι σωστές ενδείξεις τουλάχιστον κατά προσέγγιση. Αυτό μπορείς να το βρεις παίρνοντας τηλέφωνο στον ΔΕΔΔΗΕ , όλο το 24ωρο, και Σαββατοκύριακο. Είναι δωρεάν : 800 400 4000

Μετά θα καταλάβεις ποια είναι λάθος ένδειξη και θα συνεννοηθείς με τον πάροχο σου.

Καλό είναι να έχεις τον αριθμό παροχής σου και το αφμ σου πρόχειρα 

 

Επεξ/σία από marinna
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, marinna είπε

Όταν λες "παίρνω τις νέες ενδείξεις μετρητή" τι εννοείς; Πού τις βλέπεις αυτές τις ενδείξεις;

Οταν ειμαι Αθηνα, κατεβαινω στο ρολοι και γραφω τις ενδειξεις.μετα ανοιγω την εφαρμογη και τους τα στελνω.μ αυτον τον τροπο εδω & ενα χρονο.

21 λεπτά πριν, greekfragma είπε

3390 και

3654

 

εγώ λεω να πάμε να του το πληρώσουμε εμείς το λογαριασμό γιατί άμα είναι να συνεννοηθεί με τον αδερφό του....καλό 2025.

Δεν ζητησα εγω τετοιο πραγμα φιλε μου, με συγχωρεις..ισα ισα κανονικα & δεν τους οφειλω τιποτα, ζητησα την γνωμη σας γιατι καπου αγχωθηκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, vounisios είπε

Οταν ειμαι Αθηνα, κατεβαινω στο ρολοι και γραφω τις ενδειξεις.μετα ανοιγω την εφαρμογη και τους τα στελνω.μ αυτον τον τροπο εδω & ενα χρονο.

 

Ναι, εννοούσα για τις τελευταίες ενδείξεις που είπες ότι πήρες, πού τις είδες. Αν εννοείς ότι σου τις έστειλε ο αδελφός σου, οκ, τις αγνοείς.

Ο ΔΕΔΔΗΕ περνάει κανονικά κάθε τετράμηνο και καταγράφει κι αυτός τις ενδείξεις του μετρητή σου, και αυτή είναι η πιο αξιόπιστη μέτρηση. Γι'αυτό (και επειδή είναι κάπως περίεργες ούτως ή άλλως οι ενδείξεις σου, εκτός αν έχει μηδενίσει ήδη το ημερήσιο και για αυτό φαίνεται μικρότερο από το νυχτερινό) λέω πάρε τηλέφωνο στον ΔΕΔΔΗΕ και μάθε.

Μπορείς και μέσα από την εφαρμογή του ΔΕΔΔΗΕ για κινητά, αλλά είναι πιο απλό να πάρεις τηλέφωνο από το να σου εξηγήσω πώς να το δεις από την εφαρμογή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, marinna είπε

Ναι, εννοούσα για τις τελευταίες ενδείξεις που είπες ότι πήρες, πού τις είδες. Αν εννοείς ότι σου τις έστειλε ο αδελφός σου, οκ, τις αγνοείς.

Ο ΔΕΔΔΗΕ περνάει κανονικά κάθε τετράμηνο και καταγράφει κι αυτός τις ενδείξεις του μετρητή σου, και αυτή είναι η πιο αξιόπιστη μέτρηση. Γι'αυτό (και επειδή είναι κάπως περίεργες ούτως ή άλλως οι ενδείξεις σου, εκτός αν έχει μηδενίσει ήδη το ημερήσιο και για αυτό φαίνεται μικρότερο από το νυχτερινό) λέω πάρε τηλέφωνο στον ΔΕΔΔΗΕ και μάθε.

Μπορείς και μέσα από την εφαρμογή του ΔΕΔΔΗΕ για κινητά, αλλά είναι πιο απλό να πάρεις τηλέφωνο από το να σου εξηγήσω πώς να το δεις από την εφαρμογή

ρευμα απο το φυσικο αεριο γραφει,εχει καποια σχεση ο δεδδηε με αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, georgiouu είπε

ρευμα απο το φυσικο αεριο γραφει,εχει καποια σχεση ο δεδδηε με αυτο;

Ε ναι, παίρνει **ρεύμα** από την εταιρεία Φυσικό αέριο. Προφανώς και έχει σχέση ο ΔΕΔΔΗΕ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, greekfragma είπε

ρώτα τον αδερφό του

Στο ρολοι που ειναι στην εισοδο της πολυκατοικιας.εχει 2 ενδειξεις μια ημερας & μια νυχτας.

57 λεπτά πριν, greekfragma είπε

ρώτα τον αδερφό του

Μα καλα τοση ειρωνια ρε φιλε? Ελεος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, vounisios said:

Στο ρολοι που ειναι στην εισοδο της πολυκατοικιας.εχει 2 ενδειξεις μια ημερας & μια νυχτας.

 

σου προτείνω στη καθημερινότητά σου να οργανωθείς λίγο. μέχρι και λάθος παράθεση κάνεις και δείχνει οτι αντιμετωπίζεις ελαφρά έως πρόχειρα ακόμα και τα απλά πράγματα.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, georgiouu είπε

που τα ειπε στην γυναικα του :lol:

Δεν θα σου απαντησω.λιγη ντροπη δεν βλαπτει...δυστυχως, τετοια ειναι η κοινωνια μας σημερα.

59 λεπτά πριν, Nabuko είπε

Δε σου φαίνεται περίεργο που έχει τόσο μικρή ένδειξη ημέρας και 5πλάσια νύχτας? 

Εχεις δικιο....

56 λεπτά πριν, greekfragma είπε

 

με τέτοια συνεννόηση μπουζούκι από το είδε την ένδειξη ο αδερφός του, την είπε στο τηλέφωνο στη γυναίκα του, και εκείνη στο τηλέφωνο στον ίδιο, μου θυμίζει άνετα εκείνο το σπασμένο τηλέφωνο που παίζαμε παιδιά.

 

 

Καλο σου βραδυ φιλε.σ ευχαριστω για την βοηθεια σου.

52 λεπτά πριν, marinna είπε

@vounisios

Πρώτον, δες τελευταία καταμέτρηση από ΔΕΔΔΗΕ για να ξέρεις ποιες είναι οι σωστές ενδείξεις τουλάχιστον κατά προσέγγιση. Αυτό μπορείς να το βρεις παίρνοντας τηλέφωνο στον ΔΕΔΔΗΕ , όλο το 24ωρο, και Σαββατοκύριακο. Είναι δωρεάν : 800 400 4000

Μετά θα καταλάβεις ποια είναι λάθος ένδειξη και θα συνεννοηθείς με τον πάροχο σου.

Καλό είναι να έχεις τον αριθμό παροχής σου και το αφμ σου πρόχειρα 

 

Σ ευχαριστω παρα πολυ.θα το κανω.

31 λεπτά πριν, marinna είπε

Ε ναι, παίρνει **ρεύμα** από την εταιρεία Φυσικό αέριο. Προφανώς και έχει σχέση ο ΔΕΔΔΗΕ. 

Σωστα....

40 λεπτά πριν, marinna είπε

Ναι, εννοούσα για τις τελευταίες ενδείξεις που είπες ότι πήρες, πού τις είδες. Αν εννοείς ότι σου τις έστειλε ο αδελφός σου, οκ, τις αγνοείς.

Ο ΔΕΔΔΗΕ περνάει κανονικά κάθε τετράμηνο και καταγράφει κι αυτός τις ενδείξεις του μετρητή σου, και αυτή είναι η πιο αξιόπιστη μέτρηση. Γι'αυτό (και επειδή είναι κάπως περίεργες ούτως ή άλλως οι ενδείξεις σου, εκτός αν έχει μηδενίσει ήδη το ημερήσιο και για αυτό φαίνεται μικρότερο από το νυχτερινό) λέω πάρε τηλέφωνο στον ΔΕΔΔΗΕ και μάθε.

Μπορείς και μέσα από την εφαρμογή του ΔΕΔΔΗΕ για κινητά, αλλά είναι πιο απλό να πάρεις τηλέφωνο από το να σου εξηγήσω πώς να το δεις από την εφαρμογή

Σωστο το σκεπτικο σου.θα το κανω αμεσα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vounisios είπε

Δεν θα σου απαντησω.λιγη ντροπη δεν βλαπτει...δυστυχως, τετοια ειναι η 

1 ώρα πριν, vounisios είπε

Δεν θα σου απαντησω.λιγη ντροπη δεν βλαπτει...δυστυχως, τετοια ειναι η κοινωνια μας σημερα.

 

δεν υποννοουσα κατι δεν καταλαβαινω

η απαντηση μου αφορουσε οτι οι πληροφοριες που μσς εδωσες για την  καταναλωση ρευματος την μετρηση.την ειχε παρει ο αδελφος σου που μετα το ειπε στην γυναικα σου και η γυναικα σου το ειπε σε εσενα

και εσυ απορεις γιατι εχεις αυξημημενη καταναλωση...λιγο σοβαροτης ρε φιλε ΔΕΣ ΤΙΣ ΕΝΔΕΙΞΕΙΣ ΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ και μετα γραψε οτι γραφεις

Edit και μακρια να εισαι ας  σου στειλουν μια φωτογραφια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, georgiouu είπε

δεν υποννοουσα κατι δεν καταλαβαινω

η απαντηση μου αφορουσε οτι οι πληροφοριες που μσς εδωσες για την  καταναλωση ρευματος την μετρηση.την ειχε παρει ο αδελφος σου που μετα το ειπε στην γυναικα σου και η γυναικα σου το ειπε σε εσενα

και εσυ απορεις γιατι εχεις αυξημημενη καταναλωση...λιγο σοβαροτης ρε φιλε ΔΕΣ ΤΙΣ ΕΝΔΕΙΞΕΙΣ ΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ και μετα γραψε οτι γραφεις

Edit και μακρια να εισαι ας  σου στειλουν μια φωτογραφια

Δεν καταλαβες αγαπητε...αλλα ειπα εγω...τις ενδειξεις τις πηρε η συζυγος μου σημερα & μου τις εστειλε, & δεν ειναι εξοικιωμενη με αυτα. Και ειπα στη συνεχεια οτι θα παει σημερα 'αυριο ο αδελφος μου που τα κατεχει καλα να με ενημερωσει στις σωστες ενδειξεις & για τον λογο που εγω ειμαι επαρχια αυτες τις μερες.Ετσι εχουν τα πραγματα ακριβως.καλο βραδυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...