Προς το περιεχόμενο

POCO X6 PRO 12GB/512GB στα 325 ευρώ @DHgate.


black66.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 λεπτά πριν, xartemporas είπε

Ισχύει, παντως με την gcam στο poco κτλπ βελτιωνεται η καμερα σε ικανοποιητικο σημειο.

Ναι εχουν κανει κακο optimization. Ειδικα στα χρωματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 620
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 16/5/2024 στις 12:04 ΜΜ, Antretng είπε

Μπορείτε εδώ να βρείτε προτεινόμενες μου ρυθμίσεις για τη gcam που έχω ανεβάσει στο telegram.

 

Aσχετο, αλλά πως βλεπεις την αντιπαλοτητα Hasli(LMC) και Shamim(SGCam)? Παρακολουθεις και των δυο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 hours ago, gio4 said:

Μια που ανάφερες την εγγύηση... πριν χρόνια είχα πάρει ένα SAMSUNG για δώρο από τα Public και είχα αγοράσει και την επέκταση εγγύησης! καμιά 25 ευρώ πρέπει να είχε τότε. Προφανώς το κινητό είχε θέμα και δεν ηταν από κακή χρήση ή κάτι τέτοιο. Περιττό να πω ότι οι τεχνικοί του public με έκαναν μπαλάκι τώρα θα το δούμε αύριο θα το δούμε πρέπει να το στείλουμε στην SAMSUNG και διάφορες τέτοιε παπαριές όπου έφτασα στο σημείο να συμπεριλάβω στην επικοινωνία και τον συνήγορο του πολίτη ...δεν ξερω καν αν υπάρχει αυτή η υπηρεσία που θα μας έλυνε όλα τα θέματα τέτοιας φύσεως ακόμα... εν ολίγοις άκρη δεν έβγαλα. Ούτε κινητό φτιάχτηκε ούτε χρήματα πήρα πίσω! Όλα γ.τ.π. Από τότε το έχω πάρει απόφαση ότι είναι θέμα τύχης!

By the way, παίζει κάποιο κουπονάκι τώρα??? ...γιατί το 05CD30 το δοκίμασα μόλις τώρα και δεν το πάιρνει. Μου έβγαλα κάτι σε ...είναι μόνο για μια μοναδική φορά... ή κάτι τέτοιο.

Σε νιώθω, αλλα εμένα μπορω να πω οτι έχει λειτουργήσει η εγγύηση στο παρελθον. Σε tablet Samsung Tab S3 1 χρόνου που ειχα παρει απο Γερμανό και ειχε κάψει μητρική, μου το εφτιαξαν στην Samsung κ δουλευει απο τοτε. Βέβαια το ίδιο σαπάκι είναι απο απόδοση αλλά έχει ωραία amoled οθόνη και πενάκι..

Επεξ/σία από geopapa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, thermaikos4 είπε

Aσχετο, αλλά πως βλεπεις την αντιπαλοτητα Hasli(LMC) και Shamim(SGCam)? Παρακολουθεις και των δυο;

Δεν μπορω να παρακολουθω shamim. Ειναι χαοτικος και δεν εχουν και τοσο διαφορες στο βελτιστο αποτελεσμα.

Συνηθως παιζω με LMC και BSG.

Σορρυ για το offtopic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@Antretng Kατι που παρατηρησα μολις , ειναι οτι με την gcam δεν λειτουργει η επιλογη για 60fps, και να το επιλεξεις παντα τραβαει με 30 καρε(σε full hd εννοω). Στην ενσωματωμενη καμερα λειτουργει κανονικα.

Επεξ/σία από xartemporas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xartemporas είπε

@Antretng Kατι που παρατηρησα μολις , ειναι οτι με την gcam δεν λειτουργει η επιλογη για 60fps, και να το επιλεξεις παντα τραβαει με 30 καρε(σε full hd εννοω). Στην ενσωματωμενη καμερα λειτουργει κανονικα.

Δεν ασχολουμαι ποτε με το βιντεο μιας και παντα ειναι καλυτερο απο τη στοκ. Στη καλυτερη αντε να ειναι ισαξιο. Οι μονες περιπτωσεις που ασχολουμαι ειναι αν ειμαι σε custom rom οπου δεν υπαρχει στοκ καμερα. 

Σκεψου οτι δεν επιτρεπεται καν η εναλλαγη φακων καθως τραβάς (σε 1080p 30fps).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, Antretng said:

Δεν ασχολουμαι ποτε με το βιντεο μιας και παντα ειναι καλυτερο απο τη στοκ. Στη καλυτερη αντε να ειναι ισαξιο. Οι μονες περιπτωσεις που ασχολουμαι ειναι αν ειμαι σε custom rom οπου δεν υπαρχει στοκ καμερα. 

Σκεψου οτι δεν επιτρεπεται καν η εναλλαγη φακων καθως τραβάς (σε 1080p 30fps).

Εχει διαφορα παντως με την gcam το βιντεο, οχι τοσο στην εικονα αλλα στην κινηση.. πχ σε 4κ 30, η στοκ κανει ενα σπασιμο στην κινηση, ενω με την gcam ειναι πιο smooth.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, xartemporas είπε

Εχει διαφορα παντως με την gcam το βιντεο, οχι τοσο στην εικονα αλλα στην κινηση.. πχ σε 4κ 30, η στοκ κανει ενα σπασιμο στην κινηση, ενω με την gcam ειναι πιο smooth.

Δοκιμασε να απενεργοποιησεις το EIS στη στοκ και ισως δεν στο κανει ουτε εκει. Αν και γενικα δεν το συνιστω αυτό.

Γενικα η gcam πατάει στα ιδια Libs με στοκ (όπως και όλες οι 3rd party camera apps). Η κύρια διαφορα που μας κάνει να ασχοληθούμε με τη gcam ειναι στην διαφορετική επεξεργασια των raw αρχειών καθώς και το stacking των frames. Αυτά όμως δεν υπάρχουν στα βιντεο.

Τεσπα, επειδή βγαίνουμε offtopic ας το κλείσουμε εδώ. Κράτα μόνο ότι δεν ασχολούμαι με το βιντεο στη gcam όταν δεν εχει καν custom roms η συσκευή (ενδεχομένως και να μην υπάρχει και λύση). Τωρα αν τυχόν τύχει και το δω και ειναι κάτι που φτιάχνει θα ενημερώσω.

Επεξ/σία από Antretng
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oκ, να είσαι καλά για τις πληροφορίες, μια χαρά φωτογραφίες βγάζει το κινητό και με την gcam βελτιώνονται τα χρώματα και το contrast και έχει καλύτερο αποτέλεσμα.. Tελος το off topic.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

H χρέωση στην κάρτα, απο dhgate, γίνεται σε ευρώ ή σε δολάρια και μετατροπή απο τράπεζα ;

Επεξ/σία από NewGascp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, rake13 είπε

Καλημερα. Για ελλαδα παιζει κανονικα τα ελληνικα δικτυα αυτο η υπαρχει καποιο θεμα?

Ναι τα poco βγαινουν μονο global. Οι αντιστοιχες κινεζικες εκδόσεις βγαινουν στη σειρα K της Redmi.

Καλημερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To παρήγγηλα και εγώ τελικά! ( ΧΘες Δευτέρα κατά το μεσημεράκι ~12:00 )

Χωρίς κουπόνια γιατί όταν τα έβαζα δεν τα έπαιρνε πλέον ( μιλάω πάντα για Ali, δεν ήθελα αν ανοίξω και αλλού account )

Αλλά με μπερδεύει τώρα ενώ μου γράφει για άφιξη την 6η Ιουνίου, πάνω πάνω αναγράφει κιόλας ότι σε 42 ημέρες *!@#BOING#@!* θα γίνει το shipping...

Τί να πιστέψω; Το πάνω-πάνω ή τα πράσινα γράμματα και "Estimated delivery date: June 6,2024" που αναγράφει ποιο κάτω στην μέση περίπου...;

image.png.d76cdd59e470b37b54c51939c15e526f.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...