Προς το περιεχόμενο

POCO X6 PRO 12GB/512GB στα 325 ευρώ @DHgate.


black66.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ολοκαίνουργιο best seller της XIAOMI με επεξεργαστή τούμπανο και οθόνη σε άλλα επίπεδα.

https://www.dhgate.com/product/global-version-poco-x6-pro-5g-mtk-dimensity/937788532.html

Με το κουπόνι των 30 ευρώ DHGATEFEB30 η τιμή βγαίνει στα 329,63 ευρώ (αρχική 360).

Edit. 

Με το κουπόνι DHGATEFEB35 η τελική τιμή γίνεται 324,91 ευρώ.

Η αποστολή γίνεται από Γερμανία με UPS και σε αυτή την τιμή περιλαμβάνονται και τα μεταφορικά.

Στο Σκρουτζ ξεκινάει από 414 ευρώ.

https://www.skroutz.gr/s/49292632/Xiaomi-Poco-X6-Pro-5G-Dual-SIM-12GB-512GB-Gri.html

Στο Amazon από 390 ευρώ με τα μεταφορικά.

Το κουπόνι ισχύει και για τις πιο οικονομικές εκδόσεις X6 PRO 8/256.

.

 

Screenshot_20240208-174746.png

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 500
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με βάση τους ίδιους θα περάσει τελωνείο και θα σου βγεί περίπου 430, δεν ξέρω αν κόβουν και τιμολόγιο. Αν έχεις επιχείρηση παίρνεις απο την άμαζον με ενδοκοινοτικό τιμολόγιο και σου βγαίνει 315. Ακόμα και από το σκρουτζ αν αφαιρέσεις το ΦΠΑ βγαίνει 330, οπότε το πουλάνε στην ίδια τιμή που το έχει και στο dhgate.

edit: δεν ειδα ότι είναι απο γερμανική αποθήκη, το λες κιολας:P

Επεξ/σία από xatzosd
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν συμφερει λογο τελωνειο ναι. Ειναι κινηταρα παντως και δεν αργει να πεσει η τιμη του και Ελλαδα. Ηδη το 128αρι παιζει στα 350 και ριχνει οτι αλλο κυκλοφορει σε αυτη την τιμη ακομα και απο το poco f5 ειναι αρκετα καλυτερο. Εκανε τρομερη κινηση η xiaomi με το x6 pro ενω το x5 pro το ειχε βαλει το 778g με επιδοσεις 5ετιας και βαλε. 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, xatzosd είπε

Με βάση τους ίδιους θα περάσει τελωνείο και θα σου βγεί περίπου 430, δεν ξέρω αν κόβουν και τιμολόγιο. Αν έχεις επιχείρηση παίρνεις απο την άμαζον με ενδοκοινοτικό τιμολόγιο και σου βγαίνει 315. Ακόμα και από το σκρουτζ αν αφαιρέσεις το ΦΠΑ βγαίνει 330, οπότε το πουλάνε στην ίδια τιμή που το έχει και στο dhgate.

Η αποστολή γίνεται από Γερμανία. Ο ΦΠΑ είναι μέσα στην τιμή. Δεν έχει ούτε ένα ευρώ προσαύξηση για δασμούς και τέλη. Άλλωστε δεν μπορεί ο καθένας να κόψει επαγγελματικό τιμολόγιο με απαλλαγή του ΦΠΑ.

15 λεπτά πριν, Arkin είπε

Δεν συμφερει λογο τελωνειο ναι. Ειναι κινηταρα παντως και δεν αργει να πεσει η τιμη του και Ελλαδα. Ηδη το 128αρι παιζει στα 350 και ριχνει οτι αλλο κυκλοφορει σε αυτη την τιμη ακομα και απο το poco f5 ειναι αρκετα καλυτερο. Εκανε τρομερη κινηση η xiaomi με το x6 pro ενω το x5 pro το ειχε βαλει το 778g με επιδοσεις 5ετιας και βαλε. 

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΕΛΩΝΕΙΟ ΛΕΜΕ!!!!!

Η αποστολή γίνεται από Γερμανία.

 

Επεξ/σία από black66.gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Έγινε αλλαγή τίτλου σε POCO X6 PRO 12GB/512GB στα 325 ευρώ @DHgate.
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολύ καλή τιμή για τα χαρακτηριστικά του και βελτίωση price performance ratio σε σχέση με ότι κυκλοφόρησε μετά το δοξασμένο X3 NFC.

Παρόλαυτά, με Mediatek επεξεργαστή και χρήστες που ξέρουν γιατί παίρνουν Poco, είναι no go.

Αν είχε Snapdragon (ακόμα και medium tier) θα το είχα χτυπήσει

Επεξ/σία από greekfragma
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, greekfragma είπε

Πολύ καλή τιμή για τα χαρακτηριστικά του και βελτίωση price performance ratio σε σχέση με ότι κυκλοφόρησε μετά το δοξασμένο X3 NFC.

Παρόλαυτά, με Mediatek επεξεργαστή και χρήστες που ξέρουν γιατί παίρνουν Poco, είναι no go.

Αν είχε Snapdragon (ακόμα και medium tier) θα το είχα χτυπήσει

Γιατί τι έχει ο mediatek?

Δεν είναι φίλος της Xioami αλλά νόμιζα ότι οι Mediatek είναι πια αξιολογοι

Επεξ/σία από SeNNinhA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, SeNNinhA said:

Γιατί τι έχει ο mediatek?

δεν είναι open source ο κώδικας και δεν γίνεται να βάλεις custom rom.

εν συντομία, είσαι κλειδωμένος με το λογισμικό της xiaomi που σε θέμα bloatware κόβει τις επιδόσεις σε όλα στο μισό από τις πραγματικές δυνατότητες των chip.

  • Like 5
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, greekfragma είπε

δεν είναι open source ο κώδικας και δεν γίνεται να βάλεις custom rom.

εν συντομία, είσαι κλειδωμένος με το λογισμικό της xiaomi που σε θέμα bloatware κόβει τις επιδόσεις σε όλα στο μισό από τις πραγματικές δυνατότητες των chip.

Οκ. Thanks

Για αυτό ακριβώς το λόγο δεν ασχολούμαι πια με τα Xiaomi. Για όλο το bloatware που κουβαλάνε.

Αλλα ακόμη και Snap να είχε δεν εγοραζω τηλέφωνα για να καθομαι να ασχολούμαι. Θέλω να δουλευουν όπως πρεπει out of the box

  • Like 4
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως κατοχος εδω και 3 χρονια X3 pro να αναφερω γι αυτο το κινητο εδω 2 σοβαρα κατα την γνωμη μου σφαλματα. απουσια sd καρτας και εννοειτε snapdragon.

Τα 12gb ειναι υπερβολη και αχρηστα, τα 8gb τιμια για τα λεφτα του. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, greekfragma είπε

δεν είναι open source ο κώδικας και δεν γίνεται να βάλεις custom rom.

εν συντομία, είσαι κλειδωμένος με το λογισμικό της xiaomi που σε θέμα bloatware κόβει τις επιδόσεις σε όλα στο μισό από τις πραγματικές δυνατότητες των chip.

κοβει τις επιδοσεις στο μισο για να αγοραζεις τα flagships αν θελεις παραπανω επιδοσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, greekfragma είπε

Πολύ καλή τιμή για τα χαρακτηριστικά του και βελτίωση price performance ratio σε σχέση με ότι κυκλοφόρησε μετά το δοξασμένο X3 NFC.

Παρόλαυτά, με Mediatek επεξεργαστή και χρήστες που ξέρουν γιατί παίρνουν Poco, είναι no go.

Αν είχε Snapdragon (ακόμα και medium tier) θα το είχα χτυπήσει

Άσχετα με την συσκευή, και μιλώντας για τον επεξεργαστή, ο 8300 ultra κοντράρει στα ίσια τον 8 gen 2.

https://gadgetversus.com/processor/mediatek-dimensity-8300-ultra-vs-qualcomm-sm8550-ab-snapdragon-8-gen-2/

Παίρνεις επεξεργαστή ναυαρχίδας σε τιμή κάτω από μεσαίας κατηγορίας τηλέφωνο.

9 λεπτά πριν, Euromaster είπε

Ως κατοχος εδω και 3 χρονια X3 pro να αναφερω γι αυτο το κινητο εδω 2 σοβαρα κατα την γνωμη μου σφαλματα. απουσια sd καρτας και εννοειτε snapdragon.

Τα 12gb ειναι υπερβολη και αχρηστα, τα 8gb τιμια για τα λεφτα του. 

Τα 512gb αποθήκευσης είναι λίγα; 

Άλλωστε η ταχύτητα αποθήκευσης στο τηλέφωνο δεν έχει καμμία σχέση με αυτήν στην κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, black66.gr είπε

 

Τα 512gb αποθήκευσης είναι λίγα; 

Άλλωστε η ταχύτητα αποθήκευσης στο τηλέφωνο δεν έχει καμμία σχέση με αυτήν στην κάρτα.

καθολου λιγα δεν ειναι τα 512, αλλα εγω προσωπικα θα προτιμουσα την επιλογη και εξωτερικης καρτας. 

Δεν το κραζω το κινητο, εξαιρετικο ειναι, ειπα 2 λεπτομερειες που θα με ανησυχουσαν προσωπικα εμενα επειδη πειραζω τα κινητα μου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Euromaster είπε

καθολου λιγα δεν ειναι τα 512, αλλα εγω προσωπικα θα προτιμουσα την επιλογη και εξωτερικης καρτας. 

Δεν το κραζω το κινητο, εξαιρετικο ειναι, ειπα 2 λεπτομερειες που θα με ανησυχουσαν προσωπικα εμενα επειδη πειραζω τα κινητα μου.

Δεν είναι θέμα κραξίματος.

Πολύ απλά. Με αυτά τα χρήματα παίρνεις καλούδια που δεν τα βρίσκεις μαζεμένα σε καμμία άλλη συσκευή παρά μόνο σε διπλάσιας+ αξίας τηλέφωνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα εχεις δικιο, εχουμε μαθει στα φθηνα κινητα με μετριες προς καλες επιδοσεις και μου φαινεται ακριβο το κινητο στα 350€.

Για να καταλαβεις εγω το δικο μου το πηρα μεταχειρισμενο 160€ οταν καινουριο ειχε 220.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...