Προς το περιεχόμενο

Αναζήτηση 12/13 gen cpu για bios update


Επισκέπτης
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Επισκέπτης,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπάρχει περίπτωση να μπορεί κάποιος να με βοηθήσει από Ηράκλειο Κρήτης;λόγο ασυμβατότητας bios+CPU χρειάζομαι να δανειστω έναν επεξεργαστή 12 ή 13 gen ώστε να κάνω ,update to bios της μητρικής.εννοειται θα έρθω στο χώρο σας ή αν ξέρετε κάποιο μαγαζί που μπορεί να μου κάνει αυτή την εξυπηρέτηση.;

Επεξ/σία από Tsagouras89
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

στην msi δεν χρειαζεται επεξεργαστης για να κανεις αναβαθμιση στο bios,ενα usb fat32 χρειαζεσαι και περνας το bios στο στικακι ,εχει αρκετα video στο youtube .

Επεξ/σία από ICE-T
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, ICE-T είπε

στην msi δεν χρειαζεται επεξεργαστης για να κανεις αναβαθμιση στο bios,ενα usb fat32 χρειαζεσαι και περνας το bios στο στικακι ,εχει αρκετα video στο youtube .

H Msi pro b760p DDR4 wifi δεν έχει bios flasback , γενικότερα δεν έχουν όλες οι μητρικές αυτή την δυνατότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, Dark_Nightfall είπε

H Msi pro b760p DDR4 wifi δεν έχει bios flasback , γενικότερα δεν έχουν όλες οι μητρικές αυτή την δυνατότητα.

Θα ποσταρει κανονικά με 12,13,14 Gen μην ανχωνεσαι, κατέβασε το lastest bio's σε ένα USB και όταν μπεις στο bio's το κάνεις αναβάθμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ICE-T είπε

Θα ποσταρει κανονικά με 12,13,14 Gen μην ανχωνεσαι, κατέβασε το lastest bio's σε ένα USB και όταν μπεις στο bio's το κάνεις αναβάθμιση.

12 % 13 σίγουρα , 14 μπορεί  ναι μπορεί και όχι , εγώ δεν αγχώνομαι , δεν αφορά εμένα το thread.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Dark_Nightfall είπε

12 % 13 σίγουρα , 14 μπορεί  ναι μπορεί και όχι , εγώ δεν αγχώνομαι , δεν αφορά εμένα το thread.

αφού 14 γενιά μητρική είναι, γιατί να μήν ποσταρει άσχετα αν είναι low end μητρική, νομίζω έρχονται με bio's για να δουλέψει out of the box.

11 ώρες πριν, Dark_Nightfall είπε

H Msi pro b760p DDR4 wifi δεν έχει bios flasback , γενικότερα δεν έχουν όλες οι μητρικές αυτή την δυνατότητα.

το είδα αργότερα ότι δεν έχει την κατάλληλη θύρα USB.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, ICE-T είπε

αφού 14 γενιά μητρική είναι, γιατί να μήν ποσταρει άσχετα αν είναι low end μητρική, νομίζω έρχονται με bio's για να δουλέψει out of the box.

Αφού ο φίλος ψάχνει προηγούμενης γενιάς για να κάνει update , προφανώς δοκίμασε κατευθείαν με 14ης και δεν του δούλεψε εκτός αν ισχύει κάτι άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Dark_Nightfall είπε

Αφού ο φίλος ψάχνει προηγούμενης γενιάς για να κάνει update , προφανώς δοκίμασε κατευθείαν με 14ης και δεν του δούλεψε εκτός αν ισχύει κάτι άλλο.

δεν ξέρω φίλε μου δεν έχει πει ούτε τι επεξεργαστή έχει ούτε κάτι άλλο εκτός από τον αόριστο τίτλο ψάχνω 12/13 gen για bio's update για μητρική 14gen ,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14400f έχω και δυστυχώς δεν postαρει...με το φλασάκι δοκίμασα αλλά δεν είχα επιτυχία για αυτό ψάχνω cpu...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Tsagouras89 είπε

14400f έχω και δυστυχώς δεν postαρει...με το φλασάκι δοκίμασα αλλά δεν είχα επιτυχία για αυτό ψάχνω cpu...

Φαντάζομαι έβαλες κάρτα γραφικών uefi , καθώς αυτός δεν έχει γραφικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...