Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy S23 vs S24


ardi21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 ώρες πριν, geomrk είπε

Γιατί δεν φέρνει και τα μικρά S στήν ευρώπη με snap να δούμε πόσα ψάρια θα πιάσει με τον exynos ? Το τολμάει ?Είναι όμως κότα και δεν θα το κάνει, γιατί ο exynos στοιχίζει λιγότερα, έχει μεγαλύτερο κέρδος, και ίσως στην ευρώπη κάνει πολλές πωλήσεις οπότε οικονομάει, αλλά από ότι φαίνεται δυστυχώς μόνο το ultra την ενδιαφέρει. Οσο για το test δεν βγήκε εξω να κάνει την σύγκριση με sim μέσα να μας πεί και για το σήμα , την διάρκεια μπαταρίας σε stand by, αν ζεστένεται και με ποιό επεξεργαστή, εκτός αν η samsung ψάχνει κορόιδα στις περισσότερες αγορές να αγοράσουν exynos στην ίδια τιμή που κοστίζει ο snap που είναι καλύτερος, αν ήταν καλύτερος θα τον εβαζε και στο ultra.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.youtube.com/watch?v=UrSuoh4qKvs

Αυτο το βιντεο ειναι κατατοπιστικοτατο. Δεν υπαρχει συγκριση με τον Gen 3 και ειναι σχεδον το ιδιο με τον περσινο Gen 2, παρολο που το S24 εχει λιγο μεγαλυτερη μπαταρια. Ισως παρω και παλι το S24, αλλα ειναι ντροπη για την Samsung ενας Ευρωπαιος να πληρωνει τα ιδια χρηματα με εναν Αμερικανο και να παιρνει χειροτερη συσκευη. Το 99% των ανθρωπων δεν νοιαζονται για τα benchmarks, παρα μονο για την μπαταρια.

Τωρα που ειδε το Android authority οτι ο Exynos εχει καλυτερη διαχειριση μπαταριας δεν το ξερω. Μαλλον τα test τους τα εκαναν μονο με wifi, γιατι φαινεται οτι στο 5G ειναι η αδυναμια του. Το θεμα ομως ειναι οτι την μπαταρια ενας ανθρωπος την χρειαζεται κυριως με 5G οταν ειναι εκτος σπιτιου.

Επεξ/σία από ardi21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 minutes ago, Bourdoulas said:

Μην επικροτείς την συγκεκριμένη πολιτική με τα χρήματα σου. Ο Exynos είναι χειρότερος από κάθε άποψη.

Καταλαβαινω πώς το λες αλλα σε σχεση με τον Gen 2 (γιατι αυτες ειναι οι δυο επιλογες μου) ειναι τα ιδια και σε αλλα συγκριτικα που ειδα, οποτε ισως παω στην νεοτερη συσκευη. Αν ειχα να επιλεξω Exynos με Gen 3 δεν θα το συζητουσα καν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ardi21 είπε

https://www.youtube.com/watch?v=UrSuoh4qKvs

Αυτο το βιντεο ειναι κατατοπιστικοτατο. Δεν υπαρχει συγκριση με τον Gen 3 και ειναι σχεδον το ιδιο με τον περσινο Gen 2, παρολο που το S24 εχει λιγο μεγαλυτερη μπαταρια. Ισως παρω και παλι το S24, αλλα ειναι ντροπη για την Samsung ενας Ευρωπαιος να πληρωνει τα ιδια χρηματα με εναν Αμερικανο και να παιρνει χειροτερη συσκευη. Το 99% των ανθρωπων δεν νοιαζονται για τα benchmarks, παρα μονο για την μπαταρια.

Τωρα που ειδε το Android authority οτι ο Exynos εχει καλυτερη διαχειριση μπαταριας δεν το ξερω. Μαλλον τα test τους τα εκαναν μονο με wifi, γιατι φαινεται οτι στο 5G ειναι η αδυναμια του. Το θεμα ομως ειναι οτι την μπαταρια ενας ανθρωπος την χρειαζεται κυριως με 5G οταν ειναι εκτος σπιτιου.

Η μεγαλύτερη ντροπή είναι να θέλεις να αγοράσεις s24 με snap, να σου στερεί αυτό το δικαίωμα η samsung στην ευρώπη, και όταν το αγοράσεις από έξω να μην σου το αναγνωρίζει στην ελλάδα λές και είναι ξένο κινητό για αυτήν, μακάρι κάποτε να τιμωρηθούν για αυτές τις ανισότητες γιατί ο κόσμος έχει ξυπνήσει πλέον, ενώ αυτοί κοιμούνται πιστεύοντας ότι μόνο οι πωλήσεις του κορυφαίου  ultra θα την σώσουν, που και αυτό το έβγαλε γρήγορα ανέτοιμο κάνοντας τους πελάτες της πειραματόζωα για τον βωμό του χρήματος και τώρα θα βγάλει update λένε για να σώσει την παρτίδα, αφού όμως βρίσκουν τόσα κορόιδα καλά μας κάνουν.

Επεξ/σία από manoskost
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ardi21 είπε

Καταλαβαινω πώς το λες αλλα σε σχεση με τον Gen 2 (γιατι αυτες ειναι οι δυο επιλογες μου) ειναι τα ιδια και σε αλλα συγκριτικα που ειδα, οποτε ισως παω στην νεοτερη συσκευη. Αν ειχα να επιλεξω Exynos με Gen 3 δεν θα το συζητουσα καν.

αυτο ακριβως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα ρωτησω λιγο το ασχετο σχετικα με το S23 και S24, απο bloatware πως πανε? Ειναι σαν την Xiaomi που εχει διαφημισεις μεσα στις εφαρμογες?

Επισης απο night time photos? Εχω διαβασει πολυ conflicting αποψεις και δεν μπορω να βγαλω ακρη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Prasino Mantarinh είπε

Nα ρωτησω λιγο το ασχετο σχετικα με το S23 και S24, απο bloatware πως πανε? Ειναι σαν την Xiaomi που εχει διαφημισεις μεσα στις εφαρμογες?

Δεν έχει διαφημίσεις απ'οσο ξέρω. Ωστόσο έχει προεγκατεστημένες τις δικές της εφαρμογές αλλά τις διαγράφεις ή τις αγνοείς δεν είναι θέμα όσων αφορά το bloatware.

 

4 λεπτά πριν, Prasino Mantarinh είπε

Επισης απο night time photos? Εχω διαβασει πολυ conflicting αποψεις και δεν μπορω να βγαλω ακρη

Ο αδερφος μου που το εχει ειναι ευχαριστημενος, ωστοσο απο reviews κ δειγματα κτλπ βλεπω ξεθωριασμενα χρωματα η αληθεια ειναι. Αλλα αναμενεται να βελτιωθει με το επερχόμενο update,αυτου του μηνα δηλαδη 

 

image.png.d5e25a1269e8084cf09e4e3508617e92.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Prasino Mantarinh είπε

Aυτα τα updates προκειται για την σειρα S24 ή ισχυει και για S23?

για s24,για s23 ηταν μονο για security αυτου του μηνα το update. Στον επομενο ή επομενους μηνες θα παρουν τα νεα features τα s23. 

Επισης απο iphone 14 pro τωρα τον επομενο η τον παραεπομενο μηνα θα τσιμπησω το s24ultra,ειπα να κανω την εναλλαγη σε ios αλλα 1 χρονο μετα δεν μπορω μου λειπει το android

 

image.png.4df9b9ce6a819ea9ed55a011fd2f941c.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, geomrk said:

για s24,για s23 ηταν μονο για security αυτου του μηνα το update. Στον επομενο ή επομενους μηνες θα παρουν τα νεα features τα s23. 

Επισης απο iphone 14 pro τωρα τον επομενο η τον παραεπομενο μηνα θα τσιμπησω το s24ultra,ειπα να κανω την εναλλαγη σε ios αλλα 1 χρονο μετα δεν μπορω μου λειπει το android

 

image.png.4df9b9ce6a819ea9ed55a011fd2f941c.png

Σε καλη μερια, περιμενα το S24 πως και πως αλλα δεν.. Μετα βλεπω το S23 και δεν ξερω... Διαβαζω θεματα με green lines, οτι η καμερα δεν ειναι τοσο καλη αμα δωσεις 700 ευρω για κινητο χωρις καλη καμερα καλυτερα να πας σε κατι πιο budget... Με εχει απογοητευσει το smartphone market αυτη τη χρονια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Prasino Mantarinh είπε

 Διαβαζω θεματα με green lines, 

το θεμα ειναι οτι ακομα και στο s9+ υπαρχει αυτο το προβλημα αμα μου λες οτι υπαρχουν και για νεοτερες ναυαρχιδες τοτε τι να συζηταμε...

εγω εχω καταληξε σε μεσαια κατηγορια ή για οποιον μπορει iphone

να εχεις το κεφαλι σου ησυχο για το μεν οτι και να χαλασει δεν εδωσες πολλα λεφτα και για το δε οτι πληρωσες και εχεις το κεφαλι σου ησυχο γιατι πολυ απλα...apple

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...